Jump to content

Raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju


Poludnica

Preporučene objave

Poštovani, molim da mi se hitno odgovori na upit. S tetom sam prije 2 godine sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju (dalje ugovor). 10-ak godina prije toga moja uža obitelj i ja se brinemo o njoj. Ugovor se sklapa na njeno inzistiranje. Od potpisa istog ona postaje sve zahtjevnija. Ja u dva navrata predlažem prekid uz naknadu za uloženi trud i skrb. No ona obećava da će se popraviti, da bi u 2. mjesecu 2017. poslala po odvjetniku prijedlog za raskid ugovora, ako ne potpišem, tužba. Naravno, ne želi me isplatiti.Do potpunog zahladnjenja onosa s moje strane dolazi onog časa kad saznajem (slučajno) da je stavila hipoteku na stan (koji je u ugovorna nekretnina) bez da me obavijesti (u 12. mjesecu 2016. godine). Ja nisam iskoristila pravo na upis tereta na isti. Za raskid ugovora navodi da nisam obavljala kupovine o svom trošku (što je točno), iako u ugovoru stoji da to treba činiti po potrebi. Pošto ona ima veliku mirovinu to nije trebalo činiti i niti je to ikada tražila(strana umirovljenica). I još navodi da je ona mene uzdržavala (što je netočno). Kako postupiti. Da li da potpišem i zanemarim nemali višegodišnji trud ili da pristanem na sudski spor. Unaprijed hvala bilo kome na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj te pristati na raskid Ugovora.

Neka ona krene u Tužbu.

Sama činjenica..(a..koja če kod Suda..i te kako..>piti vode< ) je to..da je ona ..na Nekretninu..koja je trebala pripasti Vama..stavila Hipoteku..a novca za osnovne živtne potrebe joj ne manjka..bez da vas je o tome Obavijestila.

Znači..ona je to..(vjerovatno..na nečije poticanje ) radila sve ..Svjesno.

Prvo je .stavila Hipoteku na Nekretninu..i..nakon par Mjeseci traži raskid Ugovora.

Hipoteku je stavila..samo iz razloga..da se ne može te naplatiti za 2 godine Uzdržavanja.

Kreni te u Spor..i.stavi te na tu Nekretninu -Zabilježbu Spora.

Dvije godine - 24 Mjeseca x 4.000.Kuna..je...ccca- 100.000. Kuna.(paušalno sam..sračunao)

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija