Jump to content

Poremećen odnos majka kćer


dejna

Preporučene objave

poštovani,

Nastao je velik problem, narušen dugogodišnji odnos majka-kćer.

Kćer ima 28 majka 51g.Kćer živi sa nevjenčanim partnerom i ima kćer od 2g.Ta kćer je jako lakouma,promjenjiva,vjeruje drugim ljudima povodljiva voli lagati,skrivati,svadljiva sa svojom majkom ne sluša nikakve prijedloge svoje majke kao da je nastala mržnja i nesuglasice su velike.Zet je imao već brak i ima 1 sina od 10g.usporen,ljigav sve mu je ravno od mora do planina,jako je škrt,ništa ga ne zanima radi u firmi auta plus fuševi,opsjednut mobitelom i td.Ali kćer ga jako štiti,ugađa mu i gleda ga kao boga,po karakteru su tu negdje.Majka kćeri nije bila za tu vezu niti će biti,jako puno je pomagala,davala,brinula oko unučeta,čuvala od jutra do mraka,dušu dla i kćeri i unučetu, od rođenja do danas kad se sve slomilo.Kad je majka ponovno pokrenula priču protiv zeta kćer se jako usprotivila nastala svađa da bi kćer potjerala majku iz podstanarskog stana kao ne trebaš ni dolaziti nit čuvati unuku čuvaće kao svekrva.A svekrva i majka su takođe u sukobu.Majka je otišla kući slomila se plače svaki dan boluje za unučetom i ne može da vjeruje da joj kćer tako vraća da se totalno okrenula neprijateljski,dobila je stres ne može da živi.Kćer ne zove jedno 7 dana dala je svekrvi da čuva dijete bez obzira što joj se majka ne slaže s tim i tek nakon tih 7 dana kćer piše poruku,,jesi živa,,i zove a majka nije mogla od ponosa srdžbe i boli da joj se javi već nakon pol sata napisala joj je ,,reci,, što kćer nije odgovorila.

Ko je ovdje grešnik?Djeca se sukobljavaju sa roditeljima koji su im život dali a ne razumiju da im se to može vratiti od njihove djece.Npominjem da je unuka bila jako jako vezana za tu baku,mamu od kćeri.

Molim za pomoć!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

Nastao je velik problem, narušen dugogodišnji odnos majka-kćer.

Kćer ima 28 majka 51g.Kćer živi sa nevjenčanim partnerom i ima kćer od 2g.Ta kćer je jako lakouma,promjenjiva,vjeruje drugim ljudima povodljiva voli lagati,skrivati,svadljiva sa svojom majkom ne sluša nikakve prijedloge svoje majke kao da je nastala mržnja i nesuglasice su velike.Zet je imao već brak i ima 1 sina od 10g.usporen,ljigav sve mu je ravno od mora do planina,jako je škrt,ništa ga ne zanima radi u firmi auta plus fuševi,opsjednut mobitelom i td.Ali kćer ga jako štiti,ugađa mu i gleda ga kao boga,po karakteru su tu negdje.Majka kćeri nije bila za tu vezu niti će biti,jako puno je pomagala,davala,brinula oko unučeta,čuvala od jutra do mraka,dušu dla i kćeri i unučetu, od rođenja do danas kad se sve slomilo.Kad je majka ponovno pokrenula priču protiv zeta kćer se jako usprotivila nastala svađa da bi kćer potjerala majku iz podstanarskog stana kao ne trebaš ni dolaziti nit čuvati unuku čuvaće kao svekrva.A svekrva i majka su takođe u sukobu.Majka je otišla kući slomila se plače svaki dan boluje za unučetom i ne može da vjeruje da joj kćer tako vraća da se totalno okrenula neprijateljski,dobila je stres ne može da živi.Kćer ne zove jedno 7 dana dala je svekrvi da čuva dijete bez obzira što joj se majka ne slaže s tim i tek nakon tih 7 dana kćer piše poruku,,jesi živa,,i zove a majka nije mogla od ponosa srdžbe i boli da joj se javi već nakon pol sata napisala joj je ,,reci,, što kćer nije odgovorila.

Ko je ovdje grešnik?Djeca se sukobljavaju sa roditeljima koji su im život dali a ne razumiju da im se to može vratiti od njihove djece.Npominjem da je unuka bila jako jako vezana za tu baku,mamu od kćeri.

Molim za pomoć!

Hvala!

 

pomozite gdje da stavim ovu temu,želim čuti odgovore puno bi nam pomoglo.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoć!

Poremećen odnos majke-kćer traje već dugo.Kćer ima 28g.majka curice od 2g,živi sa izvanbračnim partnerom kao podstanar.Njene karakteristike.povodljiva,vjeruje drugima,nije joj bitna preporuka majke niti bilo što od majke,ne poštuje majku suprostavlja se,mulja,petlja,skriva,laže i kao da mrzi majku.Jako vjeruje partneru totalno je okrenuta njemu i sve je bitno kako on kaže,ne vidi a niti može razlučivati pozitivno-negativno,uvijek se zabija tamo gdje ne bi trebalo što joj majka uvijek ukazuje ali to joj ne znači ništa.Njen partner:ima 36g,prethodni brak i 1 sina od 10g.radi kao automehaničar,usporen,pomalo ljigav,primitivan,mora biti sve kako on kaže,jako škrt,sve laganini,puno puši,ustreptali pogledi,dijete rastavljenih roditelja.Nije stručan za odgoje djece,drugi mu odgajaju djecu,ne brine se baš ni za šta.Kao takav odgovara našoj kćeri jer i ona poprima karakteristike njegove i ona je dijete rastavljenih roditelja gdje joj je majka pružila maksimalno kao i njenom djetetu ali ona to ne cijeni i sve je zaboravila,patnje,školovanja,brige i sve ostalo od strane njene majke,Njena majka:sve joj je pomagala ,čuvala unuče,dala maksimalno i unučetu sve što treba,sve dok nije nastao haos njih dvije majka-kćer su se jako sukobile prije7 dana kad joj je majka ponovno ukazivala na zetove nedostatke i protiv njega jer majka nikad nije bila za tu njihovu vezu a nikad i neće tad joj je draga kćer rekla da ne treba više tu dolaziti i da bi i ona baka čuvala malo unuku al ne može od ove bake,to je rekla u afektu jer i ona nije baš za svekrvu(Svekrva i sin si istog karaktera),znači majka je izašla shrvana od boli,povrijeđena jako,u plaču,šoku,ne može funkcionirati dalje.Unučica je bila jako vezana za tu baku,od rođenja,e sad kćer više ne zove majku prepustila unuku svekrvi i ona uživa sa svojim partnerom,svekrvom koja dolazi čuvati dijete i ona je sretna dok joj majka umire od tog svega,kćer se ne zabrinjava da li je majka dobro,da li joj treba pomoć,novci,ima li za jesti važno je da je ona sretna.Kad bi nju neko pitao za sve ovo kćer bi okrivljavala svoju majku.Sve za nepovjerovati zašto djeca okreću roditeljima leđa i ne znaju da i njihova djeca mogu njima nanijeti boli.

Molim Vas za pomoć i pitam Vas ko ovdje nije u redu i ko griješi.

Majka ili njena kćer koja se okrenula protiv majke kao da ne postoji i kao da joj više ne treba u životu,važan joj je njen partner i to joj je kako ona misli dovoljno u životu a ko garantira da li će biti zajedno ili ne jer ona o tome ne razmišlja,dosta je naivna.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njen partner:

ima 36g,

prethodni brak i 1 sina od 10g.

radi kao automehaničar,usporen,pomalo ljigav,primitivan,mora biti sve kako on kaže,

jako škrt,sve laganini,puno puši,ustreptali pogledi,dijete rastavljenih roditelja.

Nije stručan za odgoje djece,drugi mu odgajaju djecu,ne brine se baš ni za šta.

izravno miješanje u tuđu bračnu ili izvanbračnu vezu donosi problem,zašto to raditi kad več ……
Kao takav odgovara našoj kćeri
_____
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki normalan roditelj želi najbolje svojoj djeci, ali ako pod time smatra da može intervenirati u privatni život odraslog djeteta - tu je u zabludi, pa koliko god bio u pravu.

 

Da budem jasan - jedno je ukazati djetetu na problematičnost njegova izbora glede partnera, pa i načina života u konačnici, posebice ako to temelji na svakodnevnom iskustvu gdje je vidljiv i štetan utjecaj na život djeteta te familije općenito, ali ako to pokušate isforsirati da dođe na vaše, vrlo su rijetki oni roditelji koji u tome uspiju. A i tu su odnosi nepovratno narušeni. Vi faktički dijete dovodite u ultimativnu situaciju - ja ili partner, a odgovor vidite i sama kakav ste dobila.

 

Koliko god bilo teško vidjeti dijete u odnosu ili situaciji koja mu šteti trenutno ili šteti na dulje staze, razumno je ukazati mu na to, ali ne i pokušati na silu promijeniti. Tu se onda stvara kontra-efekt i odnos roditelj-dijete praktički prestaje. I pitanje je hoće li se ikada više povratiti, pogotovo jer onda još i ponos i taština dolaze u igru. A vrijeme nepovratno curi. I iako nikad nije prekasno za ispričati se i reći "pogriješio sam", mnogo ljudi to ne dočeka, jer je vrijeme jednostavno proteklo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki normalan roditelj želi najbolje svojoj djeci, ali ako pod time smatra da može intervenirati u privatni život odraslog djeteta - tu je u zabludi, pa koliko god bio u pravu.

 

Da budem jasan - jedno je ukazati djetetu na problematičnost njegova izbora glede partnera, pa i načina života u konačnici, posebice ako to temelji na svakodnevnom iskustvu gdje je vidljiv i štetan utjecaj na život djeteta te familije općenito, ali ako to pokušate isforsirati da dođe na vaše, vrlo su rijetki oni roditelji koji u tome uspiju. A i tu su odnosi nepovratno narušeni. Vi faktički dijete dovodite u ultimativnu situaciju - ja ili partner, a odgovor vidite i sama kakav ste dobila.

 

Koliko god bilo teško vidjeti dijete u odnosu ili situaciji koja mu šteti trenutno ili šteti na dulje staze, razumno je ukazati mu na to, ali ne i pokušati na silu promijeniti. Tu se onda stvara kontra-efekt i odnos roditelj-dijete praktički prestaje. I pitanje je hoće li se ikada više povratiti, pogotovo jer onda još i ponos i taština dolaze u igru. A vrijeme nepovratno curi. I iako nikad nije prekasno za ispričati se i reći "pogriješio sam", mnogo ljudi to ne dočeka, jer je vrijeme jednostavno proteklo.

 

 

jako lijepo ste mi to odgovorili,zahvaljujem puno,ipak se kćer ponovno obratila za moju pomoć,majke,jer svekrva nije u mogućnosti na dugo čuvati unučicu što sam to i govorila mojoj kćeri,jer vjerojatno je to preteška obaveza čuvanja djeteta tj svog unučeta toj svekrvi jer vjerujem da baš i nije zainteresirana kao ja i moji veliki osjećaji prema unučetu.Nemaju svi iste osjećaje,davanje slobodnog vremena i pomoći kao ja jer ja za djecu život dajem iako to možda nije najbolje možda mi se vrati a možda i ne ali nekako sam mirnija kao majka u duši.

Samo me boli što to moja kćer ne vidi i ne procjenjuje ljude i njihove karaktere.

veliki pozdrav moderatoru i velika zahvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da se odnos normalizirao i nadam se da će tako i ostati.

 

Sretno,

 

lp

 

Nije se baš normalizirao ali sve je zbog unučeta jer ona dosta mulja,laže i jako je na strani partnera brani ga u svakom pogledu a od njega ništa,ništa ja njoj ne vjerujem,žalosno i bolno.

Hvala puno na podršci i razumijevanju

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Nije se baš normalizirao ali sve je zbog unučeta jer ona dosta mulja,laže i jako je na strani partnera brani ga u svakom pogledu a od njega ništa,ništa ja njoj ne vjerujem,žalosno i bolno.

Hvala puno na podršci i razumijevanju

lp

I evo ponovno je nastao veliki problem.

Kad je majka pokušala nemetnuti ponovno svoje mišljenje oko kupnje nekih stvari za unučicu kćer se isprsila kao pravi neprijatelj prema majci,potjerala majku van,pale su ružne riječi i kćer je isfrustiranom stanju pozvala svog partnera da potjera njenu majku van iz stana te joj rekla da više ne treba čuvati unuku niti dolaziti u njihov stan.

kćer se totalno okrenula protiv majke i zaboravila je svu patnju,brigu,bol i ostalo što joj je majka kao samohrani roditelj pružala cijeli život.

Prošlo je 10ak dana kćer ništa ne zove majku a majka pati,umire za unučetom i shrvana je od boli i tuge a što kćer to ne vidi a niti ju to zanima,Gdje je greška i gdje su se izgubili osjećaji i poštovanja kćer-majka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da sam neki pravnik ali silom prilika sam ovdje te sam dosta toga pregledao na forumu i vidio svakakve teme, neke slične vašoj.

 

Iskreno mislim da ovo nije mjesto gdje možete dobiti adekvatan odgovor kako popraviti situaciju. Ovdje, koliko se ja malo razumijem u zakon, ne vidim nikakvo kazneno djelo niti prekršaj, a čak i da se desio ne znam koliko bi vam bilo u interesu ići tom rutom.

(Bezobrazluk i loše odlučivanje većinom nisu ilegalni)

 

Osobno mislim je bolje majci da se obrati ljudima sa sličnim iskustvima ili osobama koji joj mogu pomoći te da uključi kćerku u proces (grupne terapije, psiholozi, ljudi koji se bave narušenim međuljudskim odnosima). Umjesto mogućeg predbacivanja problema predlažem postepeno blago ukazivanje na iste u svrhu da kćer sama shvati greške (ništa na "silu", sve polako i strpljivo)

 

Također moram napomenuti da bilo koja ruta kojom se majka odluči poći neće biti nimalo lagana niti ugodna. Međuljudski odnosi su zeznuta stvar te kad se jednom naruše teško se popravljaju, pogotovo između osoba koje su tako bliske. Majka će se možda morati pripremiti na mnogobrojne kompromise, popuštanja, gaženja vlastitog ponosa i ostalih mogućih "neugodnosti", na neke od kojih možda neće niti biti spremna.

Iz svojih iskustava mislim da je najgora stvar koju majka može učiniti je nametati se u život kćerke ili siliti neke promjene.

 

Uzmite moj savjet sa zrncem soli naravno, nitko ne zna situaciju bolje od osoba koje ju proživljavaju.

 

Nadam se da će sve na kraju ispasti najbolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da sam neki pravnik ali silom prilika sam ovdje te sam dosta toga pregledao na forumu i vidio svakakve teme, neke slične vašoj.

 

Iskreno mislim da ovo nije mjesto gdje možete dobiti adekvatan odgovor kako popraviti situaciju. Ovdje, koliko se ja malo razumijem u zakon, ne vidim nikakvo kazneno djelo niti prekršaj, a čak i da se desio ne znam koliko bi vam bilo u interesu ići tom rutom.

(Bezobrazluk i loše odlučivanje većinom nisu ilegalni)

 

Osobno mislim je bolje majci da se obrati ljudima sa sličnim iskustvima ili osobama koji joj mogu pomoći te da uključi kćerku u proces (grupne terapije, psiholozi, ljudi koji se bave narušenim međuljudskim odnosima). Umjesto mogućeg predbacivanja problema predlažem postepeno blago ukazivanje na iste u svrhu da kćer sama shvati greške (ništa na "silu", sve polako i strpljivo)

 

Također moram napomenuti da bilo koja ruta kojom se majka odluči poći neće biti nimalo lagana niti ugodna. Međuljudski odnosi su zeznuta stvar te kad se jednom naruše teško se popravljaju, pogotovo između osoba koje su tako bliske. Majka će se možda morati pripremiti na mnogobrojne kompromise, popuštanja, gaženja vlastitog ponosa i ostalih mogućih "neugodnosti", na neke od kojih možda neće niti biti spremna.

Iz svojih iskustava mislim da je najgora stvar koju majka može učiniti je nametati se u život kćerke ili siliti neke promjene.

 

Uzmite moj savjet sa zrncem soli naravno, nitko ne zna situaciju bolje od osoba koje ju proživljavaju.

 

Nadam se da će sve na kraju ispasti

 

Hvala puno JasminD i Vaše mišljenje mi je pomoglo i dalo utjehu ali ja kao majka osjećam veliku bol i čekam da kćer dođe k sebi i razumu a možda i osjećajima prema majci pa da se javi i ponovno se desi susret a najviše sa unučicom za kojom umirem.

Lijep pozdrav i ako imate još koje mišljenje napišite!

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što vam je JasminD preporučio, najbolje bi vam bilo potažiti stručnu psihološku pomoć , prvo za sebe kako bi naučili razgovarati sa kćerkom. To i hobby. Nađite si zanimaciju, nešto što će vas činiti sretnom, prestanite živjeti za kćer i unuku, počnite živjeti za sebe. 50 godina??? Pa mladi ste, toliko toga još možete napraviti za sebe, škole, tečajevi, ples, slikanje, izleti....

Prilično sam sigurna da bi za vaš odnos bilo najbolje baš to – da si nađete život koji je nevezan uz vašu kćer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što vam je JasminD preporučio, najbolje bi vam bilo potažiti stručnu psihološku pomoć , prvo za sebe kako bi naučili razgovarati sa kćerkom. To i hobby. Nađite si zanimaciju, nešto što će vas činiti sretnom, prestanite živjeti za kćer i unuku, počnite živjeti za sebe. 50 godina??? Pa mladi ste, toliko toga još možete napraviti za sebe, škole, tečajevi, ples, slikanje, izleti....

Prilično sam sigurna da bi za vaš odnos bilo najbolje baš to – da si nađete život koji je nevezan uz vašu kćer.

 

Hvala na podršci ali nisam u stanju a niti se dobro osjećam da bi mi bilo išta drugo važno i bitno od unučice za kojom patim,bolujem,umirem i ne vidim nikakvog smisla za bilo što u mom životu što bi me učinilo sretnom dok se ne izglade ovi odnosi i vrati mi se moja unučica u zagrljaj i u moje naručje jer vjerujem i osjećam da se možda i ona sjeća mene makar ima 2 god.jer je bila jako vezana za mene od rođenja a sad ju čuva druga baka što joj nije kupila ni običnu mrvicu a niti ima bilo kakvog osjećaja jer je hladna kao led i koja ima nekog većeg osjećaja prema prvom njenom unuku iz prvog braka tog mog nazovimo zeta,i to me jako boli i ne mogu se baš pomiriti s tim i s ovom nastalom situacijom zahvaljujući mojoj kćeri koja sluša i poštuju uvijek druge osobe koje su joj pale s neba a ne mene kao svoju majku koja se krvavo namučila i uvijek ju zaštitnički štitila u svakom pogledu i na svakom mjestu.Ali ona je to zaboravila vjeruje drugim ljudima štiti svog partnera ko oko u glavi misleći da će joj nešto pružiti u životu a takvog škrtca nisam vidjela u životu samo što moja kćer trči za muškarcima,nažalost i nema svoj stav karakter i td.čak ga je zvala telefonski na mene tj prilikom naše svađe kao da on dođe taj nesporazum riješiti i da me izbaci iz stana,nije došao pa me ona potjerala i rekla da više ne dolazim tu i da ne trebam više čuvati unučicu da će se ona snaći.Kako da budem normalna,ne mogu doći k sebi i ne mogu vjerovati da se neprijateljski ponijela prema svom roditelju,meni.

 

Ažurirano

 

Hvala na podršci ali nisam u stanju a niti se dobro osjećam da bi mi bilo išta drugo važno i bitno od unučice za kojom patim,bolujem,umirem i ne vidim nikakvog smisla za bilo što u mom životu što bi me učinilo sretnom dok se ne izglade ovi odnosi i vrati mi se moja unučica u zagrljaj i u moje naručje jer vjerujem i osjećam da se možda i ona sjeća mene makar ima 2 god.jer je bila jako vezana za mene od rođenja a sad ju čuva druga baka što joj nije kupila ni običnu mrvicu a niti ima bilo kakvog osjećaja jer je hladna kao led i koja ima nekog većeg osjećaja prema prvom njenom unuku iz prvog braka tog mog nazovimo zeta,i to me jako boli i ne mogu se baš pomiriti s tim i s ovom nastalom situacijom zahvaljujući mojoj kćeri koja sluša i poštuju uvijek druge osobe koje su joj pale s neba a ne mene kao svoju majku koja se krvavo namučila i uvijek ju zaštitnički štitila u svakom pogledu i na svakom mjestu.Ali ona je to zaboravila vjeruje drugim ljudima štiti svog partnera ko oko u glavi misleći da će joj nešto pružiti u životu a takvog škrtca nisam vidjela u životu samo što moja kćer trči za muškarcima,nažalost i nema svoj stav karakter i td.čak ga je zvala telefonski na mene tj prilikom naše svađe kao da on dođe taj nesporazum riješiti i da me izbaci iz stana,nije došao pa me ona potjerala i rekla da više ne dolazim tu i da ne trebam više čuvati unučicu da će se ona snaći.Kako da budem normalna,ne mogu doći k sebi i ne mogu vjerovati da se neprijateljski ponijela prema svom roditelju,meni.

 

život je jedan i brzo prođe i sve propušteno nikad se ne može nadoknaditi,a pogotovo danas kad se život izgubi u sekundi,vrijeme pregazi sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, iskreno drugog lijeka za vas sumnjam da ima.

Potražite pomoć od psihologa, psihijatra ili slične kvalificirane osobe. Znam da je teško ali na kraju dana ne radite to radi sebe nego radi svoje kćeri i svoje unučice. Nemojte sada trošiti vrijeme na žaljenje, pogotovo nemojte dopustiti da vas negativna energija i negativne misli preuzmu.

Iskreno mislim da vam je gore predloženo najbrži i najbolji put do vaše unuke i kćerke. Prvo vidite sa kvalificiranom osobom što možete napraviti na sebi da bolje funkcionirate s kćerkom i polako s vremenom probajte usmjeriti i kćerku na put kako da bolje funkcionira s vama. A isto tako "Potočnica" vam je odlično predložila da nađete neki hobby s kojim bi ste se voljeli baviti. Znam da to neće biti lako ali neizmjerno će vam pomoći u vašoj situaciji samo da vam zaokupi misli od negative koja, ako joj to dopustite, može samo pogoršati cijelu situaciju i samo vas udaljiti od vas i vaše unuke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, iskreno drugog lijeka za vas sumnjam da ima.

Potražite pomoć od psihologa, psihijatra ili slične kvalificirane osobe. Znam da je teško ali na kraju dana ne radite to radi sebe nego radi svoje kćeri i svoje unučice. Nemojte sada trošiti vrijeme na žaljenje, pogotovo nemojte dopustiti da vas negativna energija i negativne misli preuzmu.

Iskreno mislim da vam je gore predloženo najbrži i najbolji put do vaše unuke i kćerke. Prvo vidite sa kvalificiranom osobom što možete napraviti na sebi da bolje funkcionirate s kćerkom i polako s vremenom probajte usmjeriti i kćerku na put kako da bolje funkcionira s vama. A isto tako "Potočnica" vam je odlično predložila da nađete neki hobby s kojim bi ste se voljeli baviti. Znam da to neće biti lako ali neizmjerno će vam pomoći u vašoj situaciji samo da vam zaokupi misli od negative koja, ako joj to dopustite, može samo pogoršati cijelu situaciju i samo vas udaljiti od vas i vaše unuke.

 

Hvala ponovno Jasmin D na podršci i savjetima koji mi puno znače ali ne mogu vam opisati koliko mi je teško,prosto kao da sam na drugom planetu ne mogu vjerovati da mi je kćer tako okrenula leđa,toliko me povrijedila i sve to napravila bez trunke osjećaja,ljubavi i td i da je sve zaboravila kad je srela svog sadašnjeg partnera kojeg gleda kao boga,jer imala sam i ja veze,partnere i nikad nisam kćer zapostavila okrenula joj leđa uvijek mi je bila ona na prvom mjestu kao i unučica a ona bez trunke srama osjećaja i brige za mnom a nit se pita kako živim da li imam i da li sam živa uopće ju to ne zanima jako je okrenuta prema partneru i slijepo mu vjeruje,a mene to boli i pitam se kako je to moguće i kao da sanjam ružan san a najgore su mi noći jer tad ne mogu da živim gušim se u bolu i patnji.Svi sa strane imaju svoje verzije i prijedloge ali niko nije u mojoj koži,jednostavno ne mogu vjerovati kako se dvolično okrenula protiv mene kao da joj nisam niko i ništa i pitam se zar nju ne boli u duši a pogotovo to što je zvala svog partnera dna mene pa mislim da taj sukob ne bi trebao znati partner muž i td da je imala osjećaje pameti i razum trebala se posvađati sa mnom i biti lukava izgladiti a ne usprotiviti se i pozvati svog partnera da mi skida glavu.Smatram da nije normalna u tom pogledu,dvolična je lažljiva opasna i pokvarena a moje je dijete.Moj brat se ne slaže s njenim nastupom istog je mišljenja ko i ja ponekad joj je znao reći par riječi ali ga nije doživjela pa sam molila brata da ju nazove i da ju pita kako ju nije sramota da mi je okrenula leđa i da ju potakne na razmišljanje jer ona će prije poslušati nekog sa strane nego mene ali sve vaše riječi su na mjestu što mi predlažete ja mislim da jednostavno ako dođe do našeg izmirenja ne trebam voditi nikakvu brigu o njoj već se držati samo unučice za kojom sam bolesna.Prije sam znala nositi više njoj,kćeri i kupovati sve što i sebi a toliko me povrijedila da nemam više snage da joj bilo što kupim,odnesem ili dam.ne mogu vam opisati koja je to bol kad vas dijete povrijedi izda i okrene leđa i preda se nekom drugom i neki drugi ljudi koji su pali niotkud budu važniji prisniji i cjenjeniji od same majke.

Pošto sam se sve borila sama u životu pružila joj sve držala ju kao kap na dlanu jer je rasla bez oca i evo na kraju kako sam joj i koliko važna,za nepovjerovati.

i strašno se bojim bojim kao same smrti da me moja unučica neće zaboraviti i sve one osjećaje igre ljubavi pažnje prema njoj i da kako vrijeme prolazi a nismo zajedno ne poprimi druge karaktere osjećaje i navike od drugih ljudi s kim boravi.A toliko je bila vezana za mene od rođenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ljutim se,ne znam po čemu ste to zaključili hasko, moj brat je malo izmislio situaciju između nas ali posto mi se kćer i dalje suprotstavlja a ja pokušavam mirnim tonovima razgovarati sto bas nije lako jer ona štiti jako svog partnera ko da je obavljena i vjeruje mu i njegovim ljubavi nebuloza sto joj obećava ko da je slijepa znaci non stop je protiv mojih prijedloga,i sad sto je najgore želi odseliti u drugi dio grada te blizu njegove majke gdje je i boravio prije i to ona je u složi totalno s njim da i to napravi,znači udaljavate se od mene i odvodi unucicu,a dogovor je bio da ću unucicu ja voditi u vrtić koji je kod moje zgrade,a sad to sve ne želi. Da li znate kako mi je,a od rođenja sam pomagala unucici i namučila se sto izgleda sad to vise nije bitno jer to moja kćer zaboravila jer je opsjednuta svojim partnerom i njegovim lažnim obećanjima a nesposoban je za bilo što,bitno mu je da je blizu svoje majke i u tom kvartu.znaci tek sam sad pogođena i psihički bolesna, problem je u svemu što ona mene ne doživljavaju niti poštuje,može se ju ubijediti i okrenuti ne stavljam sebe u prvi plan jednostavno sam željela da pomognem i da unucici pružim ljubav i sve ostalo što to mojoj kćeri bas i ne znači nešto jer njoj nije važno ko čuva dijete bitno je da neko čuva i to me jako boli,jer ja se bojim da svako čuva dijete.Mojoj kćeri je bitno da joj je samo dragi kraj nje a ostalo joj je sve nebitno,ona trči za muškarcima oduvijek,imala je prije vezu 7 god i isto se sukobljavati sa mnom.na kraju joj je bilo kako sam govorila samo sto sam bila mlađa i nekako sam se borila s njenom naivnoscu a sada sam istrošenosti a unucica stigla.

 

Ažurirano

 

Moj brat je izmirio malo situaciju,htjela sam ovako napisati pa mi se slova zbrkala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo draga, meni je vas žao, ali uzrok vaših problema ste vi sami. Imamo ovdje samo vašu stranu priče, svejedno niste uspjeli postići da „stanem na vašu stranu“ - da sam vam ja kćer i ja bih pobjegla od vas. Vaša kćer nije našla partnera vama, vama se on uopće ne mora sviđati (uostalom, većina roditelja za svoju djecu ionako misle da su mogli naći boljeg partnera), našla je partnera sebi, njoj se sviđa, njoj odgovara. Kraj priče. Htjeli – ne htjeli, to morate prihvatiti, u suprotnom imate rezultat koji imate. Želite li normalan odnos s kćerkom – prestanite se nepozvani miješati u njen ljubavni život, prestanite ružno govoriti o njenom partneru i njegovoj majci.

 

Upišite neki tečaj, aktivnost, družite se s vršnjacima – kad počnete živjeti svoj život, shvatit ćete da ne morate živjeti kćerkin, a ostalo će sjesti na svoje mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo draga, meni je vas žao, ali uzrok vaših problema ste vi sami. Imamo ovdje samo vašu stranu priče, svejedno niste uspjeli postići da „stanem na vašu stranu“ - da sam vam ja kćer i ja bih pobjegla od vas. Vaša kćer nije našla partnera vama, vama se on uopće ne mora sviđati (uostalom, većina roditelja za svoju djecu ionako misle da su mogli naći boljeg partnera), našla je partnera sebi, njoj se sviđa, njoj odgovara. Kraj priče. Htjeli – ne htjeli, to morate prihvatiti, u suprotnom imate rezultat koji imate. Želite li normalan odnos s kćerkom – prestanite se nepozvani miješati u njen ljubavni život, prestanite ružno govoriti o njenom partneru i njegovoj majci.

 

Upišite neki tečaj, aktivnost, družite se s vršnjacima – kad počnete živjeti svoj život, shvatit ćete da ne morate živjeti kćerkin, a ostalo će sjesti na svoje mjesto.

 

hvala na odgovoru potočnica,znači kad djeca nađu partnere zaboravljaju roditelja,suprostavljaju im se,bježe od njih,mrze roditelja kao neprijatelja i bolji su im drugi ljudi koji im nisu niko i ništa.Ne kažem da niste u pravu,ali moja kćer neće poslušati ni jednu jedinu moju riječ sve radi po svom i to već od 18te kad je počela trčati za muškarcima a mene totalno izbacila iz svog života.Da li je to u redu i da li sam krivac?Ja se posvađam sa svojim roditeljima ali uvijek im pomažem i nisam im okrenula leđa bez obzira na moje veze,ljubavi i td.U ovom slučaju nož u srcu mi je zabila što sad bježi u drugi kvart i odvaja me od unučice a predaje ju svekrvi i njenom mužu (očuh od zeta).Ne znam što je najbolje da joj poželim,možda joj unučica vrati pa će se sjetiti velike boli,ogorčena sam i ne znam koje ja osjećaje imam prema vlastitom djetetu evo molim vas za odgovor na ovo.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolit ću korisnike da se u nastavku pridržavaju teme, jer prepucavanje ne koristi nikome.

 

Međuljudski odnosi su istovremeno i dar i prokletstvo, ovisno naravno o samim ljudima, no i tu postoji samo jedna apsolutna istina - čovjek može istinski kontrolirati samo i isključivo vlastite postupke, nikako ne i tuđe. Onaj tko vjeruje suprotno, u velikoj je zabludi.

 

Toliko od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolit ću korisnike da se u nastavku pridržavaju teme, jer prepucavanje ne koristi nikome.

 

Međuljudski odnosi su istovremeno i dar i prokletstvo, ovisno naravno o samim ljudima, no i tu postoji samo jedna apsolutna istina - čovjek može istinski kontrolirati samo i isključivo vlastite postupke, nikako ne i tuđe. Onaj tko vjeruje suprotno, u velikoj je zabludi.

 

Toliko od mene.

hvala moderatoru slažem se s vama,svakom je njegov problem najteži ali kad čovjek ostane sam i djeca ga napuste bez trunke osjećaja to je jako bolno da bolnije ne može biti,badava novci zlato,vile kule ako nema sloge u obitelji.

Hvala i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija