Jump to content

Čudan iznos poreznog rješenja - kupnja stana


abusaef

Preporučene objave

27.07.2016. kupio sam stan u Zagrebu za 33000 eura. Evo sada sam dobio rješenje porezne da moram platiti 5% poreza i to 12748kn. Međutim oni su utvrdili da je cijena nekretnine 254960,69kn???

 

Srednji tečaj HNB-a na dan kupnje je bio 7,473150 - dakle u kunama je to 246613,95kn!

Kako su oni došli do 8000kn večeg iznosa? Da li se tu još nešto ubraja u konačnu cijenu?

 

Ako se žalim da li moram platiti odmah, pa se žaliti ili čekati rješenje žalbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srednji tečaj HNB-a na dan kupnje je bio 7,473150 - dakle u kunama je to 246613,95kn!

Kako su oni došli do 8000kn večeg iznosa?

Procjenili su vašu nekretninu na malo veću vrijednost, tako da im u statističkom izvješću bzde da su nekretninu procijenili na veću vrijednost. Tako ispada da 'dobro rade svoj posao'. A stavili su neznatno povećanje da smanje vjerojatnost da se žalite. Razlika u iznosu poreza je 400 kn.

 

 

Ako se žalim da li moram platiti odmah, pa se žaliti ili čekati rješenje žalbe?

 

Štovani Spitfire je odgovorio.

 

Uzmite u obzir da vam na rješenju piše 'privremeno porezno rješenje'. To znači da bi za koju godinu neka viša instanca u poreznoj moga 'ispraviti' procjenu i naplatiti vam još poreza. Zaključite sami kome će prije 'ispravljati' procjenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spominju članak gdje se navodi procijena.

 

U svakom slučaju već sam napisao Žalbu, jer stan ima teret otkupa od oko 8000kn i prodaja je išla preko agencije kojima sam morao dati 2400kn, plus javni bilježnik i prijenos vlasništva oko 400kn - sve sam ja platio, a stan je bio za potpunu adaptaciju (što su čak i naveli u rješenju).

 

Uglavnom po mojim izračunima to je 418kn veći porez - zašto bi im ostavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija