Jump to content

predstavnik suvlasnika


kanavaca

Preporučene objave

knjizni sam vlasnik stana u stambenoj zgradi , smijem li ,  mogu li ili kako vec svoje pravo da kao vlasnik posebnog dijela budem biran za predstavnika suvlasnika  prenijeti putem punomoci na svoju suprugu i moze li ona temeljem takve punomoci biti izabrana za predstavnika suvlasnika . HVALA !

 

uređeno: od kanavaca
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kanavaca je napisao:

knjizni sam vlasnik stana u stambenoj zgradi , smijem li ,  mogu li ili kako vec svoje pravo da kao vlasnik posebnog dijela budem biran za predstavnika suvlasnika  prenijeti putem punomoci na svoju suprugu i moze li ona temeljem takve punomoci biti izabrana za predstavnika suvlasnika . HVALA !

 

ako je stan stečen u braku tada je i ona suvlasnik predmetnog stana.

kao suvlasnik može bioti birana za predstavnika suvlasnika.

ako je vlasnik nekog drugog stana tada može biti izuabrana za predstavnika suvlasnika i vaše zgrade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan sam ja naslijedio od pokojnih roditelja , moja žena se nigdje ne vodi kao vlasnik niti suvlasnik bilo kojeg posebnog dijela , međutim kako je članak 375. ZV-a propisao :

(1) Uzajamni odnosi suvlasnika u svezi s upravljanjem i korištenjem nekretnine utvrđuju se ugovorom koji mora biti sklopljen u pisanom obliku (međuvlasnički ugovor).

(2) Međuvlasnički ugovor iz stavka 1. ovoga članka sadrži osobito:

--------------------------------------------------------------------------------

– ime suvlasnika ovlaštenoga za predstavljanje i zastupanje suvlasnika prema upravitelju, odnosno trećim osobama i granice njegovih ovlasti,

pa sad neznam kako i na koji nacin moja žena može biti birana i izabrana za predstavnika suvlasnika ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kanavaca je napisao:

stan sam ja naslijedio od pokojnih roditelja , moja žena se nigdje ne vodi kao vlasnik niti suvlasnik bilo kojeg posebnog dijela , međutim kako je članak 375. ZV-a propisao :

(1) Uzajamni odnosi suvlasnika u svezi s upravljanjem i korištenjem nekretnine utvrđuju se ugovorom koji mora biti sklopljen u pisanom obliku (međuvlasnički ugovor).

(2) Međuvlasnički ugovor iz stavka 1. ovoga članka sadrži osobito:

--------------------------------------------------------------------------------

– ime suvlasnika ovlaštenoga za predstavljanje i zastupanje suvlasnika prema upravitelju, odnosno trećim osobama i granice njegovih ovlasti,

pa sad neznam kako i na koji nacin moja žena može biti birana i izabrana za predstavnika suvlasnika ?

 

 

U predmetu poslovni  broj Gž-5217/2009-2 (konačno rješenje doneseno u Listopadu 2012.godine), Županijski sud u Rijeci je potvrdio da predstavnik suvlasnika ne može biti osoba koja nije  suvlasnik u stambenoj zgradi. Sud nije donio nikakve novine osim što je  postupio sukladno čl. 375. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. U Zakonu jasno stoji da suvlasnici biraju predstavnika između sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija