Jump to content

Sluzenje vojnog roka u JNA


Cosimo

Preporučene objave

U pitanju nije plačena penzija nego vrijeme (radni staž) . U Njemačkoj se mora napunit 45 godina radnog staža za dobit penziju. To znači da mi što smo služili vojni rok u JNA, moramo 46 godina i 2 mjeseca radit! Ili u penziju nakon 43 godine i 10 mjeseci i 4,2% penzije manje. Cini se da 4,2% nije puno, ali zašto poklonit? Zašto smo dali 14 mjeseci svoga života?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas moras imati za punu starosnu mirovinu 65 godina starosti i minimalno 15 godina staza i nista te ne penaliziraju.

to je samo uvjet da uopće dobiješ mirovinu,a obračun bude u skladu sa ovih 15 godina..

 

Zašto smo dali 14 mjeseci svoga života?

pa ako sad gledaš,za ništa...služenje propaloj državi....

 

u nekim slučajevima pomaže taj vojni rok...npr.kod invalidskih mirovina je potrebno ispuniti onaj uvjet omjera ostvarenog staža i godina...pa tu pomaže vojni rok,biro za zapošljavanje itd za smanjenje mogučeg radnog staža pa onda treba manje staža za ispunjavanje prava za invalidsku...

 

a ovo što ti pitaš,..ima još takvih problema....npr. završiš srednju i do 65 možeš napuniti 45 godina...onaj tko ide na fakultet taj nemože...itd....

 

jednostavno takav sistem gdje svi gube dio života za državu...i bilo bi dobro da je samo taj gubitak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je samo uvjet da uopće dobiješ mirovinu,a obračun bude u skladu sa ovih 15 godina..

 

Ma OK, ja sam napisao minimalno 15 godina (mozes imati i 45 godina staza), pa normalno da za malo godina radnog staza i mirovina bude mala.

 

On se pozvao na 45 godina staza kao u Njemackoj, u ovom slucaju kod nas slicniji uvjeti su za dugogodisnje osiguranike 60/41, ogranicenje staza je na 41 godini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pitanju nije plačena penzija nego vrijeme (radni staž) . U Njemačkoj se mora napunit 45 godina radnog staža za dobit penziju. To znači da mi što smo služili vojni rok u JNA, moramo 46 godina i 2 mjeseca radit! Ili u penziju nakon 43 godine i 10 mjeseci i 4,2% penzije manje. Cini se da 4,2% nije puno, ali zašto poklonit? Zašto smo dali 14 mjeseci svoga života?
Znači da moraš odradit opet 45 godina kao i svi ostali.

 

U jna nisi radio niti ti je itko plaćao staž pa se te godine ni ne računaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija