Jump to content

HRVI 20 %,,mirovina


koookan

Preporučene objave

, koookan je napisao:

d dan,, zna li netko hoce li se moci po novom zakonu o hrv.braniteljima u neku mirovinu sa 48 godina ,,,HRVI 20 % i 20 g civilnog radnog staza

 

Pa i do sada se moglo, upravo kako Vam je napisao poštovani gorand, ako Vas je invalidska komisija proglasila nesposobnim za rad, mogli ste otići u invalidsku mirovinu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj suprug je HRVI 30% ranjavanjem u Domovinskom ratu,umirovljen je,u inv.mirovini (opća.nespo.)Umirovljen je 2001 god..U veljači ove godine doživio moždani udar ,ostala je oduzeta desna strana tijela i nakon više od 6 mjeseci liječenja nema pomaka na bolje,prikovan je za krevet i invalidska kolica 24 sata.Molim da mi pomognete savjetima,što sada moram učiniti,kome se obratiti radi vještačenja trenutnog zdravstvenog stanja, radi povećanja postotka invalidnosti ,kao i povećanja mirovine.Ima li netko takav ili sličan slučaj ,da mi pomogne svojim savjetom.Bila sam u HZMO(Mirovnskom)i dobila informaciju da se ne može izvršiti  povećanje mirovine ,kao i invalidnosti...pa ne mogu vjerovati da moj suprug  hrvatski dragovoljac,branitelj i HRVi leži nepokretan i nema nikakva prava nakon ove teške bolesti

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 sati , koookan je napisao:

 To onda znaci da sam jos davne 96 mogao u invalidsku zbog ostecenja organizma od 20 % ??

       
     

 

vjerujem da si davne 96-e mogao prije nego sada :).....imaš invalidnost što znači da "možda" imaš pravo na mirovinu ili dio mirovine po pravilima za HRVi....to što imaš invalidnost neznači da će ti vještak dati mišljenje da si radno nesposoban....znači moraš napraviti mirovinsku obradu gdje će se priložiti to rješenje,novi nalazi u svezi tog ranjavanja ili bolesti i ako imaš neke druge bolesti....ako dobiješ da si nesposoban za rad ideš u mirovinu ,ako ne onda budeš gdje si i sad :)

uređeno: od gorand
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 sati , jakobfil je napisao:

Moj suprug je HRVI 30% ranjavanjem u Domovinskom ratu,umirovljen je,u inv.mirovini (opća.nespo.)Umirovljen je 2001 god..U veljači ove godine doživio moždani udar ,ostala je oduzeta desna strana tijela i nakon više od 6 mjeseci liječenja nema pomaka na bolje,prikovan je za krevet i invalidska kolica 24 sata.Molim da mi pomognete savjetima,što sada moram učiniti,kome se obratiti radi vještačenja trenutnog zdravstvenog stanja, radi povećanja postotka invalidnosti ,kao i povećanja mirovine.Ima li netko takav ili sličan slučaj ,da mi pomogne svojim savjetom.Bila sam u HZMO(Mirovnskom)i dobila informaciju da se ne može izvršiti  povećanje mirovine ,kao i invalidnosti...pa ne mogu vjerovati da moj suprug  hrvatski dragovoljac,branitelj i HRVi leži nepokretan i nema nikakva prava nakon ove teške bolesti

 

Štovana, da bi se suprugu povećao postotak invalidnosti zbog moždanog udara mora se dokazati da je bolest nastala u obrani suvereniteta RH (tako nalaže zakon).da li ćete moči dokazati da je to posljedica ratnih okolnosti,poslije toliko godina mislim , da je neostvarivo.ali probajte podnijeti zahtjev za ponovno vještačenje.možete podnijeti zahtjev u socijalnu skrb za pomoć i njegu bolesnika (najviše 500 kn mjesečno).isto potrebno vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, buda2 je napisao:

Štovana, da bi se suprugu povećao postotak invalidnosti zbog moždanog udara mora se dokazati da je bolest nastala u obrani suvereniteta RH (tako nalaže zakon).da li ćete moči dokazati da je to posljedica ratnih okolnosti,poslije toliko godina mislim , da je neostvarivo.ali probajte podnijeti zahtjev za ponovno vještačenje.možete podnijeti zahtjev u socijalnu skrb za pomoć i njegu bolesnika (najviše 500 kn mjesečno).isto potrebno vještačenje.

Samo da se nadovežem....ili vezana za bolest, tj. ranjavanje, koja je nastala kao posljedica ratnih djelovanja....

Podnijeti zahtijev za novo vještačenje radi pogoršavanja zdravstvenog stanja, te probati dokazati da je to pogoršanje posljedica bolesti ili proističe iz bolesti ili ranjavanja nastalog tijekom Domovinskog rata...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 sati , gorand je napisao:

vjerujem da si davne 96-e mogao prije nego sada :).....imaš invalidnost što znači da "možda" imaš pravo na mirovinu ili dio mirovine po pravilima za HRVi....to što imaš invalidnost neznači da će ti vještak dati mišljenje da si radno nesposoban....znači moraš napraviti mirovinsku obradu gdje će se priložiti to rješenje,novi nalazi u svezi tog ranjavanja ili bolesti i ako imaš neke druge bolesti....ako dobiješ da si nesposoban za rad ideš u mirovinu ,ako ne onda budeš gdje si i sad :)

mirovinska obrada ?? to je ,,kaj je to ?

a to gdje sam sad,, pa tu sam, malo manje od 300 kn + 2170 mirovina od matere,,dovoljno za dvoje  !!

Na drugo nemam pravo jer je to prevelika mirovina

eto tu sam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, koookan je napisao:

mirovinska obrada ?? to je ,,kaj je to ?

a to gdje sam sad,, pa tu sam, malo manje od 300 kn + 2170 mirovina od matere,,dovoljno za dvoje  !!

Na drugo nemam pravo jer je to prevelika mirovina

eto tu sam 

To znači da moraš u mirovinskom podnijeti zahtjev za vještačenje u vezi invalidske mirovine.doktor OP ispuni obrazac/prijavu a Ti medicinsku dokunentaciju i čekaš da Te pozivu na komisiju.da li ćeš proći ovisi o dokumentaciji i vještaku.svatko se mora boriti za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se nadovežem što propisuje Zakon o pravima Hrvatskih branitelja u takvim slučajevima...

Čl. 134. st. 1. ZOPHB - Kada rješenje o pravima iz ovoga Zakona postane izvršno, a kod HRVI iz Domovinskog rata nastupe promjene u vezi utvrđenog postotka oštećenja organizma koje su od utjecaja na priznavanje prava, HRVI iz Domovinskog rata može, nakon isteka dvije godine od dana kada je rješenje postalo izvršno, podnijeti zahtjev za utvrđivanje novog postotka oštećenja organizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

Samo da se nadovežem što propisuje Zakon o pravima Hrvatskih branitelja u takvim slučajevima...

Čl. 134. st. 1. ZOPHB - Kada rješenje o pravima iz ovoga Zakona postane izvršno, a kod HRVI iz Domovinskog rata nastupe promjene u vezi utvrđenog postotka oštećenja organizma koje su od utjecaja na priznavanje prava, HRVI iz Domovinskog rata može, nakon isteka dvije godine od dana kada je rješenje postalo izvršno, podnijeti zahtjev za utvrđivanje novog postotka oštećenja organizma.

To je za povećanje invalidnosti,a koookan ima 20% ali nije u mirovini (neshvatljivo zašto)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 sati , buda2 je napisao:

To je za povećanje invalidnosti,a koookan ima 20% ali nije u mirovini (neshvatljivo zašto)

Prije desetak god. rekli mi svi da prije 50-e nema sanse za penziju,, a ljecnicka dokumenacija i nije bas nekaj,skupilo bi se dosta ali isto tako nekoliko (7,8)god unazad,,nove nemam jer neidem vise kod psihijatra vec samo do doktora OP i apoteke po ljekove.

Pisalo se puno na tu temu ( po svemu tome kako pise ja sam ozdravio ) i moze se desiti da ukinu i tih 20 %.

Mnogi ce pitati zakaj neidem kod specijaliste,,,nakon  4 bolnickh ljecenja nastavilo se samo sa tabletama tako da sam prestao ici. 

Da svako se za sebe bori.ja sam ovu bitku izgubio ili bolje reci predao .

Idemo dalje,  ali ovaj puta iz njemace (jucer stigao),,,tableta ima a nadam se i nekom poslu pa ce to biti terapija.

Pozdrav ljudi i tnx na odgovorima ,sugestijama.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Samo da se nadovežem što propisuje Zakon o pravima Hrvatskih branitelja u takvim slučajevima...

Čl. 134. st. 1. ZOPHB - Kada rješenje o pravima iz ovoga Zakona postane izvršno, a kod HRVI iz Domovinskog rata nastupe promjene u vezi utvrđenog postotka oštećenja organizma koje su od utjecaja na priznavanje prava, HRVI iz Domovinskog rata može, nakon isteka dvije godine od dana kada je rješenje postalo izvršno, podnijeti zahtjev za utvrđivanje novog postotka oštećenja organizma.

Hvala na savjetu,pročitati ću ovaj članak ZOPHB.Na žalost toliko je bolesnih HRVI i branitelja koji ne mogu dobiti informacije u državnim institucijama..koja su njihova prava.podrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 sati , jakobfil je napisao:

Hvala na savjetu,pročitati ću ovaj članak ZOPHB.Na žalost toliko je bolesnih HRVI i branitelja koji ne mogu dobiti informacije u državnim institucijama..koja su njihova prava.podrav

 

Poštovana, nemate kaj zahvaljivati, suosjećam sa Vama i iskreno mi je žao poradi toga, želim i Vama i g-dinu puno sreće i da pobjedite ovu nagomilanu birokraciju, te ostvarite njegova prava u što većoj mjeri, a njemu da pobjedi tu tešku bolest i da dalje, koliko-toliko, normalno živi sa Vama, svojom obitelji i naravno, svima nama...

Još jednom puno sreće i zdravlja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 sati , koookan je napisao:

Prije desetak god. rekli mi svi da prije 50-e nema sanse za penziju,, a ljecnicka dokumenacija i nije bas nekaj,skupilo bi se dosta ali isto tako nekoliko (7,8)god unazad,,nove nemam jer neidem vise kod psihijatra vec samo do doktora OP i apoteke po ljekove.

Pisalo se puno na tu temu ( po svemu tome kako pise ja sam ozdravio ) i moze se desiti da ukinu i tih 20 %.

Mnogi ce pitati zakaj neidem kod specijaliste,,,nakon  4 bolnickh ljecenja nastavilo se samo sa tabletama tako da sam prestao ici. 

Da svako se za sebe bori.ja sam ovu bitku izgubio ili bolje reci predao .

Idemo dalje,  ali ovaj puta iz njemace (jucer stigao),,,tableta ima a nadam se i nekom poslu pa ce to biti terapija.

Pozdrav ljudi i tnx na odgovorima ,sugestijama.

 

Poštovani, nikad se nemojte predati i smatrati da ste izgubili "bitku", unaprijed su dani, nikad se nezna što donosi sljedeći dan i nemojte kloniti duhom, no, ako ste Vi tako, nažalost, odlučili, ja Vam od srca želim uspjeh i sreću u stranoj državi, kad je već niste ostvarili u državi za koju ste se, vjerujem, svim srcem borili, kao i svi istinski branitelji...

Još jednom puno sreće, zdravlja i uspjeha...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana, nemate kaj zahvaljivati, suosjećam sa Vama i iskreno mi je žao poradi toga, želim i Vama i g-dinu puno sreće i da pobjedite ovu nagomilanu birokraciju, te ostvarite njegova prava u što većoj mjeri, a njemu da pobjedi tu tešku bolest i da dalje, koliko-toliko, normalno živi sa Vama, svojom obitelji i naravno, svima nama...

Još jednom puno sreće i zdravlja!

Zahvaljujem na dobrim željama,nadamo se da ćemo uspjeti izboriti se za njegova prava,iako nam je problem njegovo teško zdravstveno stanje jer je doživio srednje-teški moždani udar,ostala je oduzeta d.strana tijela,a oporavak  vrlo slabo ide,lijepi pozdrav i sve naj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jakobfil je napisao:

Moj suprug je HRVI 30% ranjavanjem u Domovinskom ratu,umirovljen je,u inv.mirovini (opća.nespo.)Umirovljen je 2001 god..U veljači ove godine doživio moždani udar ,ostala je oduzeta desna strana tijela i nakon više od 6 mjeseci liječenja nema pomaka na bolje,prikovan je za krevet i invalidska kolica 24 sata.Molim da mi pomognete savjetima,što sada moram učiniti,kome se obratiti radi vještačenja trenutnog zdravstvenog stanja, radi povećanja postotka invalidnosti ,kao i povećanja mirovine.Ima li netko takav ili sličan slučaj ,da mi pomogne svojim savjetom.Bila sam u HZMO(Mirovnskom)i dobila informaciju da se ne može izvršiti  povećanje mirovine ,kao i invalidnosti...pa ne mogu vjerovati da moj suprug  hrvatski dragovoljac,branitelj i HRVi leži nepokretan i nema nikakva prava nakon ove teške bolesti

 

Vaš suprug ima 30% invalidnosti. Kao što ste napisali, njegovo zdravstveno stanje se pogoršalo (da li je to posljedica rata ili nekih drugih okolnosti, ne bih raspravljao).  Ukoliko želite povećanje invalidnosti (vezano za posljedicu ratnih okolnosti) trebao bi proći komisiju koja utvrđuje status HRVI, kao i uzroke invaliditeta (ako su posljedica Domovinskog rata). Ukratko, ako želi povećanje statusa HRVI, mora opet proći invalidsku komisiju , tj. komisiju koja ocjenjuje invalidnost koja je nastala kao posljedica rata. Ako suprug nije pokretan, pokušajte gospodina posjest u invalidska kolica, podnijet opet zahtjev za procjenu invaliditeta (posljedica Domovinskog rata). Morate imati vjerodostojnu dokumentaciju da biste to i dokazali - dobar ratni put, okolnosti ranjavanja, vrijeme provedeno u ratu.........(dokaz da se njegovo zdravstveno stanje pogoršalo uslijed posljedica sudjelovanja u DR-u). Moram Vam napomenuti da dok ne dobije drugostupanjsko riješenje-trajno, male su šanse da će HZMO uzeti u obzir njegovo zdravstveno stanje (razvidom u staru medicinsku dokumentaciju). Opet, 3 godine moraju proći da bi dobio eventualno povećanje invaliditieta (30% na .....pogađajmo.  Nije garancija i da će komisija u HZMO-u dati veću mirovinu i bez obzira ako komisija za utvrđivanje statusa HRVI i poveća invalidnost tj. postotak).  Mišljenja sam da vas čeka težak put do povećanja suprugove-(muževe) mirovine.  Razmotrite i to da za trajno rješenje o statusu HRVI treba barem tri godine izlaziti na komisiju, i "podebljat medicinsku dokumentaciju" Sretno.  Lijepi pozdrav od Mrlje.   :-) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovani, nikad se nemojte predati i smatrati da ste izgubili "bitku", unaprijed su dani, nikad se nezna što donosi sljedeći dan i nemojte kloniti duhom, no, ako ste Vi tako, nažalost, odlučili, ja Vam od srca želim uspjeh i sreću u stranoj državi, kad je već niste ostvarili u državi za koju ste se, vjerujem, svim srcem borili, kao i svi istinski branitelji...

Još jednom puno sreće, zdravlja i uspjeha...

NAZALOST JE tako kad su svi isli u penzije ja sam NAZALOST bio mlad ,jos zelen i neupcen gdje i kome se obratitii,NAZALOST sad su i godine  tu NAZALOST, i sto je najbolnije sad u stranoj drzavi NAZALOST nemoze se trazit od hr penzija,, srecom pa imam gdje biti pa bolje 450 euro nego "nikaj "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , koookan je napisao:

NAZALOST JE tako kad su svi isli u penzije ja sam NAZALOST bio mlad ,jos zelen i neupcen gdje i kome se obratitii,NAZALOST sad su i godine  tu NAZALOST, i sto je najbolnije sad u stranoj drzavi NAZALOST nemoze se trazit od hr penzija,, srecom pa imam gdje biti pa bolje 450 euro nego "nikaj "

Baš nažalost, slažem se sa Vama, sretno i držite se, unaprijed su dana, valjda bude bolje...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra veče.može li mi netko od iskusni forumaša rec koliko se čeka plp rjesenje za hrvi?bio sam na komisiji u splitu 21.07.2017.god.prida sve nalaze od ptsp.i zanima me triba li se žalit na to rješenje.22.miseca bor.sektora 94.-96.4.dnevne bolnice 1.bolnicko ličenje.otisa u najnižu braniteljsku mirovinu 2015. mir.2.000kn.ljecenje od 2003.konstantno.prvi put me odbili a to je bilo u 10.misec 2006.unaprijed zahvalan sinjanin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dobra veče.može li mi netko od iskusni forumaša rec koliko se čeka plp rjesenje za hrvi?bio sam na komisiji u splitu 21.07.2017.god.prida sve nalaze od ptsp.i zanima me triba li se žalit na to rješenje.22.miseca bor.sektora 94.-96.4.dnevne bolnice 1.bolnicko ličenje.otisa u najnižu braniteljsku mirovinu 2015. mir.2.000kn.ljecenje od 2003.konstantno.prvi put me odbili a to je bilo u 10.misec 2006.unaprijed zahvalan sinjanin.

Ako može gosp.Mrljavac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ili matrix,vukovar,crny bilo tko unaprjed zahvalan.poz.iz sinja

Mali čovjek! sto kazas ti kako da se pstavim u vezi mog zhtjeva za hrvi?bio sam na komisiji ima misec ipo prvi put mi dali u st.20% a u zg.me srusili to je bilo 2006.prije roka.vjestakinja u splitu mi rekla da ce mi i sad da 20% i kad dobijem rjesenje iz st.a.da se zalim na to rjesenje.molim savjet.postovanje mali covjek.unaprijed zahvalan.poz.iz sinja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Mali čovjek! sto kazas ti kako da se pstavim u vezi mog zhtjeva za hrvi?bio sam na komisiji ima misec ipo prvi put mi dali u st.20% a u zg.me srusili to je bilo 2006.prije roka.vjestakinja u splitu mi rekla da ce mi i sad da 20% i kad dobijem rjesenje iz st.a.da se zalim na to rjesenje.molim savjet.postovanje mali covjek.unaprijed zahvalan.poz.iz sinja!

kakvo je sad stanje-ne znam! kad san ja bija,rješenje je stiglo za neka 4 tjedna....moguće je da su usporili malo jer je bila sezona godišnjih odmora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , crny46 je napisao:

kakvo je sad stanje-ne znam! kad san ja bija,rješenje je stiglo za neka 4 tjedna....moguće je da su usporili malo jer je bila sezona godišnjih odmora

Može bit i to.21.07.2017.bio na vjestacenju u st.u. reci mi koliko si ti dobio na plp i jesi li se zalio na to rjesenje?sto mi je radit ako dobijem iz st.a.20%.da se zalim il ne. Hvala unaprid!poz.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To u ovo doba godine uglavnom tako i ide, 2-3 mj. Drugostupanjsko (revizija) koje ide po službenoj dužnosti, moguće je da će doći u 1-2 mj nagodinu.

Baš i meni nije jasno zašto su ti rekli da se odmah žališ (osim ako nemaš neku jaču papirologiju) jer to savjetuju onima koji dobiju 19% ( što ti za RVI ne znaći ništa, isto kao i 0%) pa drugostupanjsko dodjeli 20%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Spitfire je napisao:

To u ovo doba godine uglavnom tako i ide, 2-3 mj. Drugostupanjsko (revizija) koje ide po službenoj dužnosti, moguće je da će doći u 1-2 mj nagodinu.

Baš i meni nije jasno zašto su ti rekli da se odmah žališ (osim ako nemaš neku jaču papirologiju) jer to savjetuju onima koji dobiju 19% ( što ti za RVI ne znaći ništa, isto kao i 0%) pa drugostupanjsko dodjeli 20%.

tako je da bi ostvario pravo na povlastice kao dopusnko osiguranje ili neke druge potrebno ti je min 30 %

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dobra veče.može li mi netko od iskusni forumaša rec koliko se čeka plp rjesenje za hrvi?bio sam na komisiji u splitu 21.07.2017.god.prida sve nalaze od ptsp.i zanima me triba li se žalit na to rješenje.22.miseca bor.sektora 94.-96.4.dnevne bolnice 1.bolnicko ličenje.otisa u najnižu braniteljsku mirovinu 2015. mir.2.000kn.ljecenje od 2003.konstantno.prvi put me odbili a to je bilo u 10.misec 2006.unaprijed zahvalan sinjanin.

Ne očekuj previše. Konkretno, ako je ptsp u pitanju ne očekuj da će ti dati minimalnih 20 %. Nema šanse , barem ne dok se ne donese novi zakon o hr braniteljima, po ovom zakonu koji je trenutno na snazi, nema šanse. 

A kada i ako stupi na snagu novi zakon, pripremi se na barem minimum 6 do 10 godina ( svake 1,5 god ) komisije .... liječenja itd...do konačnog rješenja o statusu hrvi ! 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Kompa je napisao:

20% ne 30 %-----minimun 20 %

(2) Od sudjelovanja u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite (participacija) oslobađaju se članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, zpbos je napisao:

(2) Od sudjelovanja u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite (participacija) oslobađaju se članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

a bit će da je tako onda. Nisam tome pridodavo pozornsot jer imam isto pravo ( plava zdravstvena iskaznica ) 30 % hrvi odavno trajno. Pa sam mislio da imaju i oni s 20 %. 

Moja greška. ok.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Kompa je napisao:

a bit će da je tako onda. Nisam tome pridodavo pozornsot jer imam isto pravo ( plava zdravstvena iskaznica ) 30 % hrvi odavno trajno.

sve je vezano za 30 % min...tako da 20 % nista ne predstavlja puno...sve  povlastice idu od 30 % na gore 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zpbos je napisao:

sve je vezano za 30 % min...tako da 20 % nista ne predstavlja puno...sve  povlastice idu od 30 % na gore 

Uf sto me obradovaste! Cekacu rjesenje od prvostupanjske u splitu pa vam javim.borit cu se i dalje.hvala svima na savjetima.cujemo se.poz.svim braniteljima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Uf sto me obradovaste! Cekacu rjesenje od prvostupanjske u splitu pa vam javim.borit cu se i dalje.hvala svima na savjetima.cujemo se.poz.svim braniteljima!!!

Imam ja dosta prijatelja koji imaju 20% i imaju neke povlastice bar ne moraju placat partipaciju.a nekim je podiglo i mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, beroduba je napisao:

HRVI 20% Trajno od 2009(Plava zdravstvena iskaznica)

1. PRAVO NA ZDRAVSTVENU ZAŠTITU

Članak 11.

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata pravo na zdravstvenu zaštitu i druga prava iz osnovnoga zdravstvenog osiguranja ostvaruje na način i prema uvjetima utvrđenim Zakonom o zdravstvenom osiguranju i propisima donijetim na temelju toga Zakona.

(2) Od sudjelovanja u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite (participacija) oslobađaju se članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zpbos je napisao:

1. PRAVO NA ZDRAVSTVENU ZAŠTITU

Članak 11.

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata pravo na zdravstvenu zaštitu i druga prava iz osnovnoga zdravstvenog osiguranja ostvaruje na način i prema uvjetima utvrđenim Zakonom o zdravstvenom osiguranju i propisima donijetim na temelju toga Zakona.

(2) Od sudjelovanja u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite (participacija) oslobađaju se članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

Ok.prika.zpbos.onda moram ić na 30%.a brate bit ce tesko ali cu se borit.mozda mi je zato ona vjestakinja u st.rekla da se žalim.vidila je moje sve nalaze ratni put i šifre od.dok.psihijatra f 62.0 ,f 43.1 f 43.2 f41.2 dnevne bolnice,bolnicko licenje.a dobro.cucemo se.hvala na informacijama.bog ti da zdrav život.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ok.prika.zpbos.onda moram ić na 30%.a brate bit ce tesko ali cu se borit.mozda mi je zato ona vjestakinja u st.rekla da se žalim.vidila je moje sve nalaze ratni put i šifre od.dok.psihijatra f 62.0 ,f 43.1 f 43.2 f41.2 dnevne bolnice,bolnicko licenje.a dobro.cucemo se.hvala na informacijama.bog ti da zdrav život.!

Najbolje bi bilo da je čisti F43.1 chr.....bez ovih drugih šifri. 

Barem po iskustvima koje ja imam što sam čuo od kolega i njihovih iskustava sa komisija.

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ok.prika.zpbos.onda moram ić na 30%.a brate bit ce tesko ali cu se borit.mozda mi je zato ona vjestakinja u st.rekla da se žalim.vidila je moje sve nalaze ratni put i šifre od.dok.psihijatra f 62.0 ,f 43.1 f 43.2 f41.2 dnevne bolnice,bolnicko licenje.a dobro.cucemo se.hvala na informacijama.bog ti da zdrav život.!

Ne moraš ići na nikakvih 30%. Pročitaj dobro što ti piše pod (2). Dakle osim članova obitelji smrtno stradaloga hrv. branitelja iz DR, članovi obitelji nestalog ili zatočenog HR branitelja iz DR te HRVI- dakle svi HRVI neovisno o postotku. I Hrvatski Branitelji s oštećenjem organizma najmanje 30%. OK? Ne moraju svi branitelji s oštećenjem organizma 30% biti HRVI. Tebi je 20% dovoljno za ostvarivanje prava na participaciju. Kapiši prika?  ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , agnez je napisao:

Ne moraš ići na nikakvih 30%. Pročitaj dobro što ti piše pod (2). Dakle osim članova obitelji smrtno stradaloga hrv. branitelja iz DR, članovi obitelji nestalog ili zatočenog HR branitelja iz DR te HRVI- dakle svi HRVI neovisno o postotku. I Hrvatski Branitelji s oštećenjem organizma najmanje 30%. OK? Ne moraju svi branitelji s oštećenjem organizma 30% biti HRVI. Tebi je 20% dovoljno za ostvarivanje prava na participaciju. Kapiši prika?  ;)

Zasto bez ovi dr.sifri glavna mi je f43.1chr.hvala agnez na savjetu.i zasto bi smetale ove dr.sifre.cuo sam od nekih prijatelja da se za trajni poremecaj osobnosti dobija 40.%.to mi i rođak ima i invalidnost 40%.i sto ce bit sad kad su svi nalazi kod vjestaka.pa nece mi sad brisat ove ostale sifre.molim savjet?poz.buda2!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Zasto bez ovi dr.sifri glavna mi je f43.1chr.hvala agnez na savjetu.i zasto bi smetale ove dr.sifre.cuo sam od nekih prijatelja da se za trajni poremecaj osobnosti dobija 40.%.to mi i rođak ima i invalidnost 40%.i sto ce bit sad kad su svi nalazi kod vjestaka.pa nece mi sad brisat ove ostale sifre.molim savjet?poz.buda2!

Što imaš više f xx više ti f43.1 (ptsp) nije "primarna" bolest ,već imaš i niz drugih pa ti to umanjuje šansu "čistog" PTSP za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Što imaš više f xx više ti f43.1 (ptsp) nije "primarna" bolest ,već imaš i niz drugih pa ti to umanjuje šansu "čistog" PTSP za mirovinu.

I sta da radim da mi dok.izbrise ove dr.sifre.?sto kazes?al ce ove druge sifre naskodit.a ja cuo od rođaka da se samo za ovu f.62.0 t.p.o.!dobija 40.%.a prida nalaze i bio na vjestacenju.molim savjet buda2.il neko drugi. Aj poz.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

I imam ja najnižu braniteljsku mir.od 2.000 kn.bez hrvi.pravomocno rjesenje.i sad se mislim da idem na opću braniteljsku na pogoršanje bolesti.nemam sto izgubit.

Odradi bolničko i pokušaj na opću dok čekaš rješenje za rvi.nemaš šta izgubiti.to su ionako dvije različite komisije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

I sta da radim da mi dok.izbrise ove dr.sifre.?sto kazes?al ce ove druge sifre naskodit.a ja cuo od rođaka da se samo za ovu f.62.0 t.p.o.!dobija 40.%.a prida nalaze i bio na vjestacenju.molim savjet buda2.il neko drugi. Aj poz.!

moj prijatelj  ima f62,f43.1 i f 33.2 i 40 posto invalidnosti tako da nije presudno presudno ti je da su ti šifre uzrocno posljedicne sa f 43.1 ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ok.fala vam svima na savjetima,javim kad dobijem rjesenje od komisije iz st.a.poz!

Pitao si dali se zaliti ili ne ako dobijes 20% HRV-i nemoj se zaliti jer ti u ZG mogu I to ponistiti'ako ti ST da manje od 20% zali se odmah na ZG I po mogucnosti neka ti zalbu napise neko strucan meni su pisali u udruzi lijecenih od PTSP I obavezno neka navede da zelis biti prisutan kada se zalba bude rijesavala,a ako ti ZG odbije onda si u problemima,ja sam se zalio na upravni sud I naravno izgubio' isao opet na vjestacenje I dobio,drzi se one nemogu oni mene odbijati koliko pta ja mogu traziti'2 puta sam odbijen 1 u ST,jednom u ZG ali nisam odustajao'najvaznije je da si redovan kod psihica i naravno da je pozeljno bolnicko lijecenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , dalmatino-39 je napisao:

Pitao si dali se zaliti ili ne ako dobijes 20% HRV-i nemoj se zaliti jer ti u ZG mogu I to ponistiti'ako ti ST da manje od 20% zali se odmah na ZG I po mogucnosti neka ti zalbu napise neko strucan meni su pisali u udruzi lijecenih od PTSP I obavezno neka navede da zelis biti prisutan kada se zalba bude rijesavala,a ako ti ZG odbije onda si u problemima,ja sam se zalio na upravni sud I naravno izgubio' isao opet na vjestacenje I dobio,drzi se one nemogu oni mene odbijati koliko pta ja mogu traziti'2 puta sam odbijen 1 u ST,jednom u ZG ali nisam odustajao'najvaznije je da si redovan kod psihica i naravno da je pozeljno bolnicko lijecenje

Hvala na savjetu dalmatino-39.ali nije mi jasno zasto mi je ona vjestakinja u st.rekla da ce mi napisat 20%.ali da se zalim na to rjesenje i jos da navedem u zalbi da sam bolesniji od 20%.sto kazes na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pusti nju,tebi je sada najvaznije da dobijes 20% za trajno,ako safa dobijes vjerovatno ces dobiti privremeno na godinu-dvije pa opet procjene,ti kada dobijes za trajno uvijek mozes ici na pogorsanje stanja,ako dobijes 20% bices osloboden placanja participacije i dobices 115 kuna invalidnosti + dionice za HRV-i,a to sto neko kaze,imao sam i ja papire za opcu i za puno toga,samo je mjerodavno sto napise vjestak na vjestacenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Pusti nju,tebi je sada najvaznije da dobijes 20% za trajno,ako safa dobijes vjerovatno ces dobiti privremeno na godinu-dvije pa opet procjene,ti kada dobijes za trajno uvijek mozes ici na pogorsanje stanja,ako dobijes 20% bices osloboden placanja participacije i dobices 115 kuna invalidnosti + dionice za HRV-i,a to sto neko kaze,imao sam i ja papire za opcu i za puno toga,samo je mjerodavno sto napise vjestak na vjestacenju

O.k onda cu cekat rjesenje iz st.pa ti javim.hvala ti na savjetu znam da si iti prolazio golgotu za20%.i imas dosta iskustva cita sam na forumu tvoje postove.samo neka u st.daju 20%.poz.iz sinja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

O.k onda cu cekat rjesenje iz st.pa ti javim.hvala ti na savjetu znam da si iti prolazio golgotu za20%.i imas dosta iskustva cita sam na forumu tvoje postove.samo neka u st.daju 20%.poz.iz sinja.

Nakon koliko si ti vrimena dobio 20%.za trajno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

O.k.!imam vrimena.a sto kazete da pridam za opcu na pogorsanje?

To mozes jer nije povezano jedno sa drugim,nista ne gubis,ja vise nemam volje,al ono ta vjestakinja ti da i napise 20% i kaze ti da se zalis,neshvatljivo,za opcu ti je uz papire bitno i koliko i.as godina jer se po zakunu smatra da su oni u profesionalnoj sposobni za prekvalifikaciju do 55 godina

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Nakon koliko si ti vrimena dobio 20%.za trajno?

A neznam bas tocno al cekao sam dosta godina,dva odbijanja i za trajno sam dobio 4 put,znaci 3 su bila privremeno 20%,spasilo me to sto sam isao osobno u ZG na vjestacenje,zato sam ti napisao ako ti odbiju a budes se zalio da navedes u zalbi da zelis biti osobno na vjestacenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, dalmatino-39 je napisao:

Jos nesto vrlo bitno ako budes isao na vjestacenje za opcu nesposobnost ne spominji da si u postupku za priznavanje statusa HRV-i jer ce ti onda reci da se javis kada dobijes za trajno HRV-i,pisem ti ono kroz sto sam prolazio

Ok.dalmatino-39.evo da ti kazem da imam 29.god.rad.staza skupa sa ratom i 49.god.starosti.isa sam u prof.mir.2015.sad bi u opcu mir.imam1.bolnicko licenje 4.dnevne bolnice licenje od 2003. 4.sifre.f.xx i onu trajni porem.osobnosti.sto mislis ocu li imat sanse da ostvarim opcu mir.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su pojedinci dobili opcu sa 5 godina ne vidim zasto ti nebi mogao sa 29 al ima i ona druga vrlo bitna cinjenica u lijepoj nasoj,ona poznata stavka koja ne pise u nijednom zakonu veze i vezice,nastoji da imas bolnicko svjezijim datumom,pa onda idi na procjenu za opcu

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Ako su pojedinci dobili opcu sa 5 godina ne vidim zasto ti nebi mogao sa 29 al ima i ona druga vrlo bitna cinjenica u lijepoj nasoj,ona poznata stavka koja ne pise u nijednom zakonu veze i vezice,nastoji da imas bolnicko svjezijim datumom,pa onda idi na procjenu za opcu

dalmatino, gleda se "težina" bolesti a ne radni staž.

Ivice,obavezno pred izlazak na komisiju imati bolničko liječenje.može povečati šanse za prolaz (ali nije uvjet)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Prije 8 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Evo dobio danas rjesenje od plp iz st.a.20% privremeno godinu dana.isa kod pravnika za branitelje i on vidio rjesenje i kaze da bilo dobro da napisem zalbu jer se u rjesenju navodi da je doslo do pogorsanja.molim vase savjete.?

Buda,dalmatino39,kompa bilo tko molim savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dalmatino39.buda,kompa di ste???

Evo me Ivice.lijepo da si dobio 20%.to je privremeno i trebalo bi Ti to potvrditi u Zagrebu.ali nevidim (barem ja) zašto se žaliti.znači bolestan si i priznali su ti zato invalidnost.mala je ali bolje to nego ništa."savjetuju" Ti da se žališ ,ali oni zaboravljaju da je sada najveći postotak za PTSP 40%.prije je bilo daleko više pa su vještaci mogli "rastezati" jačinu bolesti.sada je to smanjeno pa bi za 40% malte ne trebalo da te dovezu u invalidskim kolicima a po psihi da " neznaš da živiš". Ti se možeš žaliti i poslije drugostupanjske ako vidiš da nisu potvrdili prvostupanjsko rješenje.nisi siguran ni da će Ti žalba biti prihvaćena.razlika između 20 i 30% je u visini invalidnine i visine dobijenih dionica za status RVI.kad dobiješ za stalno invalidnist možeš ići na povećanje invalidnosti.po meni za visinu mirovine je bitno da li je opća i visina vojnog dijela mirovine.ovdje će biti svakakvih savjeta ali Ti moraš odlučiti sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Evo me Ivice.lijepo da si dobio 20%.to je privremeno i trebalo bi Ti to potvrditi u Zagrebu.ali nevidim (barem ja) zašto se žaliti.znači bolestan si i priznali su ti zato invalidnost.mala je ali bolje to nego ništa."savjetuju" Ti da se žališ ,ali oni zaboravljaju da je sada najveći postotak za PTSP 40%.prije je bilo daleko više pa su vještaci mogli "rastezati" jačinu bolesti.sada je to smanjeno pa bi za 40% malte ne trebalo da te dovezu u invalidskim kolicima a po psihi da " neznaš da živiš". Ti se možeš žaliti i poslije drugostupanjske ako vidiš da nisu potvrdili prvostupanjsko rješenje.nisi siguran ni da će Ti žalba biti prihvaćena.razlika između 20 i 30% je u visini invalidnine i visine dobijenih dionica za status RVI.kad dobiješ za stalno invalidnist možeš ići na povećanje invalidnosti.po meni za visinu mirovine je bitno da li je opća i visina vojnog dijela mirovine.ovdje će biti svakakvih savjeta ali Ti moraš odlučiti sam.

Hvala na savjetu buda2.uzecu u obzir tvoje misljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, buda2 je napisao:

To je moje mišljenje, ali da li sam u pravu ? Valjda će biti još komentara. LP.

Potpuno se slazem i podrzavam,to iz St nije obavezajuce,znaci moze proci u ZG ali ne mora,ono sto napise ZG je to,ako oni u ZG misle da si dobio mali postotak,znaci ako oni rade po PS-u a ti imas papire za 99% invalidnosti oni bi ti trebali dati i bez zalbe,mogu reci vidi ga zali se a jos nema za stalno a mogu i vidi koje papire ima a nije se zalio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

A ako se ipak budem zalio na ovo rjesenje,hoce li mi ostat ovih 20% il ce me srusit.?molio bi tvoje misljenje ako znas?poz!

Moraš mi prvo objasniti valjani razlog zbog kojeg bi se žalio na dobivenih 20% ,ako se zna da masa branitelja nije ni dobila tih "malih" 20%.može Ti i ostati ali čemu gubiti vrijeme na žalbu.ipak je to privremeno.ništa sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, buda2 je napisao:

Moraš mi prvo objasniti valjani razlog zbog kojeg bi se žalio na dobivenih 20% ,ako se zna da masa branitelja nije ni dobila tih "malih" 20%.može Ti i ostati ali čemu gubiti vrijeme na žalbu.ipak je to privremeno.ništa sigurno.

Mozda zbog toga sto mi u rjesenju pise da je doslo do drasticnog pogorsanja i pravnik u uredu za branitelje mi savjetuja da se zalim jer se stanje pogorsalo.ma ne znam ni sam. nisam vise pametan?sto da radim?neko kaze da se zalim a neko da ne!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Mozda zbog toga sto mi u rjesenju pise da je doslo do drasticnog pogorsanja i pravnik u uredu za branitelje mi savjetuja da se zalim jer se stanje pogorsalo.ma ne znam ni sam. nisam vise pametan?sto da radim?neko kaze da se zalim a neko da ne!

Da bi opravdao tih 20% nešto mora napisati,što je trebao napisati da je stanje odlično i dati 20%,a moj stari neznaš ti kroz koje muke su ljudi prolazili da bi dobili tih 20%,moli boga da ih u ZG potvrde

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Da bi opravdao tih 20% nešto mora napisati,što je trebao napisati da je stanje odlično i dati 20%,a moj stari neznaš ti kroz koje muke su ljudi prolazili da bi dobili tih 20%,moli boga da ih u ZG potvrde

O.k.dalmatino-39.primio na znanje.bice sto bude.poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Mozda zbog toga sto mi u rjesenju pise da je doslo do drasticnog pogorsanja i pravnik u uredu za branitelje mi savjetuja da se zalim jer se stanje pogorsalo.ma ne znam ni sam. nisam vise pametan?sto da radim?neko kaze da se zalim a neko da ne!

Mislio sam da imaš "materijalni" razlog za žalbu.bolestan jesi,što piše u med.dokumentaciji.zato je vještak ,a ne pravnik,zaključio da je bolest za pripadajuću invalidnost.mogao je zaključiti da bolest nije da se dodijeli invalidnost.koliki postotak će biti zavisi od medicinske dokumecije.mali je prostor ostao od 20-40% pa se sve važe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, buda2 je napisao:

Mislio sam da imaš "materijalni" razlog za žalbu.bolestan jesi,što piše u med.dokumentaciji.zato je vještak ,a ne pravnik,zaključio da je bolest za pripadajuću invalidnost.mogao je zaključiti da bolest nije da se dodijeli invalidnost.koliki postotak će biti zavisi od medicinske dokumecije.mali je prostor ostao od 20-40% pa se sve važe.

O.k.buda2.hvala na savjetu.poz.onda da malo razmislim.da se zalim ili ne?javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Evo me Ivice.lijepo da si dobio 20%.to je privremeno i trebalo bi Ti to potvrditi u Zagrebu.ali nevidim (barem ja) zašto se žaliti.znači bolestan si i priznali su ti zato invalidnost.mala je ali bolje to nego ništa."savjetuju" Ti da se žališ ,ali oni zaboravljaju da je sada najveći postotak za PTSP 40%.prije je bilo daleko više pa su vještaci mogli "rastezati" jačinu bolesti.sada je to smanjeno pa bi za 40% malte ne trebalo da te dovezu u invalidskim kolicima a po psihi da " neznaš da živiš". Ti se možeš žaliti i poslije drugostupanjske ako vidiš da nisu potvrdili prvostupanjsko rješenje.nisi siguran ni da će Ti žalba biti prihvaćena.razlika između 20 i 30% je u visini invalidnine i visine dobijenih dionica za status RVI.kad dobiješ za stalno invalidnist možeš ići na povećanje invalidnosti.po meni za visinu mirovine je bitno da li je opća i visina vojnog dijela mirovine.ovdje će biti svakakvih savjeta ali Ti moraš odlučiti sam.

PTSP nije nikad bija iznad 40% invalidnosti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Ko ti tu sto moze reci na to,to ti je samo stvar srece i nicega drugog posto ides bez veze,da imas vezu vec bi bila druga prica,moli boga da prode i nista drugo,sada ce mi vjerovatno replicirati zastitnici pravne drzave al nema veze,pisem sto zelim

Kakva veza brate?imam jake nalaze!hvala dalmatino39.!a bice sto bude imam vrimena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija