Jump to content

Ovrha i moja prava


mammy

Preporučene objave

Nakon majčine smrti ostala je kuća i dugovi. Ja sam svoj nasljeđeni dio ustupila u korist oca. Otac je darovnim ugovorom darovao kuću bratu, a brat je darovao kuću svojoj ženi. Sada su 7.g. nakon smrti majke, zbog majčinog  duga (kredit koji je digla za brata i njegovu ženu, a kasnije više nisu plaćali isti) ovršili mene, brata i oca, svakog za trećinu duga. Pošto su meni skinuli s računa poveću svotu novca, za nešto što nema veze sa mnom i što uopće nisam koristila, zanima me da li imam pravo na nužni dio kuće, koji je darovan šogorici i glasi na nju, da si povratim novac koji mi je ovršen.  Ako nemam pravo na nužni dio, na koji način(pravno) mogu potraživati novac koji su mi skinuli s računa, pošto s kreditom nisam imala nikakve veze.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Iz kojeg su Vas razloga ovršili kad Vi niste naslijedili ništa iza pokojne majke?

nasljedila je ali se nasljedstva odrekla u korist oca. prihvatila je nasljedstvi i darovala ga ocu.

da se odrekla nasljedstva nasljedstvo bi se djelilo na dva djela (otac i brat).

nebi bila nasljednik i nebi imala obvezu plaćanja majčinih dugova.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , mammy je napisao:

da li imam pravo na nužni dio kuće,

pravo na nužni dio se izvodi iz nasljednog prava,što če reči iza nečije smrti,glede čega u konkretnoj situaciji nema govora ni o kakvom nužnom dijelu,čak što više Vi ste imali svoj nasljedni dio koji ste ustupili.

 

prije 10 sati , mammy je napisao:

na koji način(pravno) mogu potraživati novac koji su mi skinuli s računa, pošto s kreditom nisam imala nikakve veze.

nemate osnov na takav zahtjev,obzirom da Vi odgovarate za dug ostaviteljice/majke,a druga je priča na koji  način je majka za života raspolagala sa novčanim sredstvima stečenim kreditom.

 

prije 6 sati , mammy je napisao:

Stvar je u tome da kod ustupanja, prihvaćaš nasljedstvo, ali ga ustupaš nekome.

i takva poduzeta pravna radnja daje za učinak odgovornosti za dugove ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po svemu sudeći da, osim ako se ne želite upuštati u parnicu oko utvrđenja da je iznos koji Vam je ovršen veći od vrijednosti nekretnina koje ste naslijedili. Tada bi sav teret dokazivanja, kao i svi troškovi dokazivanja, pali na Vas - vještačenje vrijednosti nekretnine i sl.

uređeno: od Ruby_Danderfluff
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , mammy je napisao:

Ovršili su mene, brata i oca, ali je taj kredit koristio moj brat, ja nisam imala veze s tim.

nije točno. majka je digla kredit. novac od kredita mogla je pokloniti. dali između majke i brata postoji ugovor o zajmu sa rokom vračanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije potpisala s bratom nikakav ugovor, on nije bio kreditno sposoban, a majka je onda uskočila... Da, majka je mogla novac pokloniti, ali ga nije poklonila meni... Mislila sam da ću na ovom forumu dobiti neki pravni savjet, mozda neko rjesenje...ovo su samo razglabanja...

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mammy je napisao:

... Mislila sam da ću na ovom forumu dobiti neki pravni savjet, mozda neko rjesenje...ovo su samo razglabanja...

davno vam je rečeno sve.

ovo je samo primjer nekorektnog ponašanja prema forumu i korisnicima koji su izdvojili vremena da bi vam se javili,jer vi ste imali mogućnost savjetovati se sa odvjetnikom ,no izabrali ste forum iz jednostavnog razloga…odvjetnik se plaća.

Tema ide pod ključ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Matrix locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija