Jump to content

Primatelji uzdržavanja suvlasnici nekretnine


ma1007

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas da mi netko odgovori na pitanje. Otac i majka žele mi darovati nekretninu (obiteljsku kuću s dvorištem).Otac je vlasnik 3/4, a majka 1/4.Odlučili smo napraviti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i ovjeriti ga na sudu. Zanima me na koji način napraviti ugovor kad su u pitanju 2 vlasnika. Da li trebam raditi ugovor za očev dio , pa posebno za majčin ili jedan ugovor može obuhvatiti sve?

lp

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, molim Vas da mi netko odgovori na pitanje. Otac i majka žele mi darovati nekretninu (obiteljsku kuću s dvorištem).Otac je vlasnik 3/4, a majka 1/4.Odlučili smo napraviti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i ovjeriti ga na sudu. Zanima me na koji način napraviti ugovor kad su u pitanju 2 vlasnika. Da li trebam raditi ugovor za očev dio , pa posebno za majčin ili jedan ugovor može obuhvatiti sve?

lp

 

na darovnanje od strane roditelja nema porez.

ugovor o dosmrnom uzdržavanju i između djece i roditelja plaća se porez.

ugovor o doživotnom uzdržavanju nema poreza ali vlasnik nekretnine/a postaješ smrću primatelja uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ugovore dozivotno/dosmrtno - roditelji-djeca nema placanja poreza.

 

danas je bilo price o tome na forumu:

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/91658-Ugovor-o-dosmrtnom-uzdrzavanju

 

na darovnanje od strane roditelja nema porez.

ugovor o dosmrnom uzdržavanju i između djece i roditelja plaća se porez.

ugovor o doživotnom uzdržavanju nema poreza ali vlasnik nekretnine/a postaješ smrću primatelja uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kako je osnovna razlika između ugovora o dosmrtnom i doživotnom uzdržavanju je trenutak prijenosa imovine, a ovdje http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/85865-Kako-sklopiti-ugovor-o-do%C5%BEivotnom-uzdr%C5%BEavanju imate primjer ugovora o doživotnom uzdržavanju, koji bi ste trebali malko izmjeniti i to na način da:

-kao prvo ne zaboravite izmjeniti naslov

-nadalje, navodite da, Pero Perić iz........., OIB,

Marica Perić iz............., OIB, kao primatelji uzdržavanja s jedne strane i,

Đuro Perić iz.........., OIB kao davatelj uzdržavanja s druge strane sklopili su dana...........

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju

Čl.1 prilagodite

Čl.2 Primatelji uzdržavanja daju svu svoju nepokretnu imovinu davatelju uzdržavnja koja se sastoji od:

-suvlasničkog udjela Pere Perića od X/Y u vlasništvu nekretnine, koja se u naravi sastoji od obiteljske kuće, dvorišta, vrta (u biti navodite sve ono upisano u ZK), upisane u zk.ul.br......na kat.čest.........KO.........,

-suvlasničkog udjela Marice Perić od X/Y (isto kao iznad).

Čl.3 prilagodite

Čl.4 prlagodite i dodate, "te davatelj udržavanja stupa u posjed iste u trenutku sklapanja ovoga ugovora."

i ono najbitnije,

Čl.5 Primatelji uzdržavanja ovlašćuju davatelja uzdržavanja da na temelju ovoga ugovora, bez svakog daljnjeg pitanja i odobrenja, ishodi u zemljišnim knjigama i drugim javnim knjigama upis prava vlasništva nad nekretninama iz Čl.2 sa imena i suvlasništva primatelja uzdržavanja na ime i vlasništvo davatelja uzdržavanja.

 

Nadam se da vam ovime barem malo olakšano, nako mislite da to ne može sami, uvijek se možete obratiti ovl.pravnom stručnjaku za pomoć.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija