Jump to content

Zadržavanje prava na suposjed i odricanje od prava na posjedovnu zaštitu


Ruby_Danderfluff

Preporučene objave

Naišla sam na ugovornu odredbu ugovora o najmu stana, koja ugrubo glasi: Najmodavac zadržava pravo suposjeda stana za vrijeme trajanja ugovora o najmu, a najmoprimac se odriče prava na posjedovnu zaštitu u slučaju smetanja od najmodavca.

 

S obzirom da faktično proizlazi da najmodavac za vrijeme trajanja ugovora o zakupu ne vrši posjedovne čine, smatrate li da se radije radi o posrednom posjedu, a ne suposjedu, a posebno, zato što to ne nalazim u ZV, da je odredba o odricanju od prava na posjedovnu zaštitu ništetna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s Matrixom, iako ne vidim u čemu je "fora" s takvom odredbom.

 

Misli li najmodavac da će time lakše izbaciti (legalno izbaciti) najmoprimca iz stana?

 

Mene to isto zanima, u konkretnom slučaju na koji sam naišla mislim da je svrha zastrašivanje najmoprimca laika, jer je najmodavac pravnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene to isto zanima, u konkretnom slučaju na koji sam naišla mislim da je svrha zastrašivanje najmoprimca laika, jer je najmodavac pravnik.

 

Ako mu je to više onako psihološka igrica, onda ima nekog polu-rezona, no slažem se s Matrixom da bi se ista odredba percipirala kao ništetna, jer bi osim već navedenog, ista faktički "ozakonila" samovolju. No, bi li i sud tako razmišljao, to je pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija