Jump to content

kupovina suvlasničkih udjela u nekretnini


miroslavrakovic

Preporučene objave

Razmatram više varijanti . Nekretnina ima 3 suvlasnika. Jedan suvlasnik ima udio 2/20 ali nikada nije koristio (stanovanjem, novčanom naknadom) svoj dio nekretnine. Druga dva suvlasnika imaju jednake udjele, i koriste predmetnu nekretninu. U slučaju da 2/20 bude prodano trećoj osobi, kako nju uvesti u posjed? Do kakve zbrke može doči ? Predmetni udio je ponuđen na otkup , razmišlja se o prihvačanju , kao i odbijanju . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 sati , miroslavrakovic je napisao:

Do kakve zbrke može doči ?

do svakojake zbrke,jer općenito suvlasništvo kao ""majku svih svađa ""nastoje svi razvrgnuti dok Vi pak nastojite svjesno ući u suvlasništvo u čiji suposjed bi najvjerojatnije morali kroz parničenje,tako da nevidim svrhu takve kupoprodaje,no vi ipak imate neki razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, miroslavrakovic je napisao:

Razmatram više varijanti . Nekretnina ima 3 suvlasnika. Jedan suvlasnik ima udio 2/20 ali nikada nije koristio (stanovanjem, novčanom naknadom) svoj dio nekretnine. Druga dva suvlasnika imaju jednake udjele, i koriste predmetnu nekretninu. U slučaju da 2/20 bude prodano trećoj osobi, kako nju uvesti u posjed? Do kakve zbrke može doči ? Predmetni udio je ponuđen na otkup , razmišlja se o prihvačanju , kao i odbijanju . 

Dakle, ako sam dobro razumio, dva suvlasnika žive u nekretnini i posjeduju svaki po 9/20, a grad bi prodao svojih 2/20 na javnom natječaju?

Postoji li neki interes treće strane (nekog susjeda) da kupi taj udio (zbog neke opcije služnosti/prava rolaza ili sl)? Ako ne, jedini realni kupci su ova druga dva suvlasnika. U tom slučaju treba sa gradom pregovarati o cijeni otkupa, ponuditi im 1/3 realne vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 sati , felixx je napisao:

Dakle, ako sam dobro razumio, dva suvlasnika žive u nekretnini i posjeduju svaki po 9/20, a grad bi prodao svojih 2/20 na javnom natječaju?

Postoji li neki interes treće strane (nekog susjeda) da kupi taj udio (zbog neke opcije služnosti/prava rolaza ili sl)? Ako ne, jedini realni kupci su ova druga dva suvlasnika. U tom slučaju treba sa gradom pregovarati o cijeni otkupa, ponuditi im 1/3 realne vrijednosti.

Tako je, dobro ste razumjeli.

Nemamo saznanja, o postojanju nekog interesa, treće strane. Svakako moramo imati naumu, kao realnu opasnost iz tog smjera . Iz razloga, jer je natječaj javan.Ja osobno zastupam interes, jednog suvlasnika . Pri tome moram dodati, da su ova dva suvlasnika (9/20)  potencijalni konkurenti. 

Predložili ste da ponudimo 1/3. Možete li to obrazložiti, buduči da je stvarni udio značajno manji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 sati , miroslavrakovic je napisao:

Nemamo saznanja, o postojanju nekog interesa, treće strane. Svakako moramo imati naumu, kao realnu opasnost iz tog smjera . Iz razloga, jer je natječaj javan.

Ne znam detalje, ali u pravilu jedino bi neki susjed mogao imati neki interes. Nitko drugi to ne bi kupio, ni zatrećinu vrijednosti. Jednostavno nitko ne može imati od takve kupnje nikakve koristi. Danas se nekretnine vrlo teško prodaju, a ovakvi udjeki nikako, osim ako netko ima specijalni interes. Zato se takvi oglasi često unedogled ponavljaju.

Citiraj

Ja osobno zastupam interes, jednog suvlasnika . Pri tome moram dodati, da su ova dva suvlasnika (9/20)  potencijalni konkurenti. 

Moj savjet bi bio da se suvlasnici pokušaju dogovoriti, da zajednički kupe tih 2/20 popola, tako da nakon kupnje postanu suvlasnici po 1/2. 

Ako će se međusobno nadlicitirati preskupo će to platiti. Oni su i sada jedini posjednici, i da ovako bez uvida ne bih mogao reći bi li nekom od njih značilo da nadlicitira drugoga i preskupo plati.

 

Citiraj

Predložili ste da ponudimo 1/3. Možete li to obrazložiti, buduči da je stvarni udio značajno manji?

Govorim isključivo o nekoj procjenjenoj vrijednosti tog udjela, ne cijele nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija