Jump to content

Web shop i ugovor o ortakluku


zorganic

Preporučene objave

Poštovani,

 

pišem Vam u nadi da ćete mi dati potrebne informacije, s obzirom da na internetu pronalazim ili oprečne ili nepotpune informacije.

 

Kolegica i ja planiramo otvoriti obrt za prodaju prehrambenih preko interneta, u početku ne bismo bile u sustavu PDV-a. Potpisale bismo ugovor o ortakluku.

 

1. Moramo li plaćati doprinose državi, ako smo obadvije zaposlene, s tim da je naš poslodavac oslobođen plaćanja dijela doprinosa za nas, jer smo dobile ugovore na neodređeno (mjera pomoći za mlade do 30 godina)?

 

2. Proizvode bismo kupovale od veleprodajnih tvrtki. U tom slučaju mi plaćamo PDV?

 

3. Dio robe bismo uvozile iz R. Srbije. Mora li uvoz ići preko neke prijevozničke tvrtke ili možemo sami, automobilom, dovesti robu? Kako da unaprijed znamo iznos carine u tom slučaju?

 

4. Posao bismo obavljale u stambenom prostoru ortaka. Postoje li neki zahtjevi za skladištenje (radi se o slabo kvarljivim proizvodima, upakiranima u jedinična pakiranja ili u rinfuzi)?

 

Unaprijed zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se ne varam, kod obrta plaćate doprinose i kao obrtnice, i još jednom za vas poslodavac (ali provjerite kod knjigovođe).

 

ako ne poslujete u sustavu PDV-a, tada PDV pada na vas, da.

 

uvozite preko prijevoznika i špeditera, nikako sami švercati preko granice. za iznos carine morate s nadležnom carinskom upravom vidjeti, nisam stručna za taj dio.

 

ovisi o kojim proizvodima se radi, možda postoji neki sanitarni pravilnik ili pravilnik o skladištenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija