Jump to content
asorta

Zajednička novčana sredstva

Preporučene objave

tijekom postupka skrbništva nad djecom supruga je povukla cijelokupnu ušteđevinu koja se nalazi na njenom računu (nemam punomoći na isti) uz napomenu da je ista sredstva već odavno potrošila

Kojoj instituciji se obratiti u kojem trenutku obzirom da brakorazvodni postupak još nije niti započeo, kao niti raspodjela zajedničke imovine

Na koji način utvrditi stanje njenog računa te spriječiti daljnje trošenje zajedničkih sredstava

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, asorta je napisao:

tijekom postupka skrbništva nad djecom supruga je povukla cijelokupnu ušteđevinu koja se nalazi na njenom računu (nemam punomoći na isti) uz napomenu da je ista sredstva već odavno potrošila

Kojoj instituciji se obratiti u kojem trenutku obzirom da brakorazvodni postupak još nije niti započeo, kao niti raspodjela zajedničke imovine

Na koji način utvrditi stanje njenog računa te spriječiti daljnje trošenje zajedničkih sredstava

Hvala

Nažalost, nema načina, osim sudskim putem, utvrđivanja stanja njezinog računa (bankovna tajna), također niti blokade istog prije pokretanja sudskog postupka utvrđivanja bračne stečevine...

Kada dođe do sudskog postupka utvrđivanja bračne stečevine, probajte se u istom pozivati na činjenicu da su ta sredstva bila zajednička bračna stečevina, te ih je ona, bez Vašeg znanja, povukla sa svog računa i potrošila....

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Leona19
      Molim pomoc ako tko zna. Situacija je dakle ovakva, dobila sam 2010 g. da moram vratiti drzavi 9300 eura za imovinsku korist ( koju naravno nisam ucinila ), nisam placala nista,  2016 mi sjeda ovrha i blokirana sam do ove godine kada su me deblokirali jer nisam tri godine imala nikakva primanja niti sam bila u radnom odnosu. Dakle, sada sam deblokirana pa me zanima koji je minimalan iznos koji bi morala uplacivati da mi ne bi opet sjela ovrha, ja sam mislila uplacivati simbolicnih 100-200kn mjesecno. 
      Hvala
    • objavio RA_1992
      Pozdrav,
      Mm je nedavno posudio 11.800kn staroj prijateljici. Obećala je da vraća za par dana, čim joj legne provizija od prodaje nekretnina. Nije previše sumnjao s obzirom da je ona prije pomagala drugima jer je jako, jako bogata i ona i familija joj i dečko. Međutim, šalje nam kunske i eurske cifre uplata ali nema ništa na našem računu. Čak su nam i u banci rekli da je cura malo pametnija i očito nas je unaprijed planirala prevariti. Uplate šalje ili navečer ili petak posljepodne i dobro zna da banka ne radi do jutra idućeg radnog dana. Prema tome novac je njen do tad i može ga podići na prvom bankomatu, a banka ne može izvršiti prijenos novca jer uđe u nedozvoljeni minus.
      Uplate su bile 92.500 njoj + još 2.500 na račun njene prijateljice kojoj je navodno trebalo za stan, a ova joj je dugovala. Zatim 6.800. Imamo sve uplatnice i njene poruke i lažne screenshotove s potpisom bez izvršenja.
      Zanima nas kako bi ovo završilo na sudu? Treba li prvo ići na policiju ili možemo napisati tužbu i poslati na sud? Koliko spor traje i bili ju to pritisnulo da vrati novce? Što s uplatom od 2.500kn koja je na račun njene prijateljice? One zarađuju mjesečno koliko mi kroz čitavu zimsku sezonu, ne znamo kako se uvalila u silne dugove. Ali mi od ovoga živimo i nama je ovo velik novac, a ne neka šala. Njoj tjedni džeparac...ali očito je pretjerala i zaglibila pa sad vuče druge za sobom.
      Unaprijed hvala!
      Pozdrav!
    • objavio Rozman
      traži se odvjetnik u Osijeku za zastupanje u tužbi protiv banke zbog ništetnih odredbi u ugovoru o CHF stambenom kreditu.
      Molim kontakt u privatnu poruku.
      LP
    • objavio Ana9595
      Pozdrav. Imam kredit u Zagrebačkoj banci i unazad 2 mjeseca nisam redovni platiša. Sad me zanima nakon koliko vremena banka prodaje dug agencijama?
    • objavio c_moonshine
      Pozdrav svima,

Situacija je slijedeća.

Otkazana mi je VISA kartica kod Erste Card Cluba u 12mj/2017. Zvao sam njihovu službu naplate i dogovorio obročnu otplatu. Rečeno mi je da to mogu riješavati tako i da uplaćujem svaki mjesec koliko mogu, da je njima bitno da se vidi neka uplata da ne pokreću nikakve postupke. I tako ja već 4 mjeseca uplaćujem po 300kn svaki mjesec i sve super. Da bi 30.04. dobio poziv od njih da ako ne platim pola duga (2000kn) do petka da će se pokrenuti ovrha. Nakon nekog natezanja na telefonu s izrazito bezobraznom gospođom, rekla mi je da mogu uplaćivati po 1000kn, pa po 700kn, ali da moram im doastaviti bjanko zadužnicu. 

NAravno, iz tog razgovora mi ništa nije bilo jasno te sam im uputio slijedeći mail:

Ovo su mi odgovorili :

Sad mene zanima, da li sam ja njima obavezan dostavljati tu bjanko zadužnicu, ili mogu samo uplatiti 2000kn i da me puste na miru. Po meni je ta bjanko zadužnica sad naglašena jer oni nemaju nikakvo pravo napraviti ovrhu kad nemaju nikakav ugovor sa mnom pa da se osiguraju? Ispravite me ako sam u krivu.

Što mi je najbolje dalje učiniti? Hvala.
  • Online korisnici

• Napravi novi...