Jump to content

Nasljedstvo stana od morha i njegov otkup


Teaneoleila

Preporučene objave

Postovani.

Ja i brat smo naslijedili stan od morha u Puli od majke. Na tom stanu ima duga od 70000kn plus otkup. Ja zovem MORH medutim nitko mi se ne javlja niti ne odgovara na mailove. Kako ide sa otplatom duga za stan? Mi bismo to otplatili u cjelosti. I dali taj stan mozemo prodavati? Molim Vas za pomoć. Jer do Zagreba ne mogu nikako. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Teaneoleila je napisao:

Postovani.

Ja i brat smo naslijedili stan od morha u Puli od majke. Na tom stanu ima duga od 70000kn plus otkup. Ja zovem MORH medutim nitko mi se ne javlja niti ne odgovara na mailove. Kako ide sa otplatom duga za stan? Mi bismo to otplatili u cjelosti. I dali taj stan mozemo prodavati? Molim Vas za pomoć. Jer do Zagreba ne mogu nikako. Hvala

dali je stan bio u postupku otkupa, prodan i počelo se sa otplatom ili samo u najmu?

kao članovi kućanstva možete nastaviti najam. to morate tražiti (pismeno ) od vlasnika stana.

ko je upisan kao vlasnik stana?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanje nastavno na pitanja poštovanog bovu-a, o kakvom se dugu radi osim otkupa, režije ili nešto drugo?

Za zaključiti je, iz Vašeg posta, da je Vaša majka predmetni stan kupila od MORH-a na otplatu...ako je tako onda je ona vlasnica stana, te je upisana kao vlasnik u ZK, ali je na istom stavljena zabilježba (hipoteka) od strane MORH-a do potpune otplate istog...

U slučaju da je tako kako sam naveo trebate učiniti sljedeće:

1. Ako želite nastaviti obročnu otplatu duga, morate zatražiti promjenu vlasnika stana na uplatnicama za otkup stana, na način da dostavite pisani zahtjev s preslikom dokumenta temeljem kojeg je promijenjen vlasnik (pravomoćno rješenje o nasljeđivanju), te OIB novog vlasnika stana, a ako je više suvlasnika na stanu, što je slučaj kod Vas (brat i Vi), zahtjevu za promjenu potebno je navesti  na čije ime i OIB će se dostavljati uplatnice jer je moguće samo na jedno ime i prezime i na jedan OIB...

2. Ako se odlučite za potpunu otplatu ostatka obročnih rata potrebno je dostaviti pisani zahtjev za izradu aneksa kupoprodajnog ugovora, presliku izvatka iz knjige položenih ugovora ili izvadak iz zemljišne knjige za stan.... u zahtjevu navesti ime i prezime vlasnika stana, te pravomoćno rješenje o nasljeđivanju ako ste temeljem istog Vi novi vlasnik stana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , bovu je napisao:

dali je stan bio u postupku otkupa, prodan i počelo se sa otplatom ili samo u najmu?

kao članovi kućanstva možete nastaviti najam. to morate tražiti (pismeno ) od vlasnika stana.

ko je upisan kao vlasnik stana?

Mama ga je otkupljivala ali nije plaćala redovno rate. Kada smo ga ja i brat nasljedili on je svoju polovicu prepisao na prijatelja jer on ne moze imati na sebe. U vlasnickom listu smo ja i ta druga osoba upisani. I hipoteka od republike Hrvatske. Ja bi taj stan prodala. Dali ta hipoteka smeta? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hipoteka će Vam biti upisana sve dok ne otplatite stan u potpunosti, te tada zatražite skidanje hipoteke...

Sama hipoteka Vam ne smeta ako kupac hoće preuzeti otkup, bilo obročno ili isplata preostalog duga odjednom...

Sami ne možete prodati cijeli stan bez pristanka i dogovora sa drugim suvlasnikom, možete samo svoj idealni, suvlasnički,  dio........, proučite Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima čl. 36., čl. 37. idr., moj savjet Vam je da ipak potražite pomoć odvjetnika...

 

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija