Jump to content

sud


anonimno

Preporučene objave

Hitno me interesira jedna stvar, ako netko može da mi odgovori bila bih mu veoma zahvalna.

Ovih dana je objavljen natječaj za sudskog zapisničara na sudu (SSS, ekonomskog smjera...), papire sam sve predala u roku i sa te strane sve je OK. Dobila sam poziv da idem na testiranje vještina i sposobnosti iz daktilografije i to mi je OK (nas 50-tak u učionicu ekonomske škole), a zatim i na pismenu provjeru znanja iz osnova Ustavnog ustrojstva RH, što mi baš i nije OK.

Na kraju dopisa od suda dobila sam i popis literature koju moram naučiti (5 kom. knjiga) između ostalog tu je i Ustav RH!

 

zanima me da li je sve to potrebno za jednog sudskog zapisničara?!

 

uz sve to nakon 6 mjeseci ide i državni ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Po novom zakonu je predviđeno da se može provoditi i provjera znanja iz Ustavnog ustrojstva RH, kao i testiranje daktilografije. To je najnormalnija stvar. Vjeruj mi da neki zapisničari znaju više od sudaca, a plaća živi užas. Državni stručni ispit se polaže u roku od jedne godine od dana primitka u državnu službu. I nije to tako strašno. ima i strašnijih stvari. SRetno s učenjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija