Jump to content

Drugostupanjsko tijelo


hasko

Preporučene objave

Prije mjesec dana sam poslao dopis na svoju JLS kojom tražim ispunjenje svojih prava temeljem ZOPHBDR, a na osnovu potvrde Min. branitelja koja podsjeća čelnika JLS na obvezu primjene.

Od tada je prošlo punih mjesec dana , a da nisam dobio odgovor. Zakon kaže da bi se trebao žaliti drugostupanjskoj razini, no u razgovoru s nekim upravnim tijelima moje županije , oni mi kažu da nisu nadležni.

Ovdje nema govora o 60 dana jer ne može postojati ni ispitni postupak zato što imam potvrdu Min. branitelja, stoga pitam :

1. Koja je to drogostupanjsko tijelo s obzirom da se ograđuju i Županija, Min. branitelja i Min. uprave

2. Kome prijaviti JLS zbog "šutnje administracije"

3. Da li pokrenuti spor kod nadležnog Upravog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Upravno tijelo županije nadležno za komunalno gospodarstvo

-Zakon o ustrojstvu i djelokrugu ministarstava i drugih tijela državne uprave u čl.11 određuje da Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, obavlja upravne i druge poslove koji se odnose na ...politiku, praćenje i unapređivanje stanja u komunalnom gospodarstvu,...

a njihov stav oko toga je jasan, odmah na početku http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=14119

 

2. Ministarstvu uprave

-Zakon o ustrojstvu i djelokrugu ministarstava i drugih tijela držane uprave, čl.10 Ministarstvo uprave obavlja upravne i stručne poslove koji se odnose na:... poslove upravnog i inspekcijskog nadzora u svim tijelima državne uprave i lokalne i područne (regionalne) samouprave...

 

3. Mislim da bi se to odnosilo na "šutnju" drugostupanjskog tijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija