Jump to content

Pad s travom u postaji


Aaa222

Preporučene objave

Dobar dan

Jucer sam sa frendom zaustavljen od strane policije radi provjere identiteta.Osobnu nisam imao uz sebe niti bilo koji drugi dokument.Nakon provjere policajac me odlucuje pretraziti i trazi da sve iz dzepova izvadim (medu stvarima su bile rizle), da ruke stavim na haubu automobila,nasilno mi svojom nogom rasiruje moje noge udarajuci ih i temeljito i grubo me pretrazuje.Nakon sto nije nista nasao zahtjeva da dodem iza auta i skinem gace kako bi se uvjerio da nemam nista (iako me pretrazio i po tom podrucju).Ja to odbijam uciniti na sto mi on prijeti odvodenjem u postaju i stavljanjem lisica nakon cega mi stavlja ruke iza leda i naslanja na auto trazeci da kolega pridrzi dok on pretrazuje frenda.Ja se prisilnom drzanju verbalno protivim i njegov kolega me pusta i posjeda u policijski auto.Tijekom voznje u autu mi zabranjuju uporabu mobitela uz sturo objasnjenje.Pri dolasku u postaju me odvode u celiju s kamerom i zahtjevaju da se skinem do gola,ja odbijam i predajem im paket marihuane koji sam skrivao u gacama.Kolicina marihuane je bila 0,3 g.Zanima me:

1.Ima li policija pravo izvrsiti takav temeljiti pretres (do gola) na temelju saznanja(rizle) koja su imali?

2.Jesu li odvodenjem prekrsena moja prava?

3.Imam li pravo odbiti pretres?

4.Hoce li mi naknadno predavanje marihuane biti otegnuta okolnost na prekrsajnom sudu?

5.Koliko kaznu mogu ocekivati (student,nezaposlen,bez povijesti kaznjavanja)

Ako primjetite jos neke nelogicnosti u postupanju molim Vas da napisete.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Ima li policija pravo izvrsiti takav temeljiti pretres (do gola) na temelju saznanja(rizle) koja su imali?

 

Svakog privedenog se može tako pregledati, a često se tako i radi, zbog pronalaska predmeta pogodnih sa samoozljeđivanje. S rizlom ili bez nje.

 

 

2.Jesu li odvodenjem prekrsena moja prava?

 

Nisu. Ako nemaš uz sebe nikakvu ispravu, smiju te privesti radi utvrđivanja identiteta.

 

 

3.Imam li pravo odbiti pretres?

 

Postoji pregled i pretraga. Pregled se poduzima s ciljem pronalaska predmeta pogodnih za napad, bijeg ili samoozljeđivanje i za njega ne treba nalog. Pretraga se poduzima s ciljem pronalaska predmeta kaznenog djela i prekršaja, a može se obaviti s nalogom ili bez naloga (npr. kod uhićenja). U tvom slučaju se radi pregledu, ali ako se pregledom pronađu predmeti kaznenog djela ili prekršaja, mogu se uporabiti u postupku.

 

 

4.Hoce li mi naknadno predavanje marihuane biti otegnuta okolnost na prekrsajnom sudu?

 

Ne, sudu je svejedno. Jedino postupanje baš nije uobičajeno i pretpostavljam da si bespotrebno raspravljao, pa se to ne bi smjelo ponoviti na sudu.

 

 

5.Koliko kaznu mogu ocekivati (student,nezaposlen,bez povijesti kaznjavanja)

 

Minimalna je kazna 5000 kuna, ali tu na forumu su ljudi pisali da im je smanjeno na 750, a neki su prošli i samo s liječenjem (razgovor i testiranje).

 

Koje papire si dobio kad su te puštali?

 

 

P.S.: Sve ovo sam ti odgovorio formalno, a neformalno, jasno mi je kako je to izgledalo i morali/trebali su biti blaži i pristojniji. Međutim, što je tu je, sad trebaš razmišljati o sudu, što je neka potpuno druga priča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija