Jump to content

Koji ugovor izabrati


Josip Zarda

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć sa savjetom

Vlasnici kuće u kojoj živim bili su po pola otac i majka. Nakon smrti oca njegovu polovicu imovine naslijedila je majka 1/2 te ja i sestra svaki 1/4. Nagovorom sestre majka se odrekla svog dijela nasljedstva u našu korist ravnomjerno, tako da smo sada vlasnici kuće majka i dalje sa 1/2 dijela te ja i sestra svaki sa 1/4 dijela vlasništva kuće.

Zanima me, kojim aktom se mogu osigurati da će nakon smrti majke njena cjelokupna imovina pripasti samo meni. Da li je to pisana i ovjerena Oporuka, Darovni ugovor, Ugovor o doživotnom uzdržavanju ili Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju? Koji od njih je najteže pobijati i na koji se ne plaća porez :) ?

Da li postoji razlika u "jakosti" ugovora ovjerenog kod Javnog bilježnika i ugovora ovjerenog putem Suda?

Zahvaljujem i lijepi pozdrav

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Josip Zarda je napisao:

Koji od njih je najteže pobijati i na koji se ne plaća porez :) ?

ova dva

 

prije 1 sat, Josip Zarda je napisao:

Ugovor o doživotnom uzdržavanju ili Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?

 

prije 1 sat, Josip Zarda je napisao:

Da li postoji razlika u "jakosti" ugovora ovjerenog kod Javnog bilježnika i ugovora ovjerenog putem Suda?

u oba slučaja imaju istu pravnu snagu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Josip Zarda je napisao:

Zanima me, kojim aktom se mogu osigurati da će nakon smrti majke njena cjelokupna imovina pripasti samo meni. Da li je to pisana i ovjerena Oporuka, Darovni ugovor, Ugovor o doživotnom uzdržavanju ili Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju? Koji od njih je najteže pobijati i na koji se ne plaća porez :) ?

Ugovori o uzdržavanju.

prije 1 sat, Josip Zarda je napisao:

Da li postoji razlika u "jakosti" ugovora ovjerenog kod Javnog bilježnika i ugovora ovjerenog putem Suda?

Solemniziran kod JB, sačinjen u obliku JB akta ili ovjeren kod suca nadležnog suda.

Isto vam je. Jedino što ovjeren putem suda ispada moguće povoljnije ali plača se pristojba za upis prava vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija