Jump to content

Ažuriranje podataka


ntpr

Preporučene objave

Neki dan dobijem dopis iz ureda za obranu,nadležnog mome mjestu stanovanja gdje isti traže popunjavanje obrasca u svrhu ažuriranje podataka (osobnih te dio vojnih).Pa tako krenem to upisivati i naiđem na nekakve nelogičnosti,kao što su, dali posjedujem vojnu iskaznicu te broj iste,vojnu iskaznicu su mi izdali oni koji traže taj podatak odnosno broj vojne iskaznice.Slijedom dalje neznaju niti koje sam dužnosti obnašao u i za vrijeme DR,kao ni koji čin imam,nije me iznenadilo što neznaju koji mi je konfekcijski broj i broj noge,broj kape i drugi brojevi,pa ih nazovem i pitam, dali traženo ima veze sa ratnim rasporedom kaže ljubazna gospođa da ima,ja kažem da sam HRVI umirovljen,jer na obrascu je bilo i to pitanje,ona kaže da oni nemaju te podatke osim u uredu za branitelje koji je soba do njih,pitam kako to da ne raspolažu sa toliko puno podataka o braniteljima,kaže sugovornica da nezna,napišite upitnik i pošaljite nam poštom,naravno o svome trošku.Tako si ja mislim di sam,šta sam,sjetim se zakona Ministra Medveda,pa se pitam "jeli to moguće",

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali u tom upitnik pitaju za zaduzeno odjelo (maskirnu uniformu) i opremu kojom su nas zaduzili a koja mi godinama smeta u garderobnom ormaru (imam zaduzene dvije maskirne uniforme).

Valjda ce neko traziti da to i vratimo.

 

Onda ga otjeraj u tri p.m. Mene su nakon časnog otpusta i proglašavanja nesposobnim za DVO, tražili da vratim opremu. Pitao sam ćatu jesu li uzeli pušku, pištolj, kacigu i masku. Nakon što mi je odgovorio potvrdno lijepo sam ga zamolio da mu više ne pada na pamet tražiti me gluposti. I tako je to završilo.

 

Ažurirano

 

Neki dan dobijem dopis iz ureda za obranu,nadležnog mome mjestu stanovanja gdje isti traže popunjavanje obrasca u svrhu ažuriranje podataka (osobnih te dio vojnih).Pa tako krenem to upisivati i naiđem na nekakve nelogičnosti,kao što su, dali posjedujem vojnu iskaznicu te broj iste,vojnu iskaznicu su mi izdali oni koji traže taj podatak odnosno broj vojne iskaznice.Slijedom dalje neznaju niti koje sam dužnosti obnašao u i za vrijeme DR,kao ni koji čin imam,nije me iznenadilo što neznaju koji mi je konfekcijski broj i broj noge,broj kape i drugi brojevi,pa ih nazovem i pitam, dali traženo ima veze sa ratnim rasporedom kaže ljubazna gospođa da ima,ja kažem da sam HRVI umirovljen,jer na obrascu je bilo i to pitanje,ona kaže da oni nemaju te podatke osim u uredu za branitelje koji je soba do njih,pitam kako to da ne raspolažu sa toliko puno podataka o braniteljima,kaže sugovornica da nezna,napišite upitnik i pošaljite nam poštom,naravno o svome trošku.Tako si ja mislim di sam,šta sam,sjetim se zakona Ministra Medveda,pa se pitam "jeli to moguće",

 

A šta se čudiš ? Koliko nas ima što smo oštećeni jer nisu zavedeni u postrojbe i to ti fali za mnoge stvari.

Koliko ima ranjeničkih kartona gdje je rubrika sa imenom i prezimenom ostala prazna i naknadno se upisivao drugi. Mogli bi do sutra....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Jučer doživio šok poziv na mob broj skriven inače se ne javljam takvim likovima ali ajde javim se. Uprava za obranu xxx vi ste taj i taj čin ves hrvi itd sve generalije,potvrdim sve izvolte kažem. Mi bismo vas rasporedili u pričuvnu bojnu koju upravo popunjavamo ja u šoku velim mu dolazim do vas tu sam u blizini. Šok i nevjericu zamijenilo je zanimanje i osupnutost nečijom idejom da mene stave na RR. Da skratim velim mu ne dolazi u obzir u mirovini sam od 2009 na temelju zdravstvene nesposobnosti za DVO a vi me sada trpate nekuda, govori organ to je pro forme ma steram vas i formu nemam ja 20 god da pušim te fore koliko sam se puta uvjerio da forma prelazi u neformalno i obrnuto davaj neku izjavu da me ostavite na miru. E na.... smo svi skupa ako nemaju nikoga drugog da rasporede već nas ižmikane i davno u mirovini čak i nesposobne za vojnu službu pozivaju i raspoređuju.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer doživio šok poziv na mob broj skriven inače se ne javljam takvim likovima ali ajde javim se. Uprava za obranu xxx vi ste taj i taj čin ves hrvi itd sve generalije,potvrdim sve izvolte kažem. Mi bismo vas rasporedili u pričuvnu bojnu koju upravo popunjavamo ja u šoku velim mu dolazim do vas tu sam u blizini. Šok i nevjericu zamijenilo je zanimanje i osupnutost nečijom idejom da mene stave na RR. Da skratim velim mu ne dolazi u obzir u mirovini sam od 2009 na temelju zdravstvene nesposobnosti za DVO a vi me sada trpate nekuda, govori organ to je pro forme ma steram vas i formu nemam ja 20 god da pušim te fore koliko sam se puta uvjerio da forma prelazi u neformalno i obrnuto davaj neku izjavu da me ostavite na miru. E na..... smo svi skupa ako nemaju nikoga drugog da rasporede već nas ižmikane i davno u mirovini čak i nesposobne za vojnu službu pozivaju i raspoređuju.

Da mene tako pozovu ja bi njima rekao da nema problema ALI tek kada ispred svog imena, na tom popisu vidim imena SVIH ali SVIH muških saborskih zastupnika , članova Vlade RH i njihovih sinova, kao i imena SVIH bivših članova Vlade RH, koji po istom zakonu po godinama života spadaju kao osobe koje bi se moglo staviti na RATNI RASPORED !

 

I nema problema onda ni za mene !

 

p.s. Mislim da mi u vojnoj knjižici piše ves " Vojni policajac ".....pa ako se tko od tih s tog popisa čija su imena ispred moga ne odazove pozivu, hehehehe...vrlo rado ču ga osobno privesti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija