Jump to content

Može li ovrha u nekretninu koja nije moja?


Slyder

Preporučene objave

Pozdrav,

molim konkretan odgovor.

Može li ovrha u kuću mojih roditelja zbog 1500kn ako ja nemam imovine ili sjedaju na racune i cekaju da se naplate?

Mogu li7smiju li7hoce li uzeti nesto iz kuće i smiju li uopće u nju ako je navedena nekretnina adresa mog prebivališta?

Prijatelju su primjerice za 4900kn duga uuzeli laptop, tv i liniju ali je kuća na njegovo ime, tj on je vlasnik nekretnine(pola)

Hvala

Lp

uređeno: od anonimniy
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju su primjerice za 4900kn duga uuzeli laptop, tv ....

Koje su pokretnine izuzete od ovrhe?

Ne mogu se plijeniti između ostaloga:

– odjeća, obuća, rublje i drugi predmeti osobne uporabe, posteljne stvari, posuđe, namještaj, štednjak, hladnjak, stroj za pranje rublja i druge stvari koje služe za zadovoljenje potreba domaćinstva ako su nužni ovršeniku i članovima njegova domaćinstva s obzirom na uobičajene uvjete života svoje društvene okoline,

-------------------------------------

 

da li se može plijeniti tv...jel to nije uobičajena i sasvim normalna potreba u društvu kakvom živimo...

laptop?...danas se u ni školu ne može ići ako nemate internet i računalo....

 

šta ako je osoba kupila sebi tv od novca koji je dobijala na zaštičeni račun?....zar ta osoba nema pravo potrošiti novac sa svog zaštičenog računa (odnosno sa novcem koji zaštičen od ovrhe) kupiti šta hoče...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema pravila, koliko ovrhovoditelj želi, jer je sva inicijativa na njemu.

Znaci, može biti 24 sata ili 24dana npr? Hvala

 

Ažurirano

 

Koje su pokretnine izuzete od ovrhe?

Ne mogu se plijeniti između ostaloga:

– odjeća, obuća, rublje i drugi predmeti osobne uporabe, posteljne stvari, posuđe, namještaj, štednjak, hladnjak, stroj za pranje rublja i druge stvari koje služe za zadovoljenje potreba domaćinstva ako su nužni ovršeniku i članovima njegova domaćinstva s obzirom na uobičajene uvjete života svoje društvene okoline,

-------------------------------------

 

da li se može plijeniti tv...jel to nije uobičajena i sasvim normalna potreba u društvu kakvom živimo...

laptop?...danas se u ni školu ne može ići ako nemate internet i računalo....

 

šta ako je osoba kupila sebi tv od novca koji je dobijala na zaštičeni račun?....zar ta osoba nema pravo potrošiti novac sa svog zaštičenog računa (odnosno sa novcem koji zaštičen od ovrhe) kupiti šta hoče...

Osobno smatram da bi trebalo biti tako, ali pričekajte kolege koji su iskusniji za odgovor

 

Ažurirano

 

A znaci nemože prije nego dođe plava kuverta doma da mi samo upadnu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prvo dođu koverte, ali ako ih izbjegavaš, može se oglasiti i na oglasnoj ploči pa "samo dođu". Međutim, svi ti postupci traju dugo, tako da se to neće dogoditi preko noći, ali nemoguće je reći točno kada.

Kako misliš ako ih izbjegavam? Na koji način?

Iako nevidim razloga da ih izbjegavam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne 24 sata, pa čak ni 24 dana, čekaju barem mjesec-dva da vide imate li stalne mjesečne priljeve po računu i koji su u redoslijedu naplate i hoće li se s obzirom na postojeće priljeve moći uskoro naplatiti. neki čekaju i po godinu dana, ponovno provjeravaju, pa tek onda idu na promjenu predmeta ovrhe na pokretnine, ali to ovrhovoditelji ne vole, jer je prvo, užasno neugodno ulaziti ljudima u kuću na pljenidbu, a konačno se najčešće može uzeti samo rabljeni televizor, linija, mikrovalna, sve skupa bez ikakve vrijednosti jer se najčešće ne može prodati na javnoj dražbi za iznos veći od 500,00 kn, a ovrhovoditelj mora platiti odvoz i skladištenje.

 

tako da - ako ste dužni i znate da ste dužni, nazovite ovrhovoditelja i probajte se dogovoriti za plaćanje na rate ili nešto slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne 24 sata, pa čak ni 24 dana, čekaju barem mjesec-dva da vide imate li stalne mjesečne priljeve po računu i koji su u redoslijedu naplate i hoće li se s obzirom na postojeće priljeve moći uskoro naplatiti. neki čekaju i po godinu dana, ponovno provjeravaju, pa tek onda idu na promjenu predmeta ovrhe na pokretnine, ali to ovrhovoditelji ne vole, jer je prvo, užasno neugodno ulaziti ljudima u kuću na pljenidbu, a konačno se najčešće može uzeti samo rabljeni televizor, linija, mikrovalna, sve skupa bez ikakve vrijednosti jer se najčešće ne može prodati na javnoj dražbi za iznos veći od 500,00 kn, a ovrhovoditelj mora platiti odvoz i skladištenje.

 

tako da - ako ste dužni i znate da ste dužni, nazovite ovrhovoditelja i probajte se dogovoriti za plaćanje na rate ili nešto slično.

Hvala.

Ne izbjegavam ništa svakako a redovne priljeva ću ponovno imati tek u 9 mj.

Do tada valjda neće doći, samo će ići blokada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Ne izbjegavam ništa svakako a redovne priljeva ću ponovno imati tek u 9 mj.

Do tada valjda neće doći, samo će ići blokada?

tebi još nije ni račun blokiran?.......možda će doci do 9 mjeseca ,ali iduće godine ili za par godina :).....budi bez brige ,neide to tako brzo...

ali se probaj dogovoriti sa ovrhovoditeljem ako ubrzo počinju primanja,tako da ti ne ide ni blokada računa...

 

ali ako želiš precizniji odgovor napiše kakav je to dug i od kada....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tebi još nije ni račun blokiran?.......možda će doci do 9 mjeseca ,ali iduće godine ili za par godina :).....budi bez brige ,neide to tako brzo...

ali se probaj dogovoriti sa ovrhovoditeljem ako ubrzo počinju primanja,tako da ti ne ide ni blokada računa...

 

ali ako želiš precizniji odgovor napiše kakav je to dug i od kada....

Dug je prema Ferratum Bank, točnije 1506kn od 6og mj sa odgodom trebao biti plaćen u ponedjeljak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što ste potpisali Ferratum banci kao garanciju za kredit? Ako ste potpisali zadužnicu, ili izjavu o zapljeni ili nešto drugo što oni mogu samo šibnuti na FINU, ne morate ništa dobiti poštom, samo Vam se račun zatekne blokiran jedan dan. Ali nekakva je praksa da obično pošalju obavijest o raskidu ugovora i opomenu za plaćanje prije ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ako sam dobro shvatio,

a ja ako sam dobro shvatio tebe muci to što bi mogli doci kuci...em neugoda,em roditelji i tako....ne brini se...nece tako brzo..možda dobiješ opomenu ili ti blokiraju račun ili javni bilježnik ti pošalje ovrhu....za pokretnine mora biti sudska odluka ,a to je na kraju....samo probaj da ne dođe do ovršnog rješenja jer ce ti taj dug još narasti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ja ako sam dobro shvatio tebe muci to što bi mogli doci kuci...em neugoda,em roditelji i tako....ne brini se...nece tako brzo..možda dobiješ opomenu ili ti blokiraju račun ili javni bilježnik ti pošalje ovrhu....za pokretnine mora biti sudska odluka ,a to je na kraju....samo probaj da ne dođe do ovršnog rješenja jer ce ti taj dug još narasti...

Upravo to, znači neide to tako brzo? Nisam dosta dugo mogao pristupiti legalisu...

Znači neide to tako da dođu doma brzo a i nekretnina nije moja?

Inače, pokušao sam dogovoriti rate a dobio odgovor kako "nemaju prostora za dogovor“.

Ako dođe do blokade odmah po otplati ide deblokada? A ja otvaram 35 račun?

Uglavnom od dogovora ništa a meni je bitno da ne dođu?

A oglasna ploča?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško je to u par riječi ovako objasniti - obično prvo ovrhovoditelji idu ovrhom na novčana sredstva (račune, depozite), pa onda, ako se neko vrijeme ne mogu naplatiti na taj način, mijenjaju predmet ovrhe i idu na pokretnine - tada mogu doći u onu nekretninu gdje ste vi prijavljeni i gdje se vaše pokretnine pretpostavljeno nalaze. E sad si zamislite da moraju prvo pokrenuti ovrhu, da javni bilježnik istu mora napraviti, Vama dostaviti, mora proteći rok za žalbu, i tek Vam onda mogu "sjesti" na račune.

Odmah po otplati oni povuku rješenje o ovrsi u dogovoru s Vama i Vama račun više nije blokiran.

Ako ovo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika odlučite ne primiti, ili izbjegavati poštara, kao što netko reče, onda rješenje o ovrsi ide na oglasnu ploču i smatra se, nakon nekog vremena, kao da ste ga primili, ali Vam to ne savjetujem jer nećete znati što u njemu piše.

Dakle, nitko Vam neće doći još neko vrijeme sigurno.

Ali niste mi odgovorili - što ste potpisali Ferratum banku? Jeste li potpisali nešto što se zove "izjava o zapljeni" ili "zadužnica"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško je to u par riječi ovako objasniti - obično prvo ovrhovoditelji idu ovrhom na novčana sredstva (račune, depozite), pa onda, ako se neko vrijeme ne mogu naplatiti na taj način, mijenjaju predmet ovrhe i idu na pokretnine - tada mogu doći u onu nekretninu gdje ste vi prijavljeni i gdje se vaše pokretnine pretpostavljeno nalaze. E sad si zamislite da moraju prvo pokrenuti ovrhu, da javni bilježnik istu mora napraviti, Vama dostaviti, mora proteći rok za žalbu, i tek Vam onda mogu "sjesti" na račune.

Odmah po otplati oni povuku rješenje o ovrsi u dogovoru s Vama i Vama račun više nije blokiran.

Ako ovo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika odlučite ne primiti, ili izbjegavati poštara, kao što netko reče, onda rješenje o ovrsi ide na oglasnu ploču i smatra se, nakon nekog vremena, kao da ste ga primili, ali Vam to ne savjetujem jer nećete znati što u njemu piše.

Dakle, nitko Vam neće doći još neko vrijeme sigurno.

Ali niste mi odgovorili - što ste potpisali Ferratum banku? Jeste li potpisali nešto što se zove "izjava o zapljeni" ili "zadužnica"?

Pozdrav,

ne mislim izbjegavati poštara nikako...

Nisam potpisivao ništa tipa izjava o zapljeni, zadužnica itd... već sam potpisao Ugovor o zahtjevu za jamstvo sa SIA DEP koji surađuju s njima.

Kada bih mogao očekivati poštu i dali sam miran da neće doci doma bar 30, 60 dana?

koliko im u pravilu treba da dođu doma ak se slučajno ne naplate na računima?

Mogu li eventualno sa poštom dogovoriti da tamo podižem poštu, da ne dolazi doma?

Nadam se da neće tako brzo doci....

uređeno: od anonimniy
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za dogovor nisu bili. citiram najnovije: "

Poštovani,

 

Kako ste 50 dana u kašnjenju sa svojom kreditom te nismo zaprimili uplatu sustav će Vas automatski poslati na ovrhu.

07.08.2017. trebamo imati Vašu uplatu na računu."

Ovrhu nad čime? nad računima ili dolaze doma odmah u ponedjeljak? Što mogu očekivati? Please help!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rečeno ti je već nekoliko puta, a i na drugim temama imaš isto objašnjeno. Ići će ti ovrhom na račune i čekat će te, a mogu te čekati do mirovine.

Ako tijekom tog postupka stekneš nekretninu, pokretninu, mogu ti sjesti i na njih.

 

Drugo ti se nema što reći i molim te da ne postavljaš jedna te ista pitanja. Jasno mi je da ti je stres, ali drugačiji odgovor (od onog kojeg si već dobio) nećeš dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry za rječnik.

Dobio sam mail da sam proslijeđena na prisilnu naplatu, nadam se da neće stići još pošta sutra il u ponedjeljak. A nemogu banuti i uzet stvari pa mi prilikom dolaska samo dati rješenje? Nadam se da će ic na račun za početak pa da će biti riješeno. Jel bi me moji u suprotnom hitli iz kuće i trebat će in zbog stresa hitna a meni psihijatrija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Proslijeđeno u odjel koji se time bavi, ali oni to vjerojatno neće odmah pokrenuti. I da, prvo će ići na račune.

Pozdrav, zanima me ako u nekom trenutku odluče promijeniti predmet ovrhe, da dolaze kući dali me obavijeste novim rješenjem ili samo banu?

Još nije došlo ništa.

Čak razmišljam da ne otvorim 35 uopće već da si uzmu samo od prvog primanja?

Još se javim kad dođe pismo za detalje...

Lp

Anonimniy 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Bok,

još nije ništa stiglo, no imam pitanje, ukoliko u međuvremenu postanem suvlasnik ili vlasnik pokretnine ili nekretnine, a da ovo još nebude riješeno, može li se ovrhovoditelj upisati na pokretninu ili nekretninu zbog tako malog duga?

i može li ovo sa sudskim troškovima narasti na neku enormnu cifru?

Hvala!

Anonimniy

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Ne, drugome se ne mogu upisati za tvoje dugove.

drot, hvala ti. buduci dug ije tako velik, ako sve bude ok rijesit cu ga do 31.12. o.g.

to je jos relativno kratak period.

znam da nemozes znati, ali mozes pretpostaviti, obzirom da mi jos nije nista stiglo, nikakvo pismo ni nista, mislis li da ce se bas do 31.12. nesto drasticno promijeniti?

p.s. svjestan sam da mi mogu blokirat raćune ali i o tome me obavijeste id aju rok prije? te u tom slicaju mogu otvoriti takozvani "racun 35", zar ne?

Od srca ti hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možeš prigovarati, ali kako je dug opravdan i svjež, time bi si samo nabio troškove.

Nemaš novaca da odmah platiš? Ako će sjedati na plaću (a to mogu odmah po isteku tih 8 dana, ali ovisi o njima kad će poslati), imat ćeš i troškove FINA-e.

Ako nemaš, možeš ih kontaktirati i dogovoriti kada ćeš imati, pa da im platiš direktno i izbjegneš troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Možeš prigovarati, ali kako je dug opravdan i svjež, time bi si samo nabio troškove.

Nemaš novaca da odmah platiš? Ako će sjedati na plaću (a to mogu odmah po isteku tih 8 dana, ali ovisi o njima kad će poslati), imat ćeš i troškove FINA-e.

Ako nemaš, možeš ih kontaktirati i dogovoriti kada ćeš imati, pa da im platiš direktno i izbjegneš troškove.

Ma ne zelim prigovarati.. Dug je neosporan.

Ne, trenutno nazost nemam za platiti i mogu biti siguran da cu imati tek 20.01. Zato sam i pitao koliko cekaju kad blokiraju racun, prije promjene predmeta da ne dodu kuci?

Koga si mislio da kontaktiram, JB ili FB?

Za to vrujeme valjda nece narasti enormno, dakle do 1/18... Nadam se da cu imati i ranije ali u to nemogu biti siguran...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Nazvati bilježnika da ne pušta na naplatu nego da te malo pričeka. Nekad čekaju i bez dogovora, a nekad puste odmah.

Ok, pokušat cu se dogovorili s njim prije isteka roka, a ako mi i blokira FINA racun, nece imati sto uzeti do 20.01. Valjda u meduvremenu mi nebi pokucali na vrata? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, situacija je sljedeća:

Javni bilježnik me uptrutio na odvjetnika koji zastupa FB, zvao sam ga, rekao ime prezime i ovrhovoditelja pa je rekao da moze cekat 7 dana da neide slucaj dalje na FINU al me nije trazio br spisa niti oib nit je sta zapisao.

Kako onda mogu biti siguran da nece dalje postupati?

Rekao je da mu posaljem na mail potvrdu ako uplatim u tom roku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bok ekipa,

Još nisam dobio ništa od Fina-e, to znaći da racun jos nije blokiran? Ako cekaju mj-2 nakon blokade, to znaci da za podmirenje imam lufta do 2/18 bez da mi dodu doma?

Btw. Kod banke sam zbog sice neke na 2. Opomeni pa mislim njih hitnije rjesavat, neznam salje li i banka prvo na finu ili odmah na sud pa mi dođu doma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima, molim ako netko zna da mi pomogne.

Naime, ja sam već dugo godina blokiran kod Fine, oni se naplaćuju od mene sa 1/4 plaće, jer imam zaštićeni račun.

U 8. mjesecu 2017. godine sam stupio u brak, a sad žena kupuje stan. Bila je u banci i dala zahtjev za stambeni kredit za mlade, prva nekretnina. Znači sve ide na nju, u gruntovnici na vlasničkom listu će biti ona, ja se ne spominjem nigdje, te će teretovnica biti kredit u eurima.

E sad njena osobna bankarica je dala obrazac koji moram potpisati ja, jer smo u braku. 

Hoće li moja ovrha i moja dugovanja imati kakve veze s tim kreditom? 

Hoće li moja žena imati kakvih problema s vlasništvom tog stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, drot13 je napisao:

Ne, dugovi i dalje ostaju tvoji, a ako je ona vlasnik stana, ne mogu ga ovršiti po tvom dugu.

Što si točno potpisao?

Dokument koji trebam potpisati zove se "Sudionik u kreditu (prilog zahtjevu za kredit)", a osobna bankarica je ženi rekla kako je to potpis kojim i ja imam uvid da stan za koji žena diže kredit ide na hipoteku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, gorand56 je napisao:

Dokument koji trebam potpisati zove se "Sudionik u kreditu (prilog zahtjevu za kredit)", a osobna bankarica je ženi rekla kako je to potpis kojim i ja imam uvid da stan za koji žena diže kredit ide na hipoteku.

Banka se tim dokumentom želi osigurati da ti kao bračni partner ne pokreneš jednog dana postpak kojim bi osporavao hipoteku banke na polovinu nekretnine temeljem bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija