Jump to content

ANEKS UGOVORA


anonimno

Preporučene objave

Lijepo bih vas zamolio na odgovoru kupio sam dio cestice (prilazni put) koji sam uredno platio,potvrdeni ugovor kod JAVNOG BILJEZNIKA,predan u poreznu upravu,gdje se ceka na parcelaciju.Parcelacija je izvrsena,prodavaoc mi je potpisao parcelaciju. E SAD DOLAZI GLAVNO-POSTO JE OVO PUT NA PARCELU TAJ DIO JE DOBIO NOVI BROJ; A SAD PRODAVAOC NE ZELI ICI DA NAPRAVIMO ANEKS UGOVORA;BEZ OVOG ANEKSA UGOVORA JA NE MOGU RIJESITI PAPIRE U GRUNTOVNICI NI PLATITI POREZ NA TU KUPPOPRODAJU STO I KAKO DALJE? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POd broj jedan, ne kontam da se parcelacija vršu u poreskoj upravi (čemu onda služi katastar). Oprostite ako griješim, nisam iz RH, ali čini mi se da se prije parcelacija vršila u katastru, a katastar je podatke o parcelaciji i promjenama nekretnine (bilo površini, bilo posjedniku, itd.) dostavljao gruntovnici putem tzv. prijavnog lista, te bi gruntovnica vršila izmjene u zemljišnim knjigama. Uglavnom, da ne bi ugnjavio, kad je god nešto nesigurno, neko vas gnjavi da uradite nešto za što nemate suglasnost nekog trećeg, postoji tzv. tužba za utvrđenje. Tužite da se utvrdi da je ta parcela proistekla parcelacijom, te da ste vi vlasnik iste. Na temelju takvih presuda se vrši uknjižba u gruntovnici.

 

Pozdrav

KING OF PAIN

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto vidim da vam bas nije jasno da objasnim,kupio sam ovaj dio parcele zbog toga jer mi je potreban put do parcele za dobivanje gradevinske dozvole.Ovo je parcela do ove moje postojece, za parcelaciju je potrebno imati prijedlog za lokacijsku (arhitekt treba napraviti prijedlog za lokacijsku,nacrt) posto sam kod biljeznika napravio ugovor koji je potpisao prodavaoc ikupac.Ove ugovore koji su ovijereni sam odnio u GRUNTOVNICU u gruntovnici su mi rekli da te ugovore ne mogu primiti jer taj dio koji sam kupio NEMA BROJA CESTICE (POTREBNO NAPRAVIT ANEKS UGOVORA) ,nego da treba napraviti parcelaciju.Ove ugovore zatim nosim u KATASTAR u kojem velim da cu napravti parcelaciju,ovdje mi vele nema problema sa zaprimanjem ugovora ali posle parcelacije neka donesem ANEKS UGOVORA . Dogovorio sam sa mijernikom mijerenje,koje je vec napravljeno on je napravio svoj ELABORAT. POTPISAO je ovo mijerenje ja kao prvi susijed,PRODAVAOC i jos jedan susijed,sad kad je mijerenje gotovo i mi smo svi susijedi potpisali mijernik je predao papire od parcelacije,sad sam dobio RIJESENJE OD PARCELACIJE za ovo izmijereno zemljiste dodijeljen je broj, POSTO SAM JA VEC PLATIO OVO ZEMLJISTE KOJE FAKTICKI ne glasi na mene Broj ima ali glasi (jos) na susijeda. A SAD NAJBITNIJE POSTO SAD IMAMO NOVI BROJ ZA OVO ZEMLJISTE TREBAMO ICI SA TIM RIJESENJEM KOD BILJEZNIKA DA NAPRAVIMO ANEKS UGOVORA (dodatak ugovora na postojeci koji je vec prije napravljen u kojem se sad navede i broj cestice) e SAD JE PROBLEM STO VISE PRODAVAOC NE ZELI ICI POTPISATI OVAJ ANEKS UGOVORA MAKAR JE PRIJE POTPISAO DA SE SLAZE SA PARCELACIJOM KOJA JE NAPRAVLJENA, SAD ME INTERESIRA KAKO MOGU PRISILITI OVOG SVOG PRODAVAOCA DA MI POTPISE OVAJ VEC PRETPLACENI ANEKS UGOVORA, SUDSKIM PUTEM ILI POSTOJI KOJI DRUGI NACIN hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate preko javnog bilježnika koji je "vodio" slučaj, prve potpise pokrenuti postupak da se prizna preimenovanje ili novoimenovanje čestice za koju je prodavatelj već potpisao.

Ne traje predugo ako je sudac normalan, znači prihvati da se radi o nečijem inatu.

U principu to ne traje dugo, no sami nećete moći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam vas pravo razumio,po tome najbolje da odem kod javnog biljeznika kod kojeg sam radio ugovore,biljeznik bi trebao poslati obavijest prodavatelju da dode potpisati dodatak ugovorima ,a ako ovaj prodavatelj ne dode trebam napraviti tuzbu ili sto ,zamolio bih vas lijepo da mi objasnite i puno hvala na pomoci !!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nisam vas pravo razumio,po tome najbolje da odem kod javnog biljeznika kod kojeg sam radio ugovore,biljeznik bi trebao poslati obavijest prodavatelju da dode potpisati dodatak ugovorima ,a ako ovaj prodavatelj ne dode trebam napraviti tuzbu ili sto ,zamolio bih vas lijepo da mi objasnite i puno hvala na pomoci !!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija