Jump to content

Prosječna braniteljska mirovina


zozef

Preporučene objave

Već neko vrijeme imam rezervu da je 5700 kn prosječna braniteljska mirovina.Tim iznosom barataju mnogi.Međutim u Otvorenom prije neki dan ,dok se vodila rasprava oko mirovina za HVO Mrsić u nekakvim kalkulacijama spomenu i prosječnu braniteljsku mirovinu u Hrvatsoj i reče otprilike ovako Braniteljska mirovina u Hrvatskoj tu negdje 4 i nešto,i nastavi računati.Neda mi se gledati opet Otvoreno na zahtjev ali me zanima dali je još netko to primjetio i ako je to točno onda su cijelo ovo vrijeme svi odreda manipulirali krivim podatcima i tako štetili braniteljskoj populaciji.Možda sam to krivo shvatio ,jer nisam baš pažljivo pratio cijelu raspravu pa me zbog toga zanima dali je netko to primjetio. 42 minuta Ovoreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina ovisi o činu i dužnosti koju je branitelja obnašao. i statusu HRVI

mirovina vojaka oko 2.500,00 kuna

mirovine pukovnika (HRVI) oko 15.000,00 kuna.

meso + kupus= sarma

 

OK. Ali ja govorim,ne ulazeći u segmente projeka,u prosječnu mirovinu braniteljsku koja je prikazivana kao abnormalno visoka i s njom se manipuliral a sad sam Mrsić govori o iznosu od 4 i nešto.Tko je ovdje lud.http://www.hrt.hr/enz/otvoreno/387527/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina ovisi o činu i dužnosti koju je branitelja obnašao. i statusu HRVI

mirovina vojaka oko 2.500,00 kuna

mirovine pukovnika (HRVI) oko 15.000,00 kuna.

meso + kupus= sarma

 

Ne bi se složio s iznesenim ali vjerujem da ima i takvih pukovnika, ako je ranjen i 100% RVI i otišao u mirovinu prije 2005 godine, dok večina pukovnika se kreče oko 8000 kn sa RVI ali ne 100% i nema ih tako puno kako se želi prikazati. Više od 8000 kn prima 4577 korisnika ali ne zaboravimo da su u toj brojci i najteži invalidi sa 100 % RVI.

 

Službeno stanje je ovakvo :

 

najniža braniteljska - 751 korisnik sa prosjekom od 2479,84 kn

invalidska - 5741 korisnik sa prosjekom od 4868,46 kn i

obiteljska - 14152 korisnika sa prosjekom od 6048,53 kn iliti ukupno

 

71944 korisnika mirovine po ZOPHB sa prosjekom od 5077,76 kn.

 

više na: http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/publikacije/statisticke_informacije/2016/4/Statisticke_informacijeHZMOa_4_2016_veljaca2017.pdf

 

tko voli može istraživati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija