Jump to content

Nasljedna masa


Anonimac1980

Preporučene objave

:-? Imam jednostavno pitanje:

Ulazi li primljeni dar koji se sastoji od nekretnine upisane u ZK.UL. (stan) u nasljednu masu nakon smrti vlasnika stana, ili se on ne računa u nasljednu masu jer je dar koji je umrli primio prije svoje smrti, dakle nije stečen u braku sa zakonskim nasljednikom kao bračna stečevina.

Po zakonu o braku on nije bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da brkate pojmove ostavine i bračne stečevine.

 

Dakle, sva imovina koja je stečena nasljedstvom ili darovanjem za vrijeme trajanja bračne zajednice, ne predstavlja, a samim time ni ne ulazi u pojam bračne stečevine.

 

S druge strane, u ostavinu ulazi sva imovina koju je ostavitelj imao u trenutku smrti, neovisno o načinu njena stjecanja za života, jednako kao i obveze ostavitelja koje predstavljaju teret ostavine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, kako imam vrlo sličan slučaj glede darovanih nekretnina tako sam donekle, koliko to laik može biti,upućena u osnove nasljednog prava. Dakle, koliko sam iz Vaše objave shvatila umrli je primio na dar nekretninu za svoga života. Dakle, ono što je umrli primio na dar je isključivo njegovo vlasništvo i kao takvo se računa u nasljednu masu. Bračni status nije važan u tom slučaju jer je svatko slobodan da raspolaže svojom imovinom kako on to želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija