Jump to content

Nasljedstvo u Hrvatskoj za strano lice


Lolla.Iris

Preporučene objave

Poštovani članovi foruma,

Molim za pravnu pomoć zasnovanu na Hrvatskom zakonodavnom sistemu. Rođena sam u Srbiji,a otac mi je iz Hrvatske. On i njegova sestra su jedina deca zene, tj moje bake, na koju se, koliko znam, vodi odredjeno zemljiste u Hrvatskoj. Nakon bakine smrti, ni otac ni tetka nisu pokretali pitanje podele te imovine, a postojanje testamenta mi nije poznato. U medjuvremenu je otac preminuo u Srbiji, a odnosi sa tetkom koja takodje zivi u Srbiji su na jako losem nivou. Otac nije odlazio u Hrvatsku tokom godina, a tetka jeste, i sa svojom decom je tamo vrsila odredjene gradjevinske radove na imanju, u sta, tad kao dete nisam bila vise upucena i ne znam puno o tome. Ono sto mene, bracu i sestre zanima jeste, da li:

1. se moze saznati i kako imovina koja je ostala iza bake,

2. da li ja, sa svojom bracom i sestrama imam pravo nasledjivanja ocevog dela imanja iako se ne vodimo kao drzavljani Republike Hrvatske,

3. koji je postupak propisan u Hrvatskoj za pokretanje podele imovine u ovakvim situacijama.

 

Svakako imam jos mnogo pitanja i haosa u glavi za ovu temu, ali molim da mi neko pravno obrazovan pomogne u prvim koracima utvrdjivanja opravdanosti zelje moje porodice da zbog losih rodbinskoh odnosa pravno regulisemo zaostalu imovinu u Hrvatskoj.

 

Srdacan pozdrav!:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji je postupak propisan u Hrvatskoj za pokretanje podele imovine u ovakvim situacijama.
prije svega je nužan ostavinski postupak
da li ja, sa svojom bracom i sestrama imam pravo nasledjivanja ocevog dela imanja iako se ne vodimo kao drzavljani Republike Hrvatske,

Čl 356.st.1.Zakona o vlasništvu i dr stvarnim pravima

""Strane fizičke i pravne osobe mogu, pod pretpostavkom uzajamnosti, stjecati na

temelju nasljeđivanja vlasništvo nekretnina na području Republike Hrvatske.""

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija