Jump to content

Obavijest o donošenju rješenja o utvrđivanju jedinstvene svote mirovine


malicovjek

Preporučene objave

Prenosim sa stranica HZMO-a:

 

Obavještavamo korisnike mirovina ostvarenih prema posebnim propisima da će im se, počevši od 30. ožujka 2017. dostavljati rješenja o jedinstvenoj svoti mirovine, a korisnicima sustava e-Građani obavijest o tome bit će dostavljena i u Osobni korisnički pretinac.

Postupkom utvrđivanja i donošenja rješenja, koji je proveden sa stanjem na dan 1. siječnja 2017., obuhvaćeno je 177 590 korisnika.

Prema Zakonu i izmjenama i dopuni Zakona o mirovinskom osiguranju, u Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje korisnicima mirovina ostvarenih prema posebnim propisima s danom 20. ožujka 2017. donesena su rješenja o jedinstvenoj svoti mirovine, kojima je objedinjen dio mirovine ostvaren na temelju staža osiguranja i dio mirovine ostvaren prema posebnom propisu.

Više informacija dostupno je svakim radnim danom od 8 do 16 sati na INFO telefonima Zavoda 01/ 4595 - 011, 01/ 4595 - 022 i na internetskoj stranici Zavoda.

 

http://www.mirovinsko.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam dobio rješenje. navedena je svota a ne i bodovi kao kod razdvajanja. ja se budem žalil. reda radi.

 

Dobio sam rješenje ,navedena jedinstvena svota mirovine izražena je i u osobnim bodovima iznosi 80,2648 i osnova je za daljnje usklađivanje mirovine od 1.siječnja 2017.nadalje primjenom članka 88. ZOMO-a.Kako su došli do svote mirovine ostvarene na osnovu staža osiguranja i dijela mirovine pripadajući prema posebnom propisu ,neznam .Ako bi se žalio na koji dio ili osnovu čega da se žalim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaju papira i markica pa neka šalju.

 

buda 1965; gdje se može vidjeti ZOMO, vezano za one famozne članke, da se ne mora platit,da ga jednostavno otvorim na googlu i pogledam što me zanima ,reci mi gdje su nestali postovi stari da vidim u kojoj sam temi učestvovao (nešto pito) kad otvorim moj profil ima samo 5 postova i nema više,što se dogodilo sa forumom svako malo ga nema,problemi i dr. da te ne davim ,jel i kod tebe tako,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda 1965, hoće li biti za dvije kavice,dali se treba žaliti na ova nazovimo rješenja.

Danas sam dobio rješenje.bodovi ostali isti (pogledao u staro rješenje).nemam se na što žaliti.sa povečanjem sam zadovoljan.skoro pa stoja kunića.bit će i za malo više kavica.

 

Ažurirano

 

Dobio sam rješenje ,navedena jedinstvena svota mirovine izražena je i u osobnim bodovima iznosi 80,2648 i osnova je za daljnje usklađivanje mirovine od 1.siječnja 2017.nadalje primjenom članka 88. ZOMO-a.Kako su došli do svote mirovine ostvarene na osnovu staža osiguranja i dijela mirovine pripadajući prema posebnom propisu ,neznam .Ako bi se žalio na koji dio ili osnovu čega da se žalim.

 

Usporedi rješenje o razdvajanju mirovine i ovo sadašnje ima li razlike u bodovima.ne bi trebalo biti.ako imaš manje preslik starog i žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio rješenje.bodovi ostali isti (pogledao u staro rješenje).nemam se na što žaliti.sa povečanjem sam zadovoljan.skoro pa stoja kunića.bit će i za malo više kavica.

 

Ažurirano

 

 

 

Usporedi rješenje o razdvajanju mirovine i ovo sadašnje ima li razlike u bodovima.ne bi trebalo biti.ako imaš manje preslik starog i žalba.

 

moram prvo pronać to staro rješenje,ako u njemu uopće imaju navedeni bodovi,poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio rješenje.bodovi ostali isti (pogledao u staro rješenje).nemam se na što žaliti.sa povečanjem sam zadovoljan.skoro pa stoja kunića.bit će i za malo više kavica.

 

Ažurirano

 

 

 

Usporedi rješenje o razdvajanju mirovine i ovo sadašnje ima li razlike u bodovima.ne bi trebalo biti.ako imaš manje preslik starog i žalba.

 

buda ostalo je isto što se tiče bodova ,nema žalba

 

žalim se na portal jer više ne radi kao prije.pl

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takodjer pristiglo rjesenje s uvecanjem od 61,59kn uz primjenu mirovinskog faktora od 1.1.2017. Skoro pa sve isto, samo sto se nigdje u rjesenju ne vidi da sam dragovoljac i upit je da li kao dragovoljac imam povoljniji izracun?

Zavrsen je i upravni spor sa MUPom o prevodjenju cina, presudu ne znam, u otpremi je. Da li da cekam presudu ili da se zalim na pristiglo rjesenje zbog toga sto se u rjesenju ne vodim kao dragovoljac, nego samo kao hrvatski branitelj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takodjer pristiglo rjesenje s uvecanjem od 61,59kn uz primjenu mirovinskog faktora od 1.1.2017. Skoro pa sve isto, samo sto se nigdje u rjesenju ne vidi da sam dragovoljac i upit je da li kao dragovoljac imam povoljniji izracun?

Zavrsen je i upravni spor sa MUPom o prevodjenju cina, presudu ne znam, u otpremi je. Da li da cekam presudu ili da se zalim na pristiglo rjesenje zbog toga sto se u rjesenju ne vodim kao dragovoljac, nego samo kao hrvatski branitelj?

 

U rješenju Ti piše samo da se razdvojena mirovina,odnosno njen izračun spajeju.i koliko imaš bodova.nikome se u ovom rješenju ne navodi da li je dragovoljac ili ne.za to postoji rješenje o izračunu mirovine kas si otišao u mirovinu.što i kako piše to znaš samo Ti.spominješ i spor oko čina.pogledaj rješenje o izračunu mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Buda 1965. i ostalima na znanje.

Presudom Upravnog suda odbija se tuzbeni zahtjev tuzitelja za prevodjenje cina u vece zvanje temeljem statusa RVI-a i vazeceg Ptavilnika o prevodjenju cinova.

Obrazlozenje........bivsi zaposlenik MUP-a i status RVI -a od 2002. Itd.

Nije bio pripadnik mup-a prilikom stupanja pravilnika na snagu nego je bio korisnik invalidske mirovine zbog prof, a potom i opce nesposobnosti za rad.

Samo znanja radi. Kolega mi je otisao u mirovinu u 10 mj. Prosle god. U. Cinu viseg pol. Narednika i sa istim omjerom invalidnosti. napravio Prigovor na. Rjesenje i dobio Samostalnog inspektora.

Toliko o pravdi i postenju. Idem na Visoki Upravni.

Volio bi vasa misljenja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija