Jump to content

Plačanje poreza pri nasljeđivanju


filip109

Preporučene objave

Lijep pozdrav.

 

Situacija je ovakva, kupio sam auto od gospođe koja je nasljedila auto od preminulog sina. Na poreznoj upravi su mi kazali da gospođa mora platiti porez pri tom nasljeđivanju i da onda auto glasi na nju, te ga tek ona može prebaciti na mene(tek tada mogu platiti porez). Rješenje o nasljeđivanju sa sina na majku je ovjereno kod javnog bilježnika, ali ne i na poreznoj upravi.

 

Od drugih informacija imam ovo: auto glasi prema kupoporodajnom ugovoru na sina, ali ga on nikada nije registrirao, tako da nema njegovog imena u prometnoj dozvoli, samo od prošlog vlasnika.

 

Sada mene zanima, gdje nasljednica može platiti taj porez (vjerojatno u nadležnoj poreznoj upravi), i je li to uopće istina ?

 

Također od sklapanja našeg kupoprodajnog ja nisam platio porez, a prošlo je mjesec dana.

 

Znači tok vlasništa 1. vlasnik (registrirao, u prometnoj)- sin (kuporodajni sa plaćenim porezom)- majka nasljednica (plačanje poreza pri nasljeđivanju?)- ja(kupoprodajni sa neplaćenim porezom)

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Znači tok vlasništa 1. vlasnik (registrirao, u prometnoj)- sin (kuporodajni sa plaćenim porezom)- majka nasljednica (plačanje poreza pri nasljeđivanju?)- ja(kupoprodajni sa neplaćenim porezom)

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

 

majka nasljednica ne plaća porez ali ako auto nije bio na sinovom imenu ona nemože taj auto nasljediti.

potraži bivšeg vlasnika na čije ime glasi prometna dozvola.

dogovori se sa njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ali ako auto nije bio na sinovom imenu ona nemože taj auto nasljediti.

 

Vlasništvo pokretne stvari stječe se predajom te stvari stjecatelju u samostalan posjed na temelju valjano očitovane volje dotadašnjega vlasnika usmjerene na to da njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja, ako zakonom nije određeno drukčije. Što će reći da može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija