Jump to content

Garaza dozvole


morski-vuk

Preporučene objave

Postovani, imam legalnu garazu, s urednim papirima, no koja je u podosta losem stanju. Procjena je da bi me sanacije te garaze dosla jednako kao i da je srusim i napravim novu. Ako bi radio garazu potpuno jednakih dimenzija, dali je potrebna dozvola za to? Pretpostavljam da da, a u praksi?

dadatno pitanje, garaza ima 19m2. Ako srusim garazu i napravim vrtnu kucicu, sto treba napraviti "papirnato"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, imam legalnu garazu, s urednim papirima, no koja je u podosta losem stanju. Procjena je da bi me sanacije te garaze dosla jednako kao i da je srusim i napravim novu. Ako bi radio garazu potpuno jednakih dimenzija, dali je potrebna dozvola za to? Pretpostavljam da da, a u praksi?

 

Treba izvaditi dozvolu za rušenje starog objekta i gradnju zamjenskog.

To je kod nas relativno velika papirnata zarkancija, i glavni razlog zašto ljudi takve stvari obave bez dozvole.

 

U praksi? Dok vas susjed ne prijavi, možete raditi svakakve manje zahvate bez sankcija.

 

 

dadatno pitanje, garaza ima 19m2. Ako srusim garazu i napravim vrtnu kucicu, sto treba napraviti "papirnato"?

Dozvola za rušenje garaže.

Vrtna kućica - što bi to bilo? Čvrsti objekt, ili drvena kupovna vrtna kućica bez temelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba izvaditi dozvolu za rušenje starog objekta i gradnju zamjenskog.

 

Moram ovo ispraviti zbog samog korisnika a i dugih koji će čitati. Naime, projekt uklanjanja, niti prijava početka uklanjanja građevine prema Zakonu o gradnji i odredbama čl.153 nije potreban za uklanjanje građevina i radova određenih Pravilnikom iz čl.128 (Jednostavne i druge građevine i radovi). Dakle, u ovom slučaju za uklanjanje garaže ne treba ništa. Isto je određeno i u samom Pravilniku u čl.7. ane55.bmp

 

Što se tiće same ponovne gradnje, rekao bih da ako bi ste gradili identičnu, isto je napravite bez ičega, pošto navodite da ima potrebnu dokumetaciju, te je legalna. No ukoliko bi ste proširivali ili mijenali namjenu iz garaže u nekakovo sremište za alat (vrtna kučica ili kako god je nazvali, u biti pomočni objekat preko 10m2), bez projekta ne. S time da to nikako ne bi mogao biti stambeni objekat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa istu bi radio...mozda jedino ako mi je jeftinije nebi izljevao betonsku deku kao krov nego bi napravio obicni lagani krov (drvena konstrukcija sa crijepom.. Pa pretpostavljam ako nema ni prikljucka ni vode ne kanalizacije nego samo struja, nemoze se gvoriti o stambenom objektu. Plan bi bio da je to garaza, no u kojoj je i spremiste, i koristila bi se ponekad kao ljetna vrtna kucica (izvadi se auto i slozi kao sobica...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija