Jump to content

Nekretnina u suvlasnistvu i daljnja gradnja


nemirac

Preporučene objave

Postovani

 

Suvlasnik sam kuce u izgradnji zajedno s bratom i sestrom.

Kuca je legalizirana medutim jos nismo upisani jer zemljisne knjige nisu uredivane od stoljeca sedmog:ljut:

 

Zemljiste je darovnicom preneseno s oca na djecu i zajedno s bratom sam napravio etazu polupodruma s dva stana.

Tad se javlja sestra da zeli i ona , nastaje sukob s bratom a ne zeleci "zlu krv" u obitelji, pristajemo na njenu rijec "kako ce ona nama kad bude mogla"

U gradnji sam joj nemjerljivo pomogao.

Uskoro sestra trazi jos dio od 20mkvadratnih za gradnju garaze i nadogradnju drugog stana na prvoj etazi sto nismo dozvolili i nastao je spor.

Grijesim li ako 20m kvadratnih ciste izgradivosti racunam kao 100m kvadratnih zemljista jer omjer parcele i gradevine je 1:5, 150 m kvadratnih gradevina, 750 m kvadratnih parcela.

Evidentno je da odbija bilo kakvu naknadu za zemljiste iako smo brat i ja sudjelovali velikom mjerom pri kupnji istog, dakle tom jos pridodajem i razliku u vrijednosti etaza, jer etaza polupodruma, visokog prizemlja i potkrovlja nisu jednakovrijedne po mom misljenju.

Struja, voda i komunalije su na moje ime, imam li pravo prijeciti i sprijeciti prikljucenje struje, vode, u njen dio dok se ne dogovorimo o raspodjeli jer ako ispravno gledam vrijednost zemljista, troskove gradnje i razlike u cijeni etaza to je preogromna razlika koja doseze i milijun kuna..

Kako dalje sam neznam, ali puteve valja trazit, moramo nac..

Istinski sam zahvalan na svakom savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što vam ovdje pametno odgovoriti. Suvlasnici ste svo troje. Zemljišne knjige nisu rješene. Dozvolili ste sestri to što jeste bez ikakovog pisanog traga što i kako. Ako več ona odbija bilo kakvu naknadu a poradi toga joj ne bi dozvolili priključnje, to bez parnice s bilo koje strane ne bi završilo, u kojoj bi to sve što navodite određivao sudski vještak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija