Jump to content
  1. G-man

G-man

• Similar Content

• objavio Bobo2001
      Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 
    • objavio _anoniman
      Bok!
      Prije mjesec dana pao sam s frulom i 0.8g marihuane u paketiću. Na sudu sam potvrdio da je sadržaj paketića bio za osobnu upotrebu.
      Prije nekoliko dana dobio sam presudu, obavezni psihosocijalni tretman bez novčane kazne jer su zaključili da nisam ovisnik već povremeni konzument i jer mi je prvi put. 
      Student sam, preko studentskog ugovora radim u jednoj firmi i nisam iz Zagreba pa mi nikako ne odgovara gubiti vrijeme na to.
      Moja pitanja su:
      - Ako se radi o psihosocijalnom tretmanu, uključuje li on testiranja na THC? 
      - Ako da, što ako ne mogu/ne želim dati urin?
      - Što ako se ne odazovem? Hoće li me policija tražiti doma ili ću dobiti novčanu kaznu?
      - Ako se žalim na presudu, koju alternativnu mogu očekivati?
      Svi savjeti su dobrodošli jer imam još samo 3 dana za predati žalbu.
    • objavio Monika123
      Poštovani,
        Molim Vas pravni savjet u vezi ugovora o radu na neodredeno.   16.05.2019. potpisala sam ugovor na neodredeno sa odvjetnikom i stečajnim upraviteljem te je on u tom ugovoru naveo članak 8. "Radnik jamči poslodavcu da neće otkazivati ovaj ugovor o radu slijedećih 12 mjeseci. U slučaju da radnik otkazuje ovaj ugovor o radu ili mu bude uručen izvanredni otkaz ugovora o radu uzrokovan ponašanjem radnika dižan je platiti poslodavcu ugovornu kaznu u iznosu od 2000kn neto. Otkazni rok iznosi 15 dana, bez obzira koja ugovorna strana otkazuje ugovor o radu"   Naime ja sam dala otkaz zbog pronalaska drugog posla, te obavljanja stručnog osposobljavanja. 11.08.2019. prestaje ugovor i otkazni rok je ispoštovan.   27.12.2019. Stigao je poziv na plaćanje od strane poslodavca te mene sad zanima koliko je valjana ta klauzula u ugovoru te trebam li ja platiti tu ugovornu kaznu ili je ona ništetna? Zakonom se djelomično odreduje da je to nezakonito, te da se ne slaze sa ustavnom odredbom o slobodi rada.   Unaprijed hvala na odgovoru i pomoći.  
    • objavio Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
  • Online korisnici

• Napravi novi...