Jump to content

Razvod Braka


Mila2103

Preporučene objave

Pozdrav svima. Zelim predati zahtjev za rastavu braka. Zanima me po novom kako to ide. Taj proces mirenja ( dolazi prije predaje zahtjeva ili poslije(i svega. U braku smo 7 godina i imamo dijete od 6 godina. Jednostavno se nemoze s njim dogovorit .uvjetuje mi sporazumni razvod ukoliko mu ostavim dijete koje ja odgajam cuvam hranim oblacim od pocetka jer je on terenac , uvjetuje da to dijete mora zivjeti tamo ici tamo u skolu itd..jednostavno ne zelim vise biti u braku, a ne zivim u njegovoj kuci vec nekoliko mjeseci. E sada kako ce njegov nedolazak utjecati , kakav je taj proces takozvanog mirenja itd. Citala sam da se mora ici na to. Dali ce se to oduzit ukoliko nebi dolazio, koliko ce to trajat , dali je bolje naci odvjetnika itd . da napomenem da dijete ne zeli uopce biti s njim jer ga jedva poznaje. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, to Vam više nije definirano kao "mirenje", već obavezno savjetovanje prije rastave braka koje svi moraju proći u CZSS prije podnošenja tužbe za rastavu braka ako imaju malodobno dijete ili djecu (čl. 321.-328 Obz), kao i obiteljska medijacija u kojim postupcima Vas se upoznaje sa pravnim i ostalim posljedicama razvoda braka, pravima i obvezama, te se pokušava sastaviti plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi djeteta (čl.106. Obz)....

Ako jedan od roditelja nije dolazio na te postupke, taj roditelj nema pravo podići tužbu za razvod braka, dok drugi (koji se odazivao i dolazio), od strane djelatnika CZSS dobiva Izvješće o obaveznom savjetovanju i potvrdu, kao dokaz, da je sudjelovao na prvom sastanku medijacije, te mu isto služi kao temelj za podnošenje tužbe i pokretanje sudskog postupka za rastavu braka...

Inače, ako nije sastavljen Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi djeteta (čl. 106.), sud će u postupku razvoda braka, po službenoj dužnosti, preispitati i utvrditi sve činjenice bitne za dobrobit djeteta, te će donijeti odluku s kojim od roditelja će djete živjeti, odrediti uzdržavanje djeteta od strane roditelja s kojim ne živi, kontakti sa tim roditeljem idr..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija