Jump to content

Nasljedstvo kuce


Os031os

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanima me nasljedstvo kuce iz programa obnove na podrucju posebne drzavne skrbi.

Naime, kuca je u vlasnistvu drzave I data je u najam stricu prije desetak godina kada je izgradjena. Stric kucu zeli dati meni no posto tehnicki nije njegova prepisati ju nemoze.

Ovdje se vidim proteze dosta ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, da li bi se na na taj nacin, nakon striceve smrti, kuca tj. najam prebacio na mene ili bi zavrsio na ulici? I postoji li neki drugi nacin u slucaju da to nije rjesenje?

Unaprijed hvala.

uređeno: od Os031os
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Os031os je napisao:

postoji li neki drugi nacin u slucaju da to nije rjesenje?

polazeći od općeg načela prava da nitko ne može na drugoga prenijeti više prava nego što ga sam ima,je i više nego jasno da stric nikakvim pravnim poslom nemože prenijeti pravo vlasništva nad konkretnom nekretninom,budući da ni on sam nema takvo pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala na odgovoru, sad me zanima ako znate, kako da stric rijesi to privremeno zbrinjavanje, tj. na koji nacin moze doci u vlasnistvo te kuce, znam da se ona nakon 10 godina moze otkupiti ili dobiti darovnicom, e sad koji su uvjeti za to, to me zanima

Znam da sad pravo vlasnistva nemoze prenjeti na mene ali postoji li nacin da nakon njegove smrti ja dobijem pravo stanovanja u toj kuci I nastavim placati drzavi tu najamninu, na to sam u prvom postu mislio

uređeno: od Os031os
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Os031os je napisao:

Ok, hvala na odgovoru, sad me zanima ako znate, kako da stric rijesi to privremeno zbrinjavanje, tj. na koji nacin moze doci u vlasnistvo te kuce, znam da se ona nakon 10 godina moze otkupiti ili dobiti darovnicom, e sad koji su uvjeti za to, to me zanima

Znam da sad pravo vlasnistva nemoze prenjeti na mene ali postoji li nacin da nakon njegove smrti ja dobijem pravo stanovanja u toj kuci I nastavim placati drzavi tu najamninu, na to sam u prvom postu mislio

ako je bio HRVI nekretnina mu može biti darovana.

može podnijeti zahtjev za otkup kuće, ako ima ugovor o najmu. kad postane vlasnik može je darovati kom hoće (kad prođe ograničenje).

ako je samo u najmu nemože ništa bez odobrenja vlasnika.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija