Jump to content

Lakše i teže tjelesne ozljede


Anita76

Preporučene objave

Pozdrav,

molila bih vašu pomoć jer sam u dilemi šta napraviti.Sina(21god.)mi je u jednom kafiću napao bivši dečko njegove kolegice jer kao šta on ima s njom pričati.Udario ga je šakom u glavu na šta se moj sin pokušao obraniti i također mu je vratio udarcem u glavu.U to su priskočila još tri prijatelja napadača i zajedno su mi napali sina kojeg su od težih posljedica spasili zaštitari koje je prvi napadač također udario šakom u glavu.Sin mi nakon toga sa prijateljicom izlazi iz tog kafića,ali ga odjednom dočeka prijatelj napadača i udarcem u glavu ga obara na pod i nastavlja ga cipelariti.Opet ga spašava zaštitar.Sin zove policiju i nas te ga odvode na hitnu,gdje ga policija nakon uzimanja zapisnika ostavlja i odlazi.Nalaz je sljedeći-fraktura vrha kostiju nosa uz manj pomak ulomka,stapler na ranu,a naknadno je još ustanovljeno subkonjuktivalno krvarenje u nazalnom dijelu spojnice oka što je liječio skoro mjesec dana.Prošli tjedan sin je dobio prekršajni nalog u kojem mu je izrečena novčana kazna od 188,00kn zbog remečenja javnog reda i mira jednako kao i osobama koje su ga napale.Gdje je tu logika i pravda?Šta napraviti da oni koji su ga napali budu prikladno kažnjeni kako tako nešto više ne bi ponovili'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve OK, Ruby.

 

Inače, nakon presude ESLJP-a u predmetima Maresti te Tomasović i reperkusija koje su one donijele, plavi dečki su postali pažljiviji, tako da se itekako pazi na činjeničan opis djela koji ide u prekršajni postupak, na način da ga se liši svega onog što s prekršajem veze nema, a što se ranije, zbog nadaleko poznate metode copy-paste, nije činilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija