Jump to content

nasljeđivanje dugovanja ali i imovine


korisnik12345

Preporučene objave

Poštovanje, imala bih upit u vezi svojih prava u ovom slučaju: od majke sam naslijedila stan vrijednosti oko 100 000 eura, ali i dugovanja prema nekoliko vjerovnika u iznosu oko 40-ak tisuća kuna, kako je dug puno manji od nasljedstva odlučila sam ga prihvatiti,ovrhe će se prebaciti na mene i vjerojatno sjesti na moju plaću uskoro, međutim zanima me sljedeće, ukoliko se neki od vjerovnika (sve su komunalna poduzeća) odluči odjednom na naplatu dugovanja uzimanjem te iste nekretnine koju sam naslijedila i ja ostanem bez nje dali sam dužna svejedno plaćati ostatak dugovanja prema tom i ostalim vjerovnicima, s obzirom da su mi uzeli čitavu vrijednost imovine u tom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakav scenarij kojeg ste opisala nije realan u slučaju koliko-toliko redovnog otplaćivanja duga. Teoretski, čak i da se desi, ne mogu vam "oduzeti" stan, već on može završiti na "bubnju", tj. javnoj dražbi, a kako je njegova vrijednost višestruko veća od duga, ostvarenim novcem od njegove prodaje namirili bi se svi troškovi, dug i još bi vama ostao lijepi iznos u džepu.

 

Ponavljam, ukoliko ćete koliko-toliko redovno otplaćivati dug, nema straha od ovakvog scenarija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, imala bih upit u vezi svojih prava u ovom slučaju: od majke sam naslijedila stan vrijednosti oko 100 000 eura, ali i dugovanja prema nekoliko vjerovnika u iznosu oko 40-ak tisuća kuna, kako je dug puno manji od nasljedstva odlučila sam ga prihvatiti,ovrhe će se prebaciti na mene i vjerojatno sjesti na moju plaću uskoro, međutim zanima me sljedeće, ukoliko se neki od vjerovnika (sve su komunalna poduzeća) odluči odjednom na naplatu dugovanja uzimanjem te iste nekretnine koju sam naslijedila i ja ostanem bez nje dali sam dužna svejedno plaćati ostatak dugovanja prema tom i ostalim vjerovnicima, s obzirom da su mi uzeli čitavu vrijednost imovine u tom slučaju?

 

U vašem slučaju to će se vrlo teško dogoditi jer je izgledno da ćete u nekakvih pet godina maksimalno podmiriti sva dugovanja! Hipotetski kad bi se neki ovrhovoditelj i odlučio na ovrhu na nekretnini (stanu) koji je puno veće vrijednosti od duga, vi imate mogućnost otezati pravnim lijekovima ovršni postupak tako da ga u međuvremenu otplatite! Kad bi i došlo do prodaje nekretnine u ovršnom postupku vama bi se na račun uplatila razlika prodajne cijene i duga, tako da bez obzira na nisku cijenu po kojoj bi se nekretnina prodala vi biste dobili još uvijek veliki novčani iznos razlike! Ipak šanse za takav rasplet su jako male i ne morate se toga bojati!:vjeruj:

 

Ažurirano

 

Hahaha! Ruby i G-man! Kakav sinkronizirani odgovor a sve unutar jedne minute!:skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, imala bih upit u vezi svojih prava u ovom slučaju: od majke sam naslijedila stan vrijednosti oko 100 000 eura, ali i dugovanja prema nekoliko vjerovnika u iznosu oko 40-ak tisuća kuna,

 

na koji način je utvrđeno to dugovanje? ovrhom? sudskom odlukom ili samo obvezom bez pokretanja plaćanja računa bez ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Molim vas da mi objasnite sta bih trebala napraviti u vezi groba,dakle na ostavinskoj sam nasljednik stana i dugova sestre se odrekle u moju korist ali grob nije bio u raspravi,teta ga i danas placa a grob je na ime jedne od sestra jel imam ja pravo na njega i sta da radim?unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sf.frko.manija@gmail.com je napisao:

Molim vas da mi objasnite sta bih trebala napraviti u vezi groba,dakle na ostavinskoj sam nasljednik stana i dugova sestre se odrekle u moju korist ali grob nije bio u raspravi,teta ga i danas placa a grob je na ime jedne od sestra jel imam ja pravo na njega i sta da radim?unaprijed hvala

Ako je PRAVO KORIŠTENJA grobnog mjesta na ime jedne od vaših sestara onda je ona i vlasnik tih prava pa je normalno da se u ostavinskoj raspravi nije o tome raspravljalo!:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija