Jump to content

Darovan automobil


marijanna

Preporučene objave

Pozdrav svima, prošle godine mi je umro Ujac u Bosni i Hercegovini. Njegov automobil je naslijedila moja majka. Ona ga želi darovati meni. Sad me zanima koja je procedura za to jer ja sam u Hrvatskoj, što treba napraviti, pretpostavljam možda da treba platiti carinu, porez...okvirno koji bi iznos bio, radi se o wolkswagenu Polo 2009 godina

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 hour , marijanna je napisao:

...okvirno koji bi iznos bio,

To će te najbolje saznati ako odete se raspitati u nadležnu carinsku ispostavu. Naime, sva davanja će obračunati na osnovu Kataloga orijentacijskih vrijednosti rabljenih vozila.

Uglavnom trebali bi platiti carinu (možda i ne ako još vrijedi sporazum između RH i BiH), trošarinu, te postupak utvrđivanja sukladnosti (homologacija) kao i Potvrdu proizvođaća koju izdaje ovlašteni zastupnik u RH (COC dokument). Nemojte se iznenaditi da to sve ispadne dosta velika cifra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Spitfire je napisao:

To će te najbolje saznati ako odete se raspitati u nadležnu carinsku ispostavu. Naime, sva davanja će obračunati na osnovu Kataloga orijentacijskih vrijednosti rabljenih vozila.

Uglavnom trebali bi platiti carinu (možda i ne ako još vrijedi sporazum između RH i BiH), trošarinu, te postupak utvrđivanja sukladnosti (homologacija) kao i Potvrdu proizvođaća koju izdaje ovlašteni zastupnik u RH (COC dokument). Nemojte se iznenaditi da to sve ispadne dosta velika cifra.

Po jednom mom iskustvu, nemojte se iznenaditi ako Vam Carina ne bude htjela dati orijentacijsku cijenu posebnog poreza na motorna vozila, s obzirom da "ako to unesu u sustav, onda moraju i naplatiti"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija