Jump to content

Ugovor o radu i zakonsko pravo


Bety Bety

Preporučene objave

Molim hitno za pomoc ... sin mi je kao maloljetnik poceo raditi prosle godine (sada je punoljetan) i potpisao je ugovor o radu koji nikada nije dobio niti je dobivao platne liste .. ( liste je dobio samo na uvid)... mi kao roditelji nismo potpisali nikakvu suglasnost iako smo trebali... radio je obracune i naravno potpisivao se.. dao je otkaz i sada ga poslodavac ucjenjuje manjkom i da se sve vidi na kamerama... i kaze da mu nije duzan isplatiti Go (radio je 7 mj) i da ima njegov potpis .. pitanje: da li moze na temelju potpisa maloljetnika ista potrazivati i traziti ? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li Vi kao zakonski zastupnik maloljetnika dali njemu ovlaštenje u pisanom obliku da samostalno raspolaže svojim pravima i obvezama iz radnog odnosa? Ako niste, onda je poslodavac počinio prekršaj jer je zaposlio maloljetnika bez odobrenja zakonskog zastupnika, pa ga možete prijaviti inspekciji rada (to je jedan od najtežih prekršaja poslodavca, poslodavac pravna osoba može biti kažnjen novčanom kaznom od 61.000-100.000 kn).

Poslodavac mu je dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor i bio mu je dužan isplatne liste predati u roku od 15 dana od dana isplate plaće.

A što poslodavac želi potraživati - postoji li mogućnost da je Vaš sin otuđio ili pronevjerio robu ili novac povjeren mu na radu? Što se vidi na kamerama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim hitno za pomoc ... sin mi je kao maloljetnik poceo raditi prosle godine (sada je punoljetan) i potpisao je ugovor o radu koji nikada nije dobio niti je dobivao platne liste .. ( liste je dobio samo na uvid)... mi kao roditelji nismo potpisali nikakvu suglasnost iako smo trebali... radio je obracune i naravno potpisivao se.. dao je otkaz i sada ga poslodavac ucjenjuje manjkom i da se sve vidi na kamerama... i kaze da mu nije duzan isplatiti Go (radio je 7 mj) i da ima njegov potpis .. pitanje: da li moze na temelju potpisa maloljetnika ista potrazivati i traziti ? Hvala

S obzirom kako je vaš sin punoljetan morao bi sam podnijeti prijavu inspektoratu, no svejedno idite vi s njim. Poslodavca u ovom slučaju ne čeka ništa dobroga.

Zašto to kažem? Inspektori kada upadnu u neku firmu tražeći ono što vi navodite, nađu i ohoho nepravilnosti koje na kraju završe na prekršajnom sudu uz neizbježne velike kazne.

Ima tu i jedna "kvaka". Nemojte napraviti samo jednu prijavu i pomiriti se s time ako ovi slučajno"zaborave". Nisu ni oni sveci i ponekad im treba poguranac, a to je spašavanje radnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

radim u tvrtki na Ugovor na neodređeno na radnom mjestu poslovna tajnica. Obzirom da nismo velika tvrtka imam prazan prostor za obavljanje jos duznosti, sto mi i odgovara. Naime dobila sam ponudu a uskoro i rjesenje za Arhivara. Da li imam pravo i po kojoj tocki Zakona dobiti Aneks ugovoru u kojem stoji obavljanje posla na oba radna mjesta? Dakle Ugovor u kojem stoji da obavljam poslove Poslovne tajnice i Arhivara, te imam li pravo na osnovu toga na povecanje koeficijenta?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda biste vi pola radnog vremena radili na radnom mjestu tajnice, a pola radnog vremena na radnom mjestu arhivara? Ovisi da li bi na to pristao poslodavac ili je radno mjesto arhivara već namijenjeno nekome drugome na puno radno vrijeme, ako me razumijete. Predložite to poslodavcu i dogovorite to s njime ako nije regulirano nikakvim kolektivnim ugovorima ili pravilnicima poslodavca, po mom mišljenju nemate što izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija