Jump to content

Bjanko zadužnica kao uvjet zaposlenja


Lepezica

Preporučene objave

Prije samog zaposlenja, a jedan od uvjeta zaposlenja bio je da potpišem dvije bjanko zadužnice i ugovora na poveću cifru, kao instrument osiguranja, da iz firme neću, u slučaju eventualnog odlaska, nešto uzeti. Premda je stvar samo fiktivna onda bila, a mene itekako može koštati, zanima me imam li ikakve šanse? U ugovorima je navedeno da je poduzeće isplatilo, meni na ruke, dva puta po malo veći iznos te sam ga dužan u roku od godine dana, svaki mjesec, određena cifra, vraćati. Kažem, to nije istina, a bojim se da zaista ne bi moglo doći da se navedene "aktiviraju".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Lepezica je napisao:

Prije samog zaposlenja, a jedan od uvjeta zaposlenja bio je da potpišem dvije bjanko zadužnice i ugovora na poveću cifru, kao instrument osiguranja, da iz firme neću, u slučaju eventualnog odlaska, nešto uzeti. Premda je stvar samo fiktivna onda bila, a mene itekako može koštati, zanima me imam li ikakve šanse? U ugovorima je navedeno da je poduzeće isplatilo, meni na ruke, dva puta po malo veći iznos te sam ga dužan u roku od godine dana, svaki mjesec, određena cifra, vraćati.

Potpisali ste da ste primili novac?!!!

Kako da vas bilo tko zaštiti od vlastite naivnosti ?

Citiraj

Kažem, to nije istina, a bojim se da zaista ne bi moglo doći da se navedene "aktiviraju".

To je očitio bio dio nekog 'deala' da vas zadrže taj period u tvrtki. Ako odete, zašto vas ne bi tužili? Taj vaš poslodavac sigurno će imati dva 'svjedoka' da vam je novac isplaćen na ruke, ima potvrdu da ste novac primili, i činjenicu da ste 'dug' otplaćivali os svake plaće prema ugovoru.

Bez uvrede, ali kamo bi došli kad bi sud u takvoj situaciji nekom povjerovao da nije primio novac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bjanko zadužnice ajde, to sam i ja potpisala kod jednog bivšeg poslodavca (tamo sam zaduživala prilično skupe dokumente, pa se tako firma osiguravala u slučaju uništenja, gubitka i sl.), ali što s ovim ugovorima - potpisali ste da ste primili novac, a to niste - kako ćete dokazati da niste primili novac? Kad ističe navedeni period "vraćanja novca"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, felixx je napisao:

Potpisali ste da ste primili novac?!!!

Kako da vas bilo tko zaštiti od vlastite naivnosti ?

To je očitio bio dio nekog 'deala' da vas zadrže taj period u tvrtki. Ako odete, zašto vas ne bi tužili? Taj vaš poslodavac sigurno će imati dva 'svjedoka' da vam je novac isplaćen na ruke, ima potvrdu da ste novac primili, i činjenicu da ste 'dug' otplaćivali os svake plaće prema ugovoru.

Bez uvrede, ali kamo bi došli kad bi sud u takvoj situaciji nekom povjerovao da nije primio novac?

1) da, to je bio uvjet da se zaposlim u toj firmi

2) da sam naivan, jako, svjestan sam toga sada, kao i onda, ali mi je onda bio prijeko potreban posao

3) u kom smislu dva 'svjedoka'?

4) ne razumijem ovaj dio da ste 'dug otplaćivali od svake plaće prema ugovoru'?

 

Bjanko zadužnice ajde, to sam i ja potpisala kod jednog bivšeg poslodavca (tamo sam zaduživala prilično skupe dokumente, pa se tako firma osiguravala u slučaju uništenja, gubitka i sl.), ali što s ovim ugovorima - potpisali ste da ste primili novac, a to niste - kako ćete dokazati da niste primili novac? Kad ističe navedeni period "vraćanja novca"?

pokušati ću objasniti da je to bio jedan od uvjeta zaposlenja... 15. rujna 2017. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jasno mi je. Onda po toj logici, ako bude problema s tim poslodavcem, onda kako on tvrdi da Vam je novac dao, nakon 15.09. Vi možete tvrditi da ste mu taj novac vratili. Kao što Vi ne možete dokazati da niste primili novac, tako ne može ni on da mu ga niste vratili, i nikome ništa. Samo nemojte da Vas natjera da nakon 15.09. opet potpišete nešto što u nije istina u stvarnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija