Jump to content

Klizna kapija zadire u tuđu nekretninu


matija543

Preporučene objave

Poštovani, susjed ( rođak)  formirao je novu česticu i izdvojio svoj dio zemljišta s kućom sa čestice na kojoj smo godinama bili suvlasnici. Za ulaz u svoje dvorište koristio je klizna vrata koja povlači na sada samo našu česticu(  usko dvorište, pa smo mu zbog jednostavnosti dopustili da napravi klizna vrata ). Obzirom da se situacija promijenila te susjed prodaje kuću zanima me da li mogu tražiti da se naša čestica više ne koristi za tu namjenu? Prostora za normalno otvaranje vrata ima.   Puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, matija543 je napisao:

Obzirom da se situacija promijenila te susjed prodaje kuću zanima me da li mogu tražiti da se naša čestica više ne koristi za tu namjenu?

Nevidim što se promijenilo  u pogledu same kapije,funkcija je i dalje ista bez obzira što bi se eventualno promijenio vlasnik,no ako ste već odlučili tako,onda  riješite situaciju sa trenutnim vlasnikom nečekajući situaciju da u posjed nekretnine stupi novi vlasnik kojem bi tek tad počeli osporavati otvaranje kapije na način koji ste opisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Matrix je napisao:

Nevidim što se promijenilo  u pogledu same kapije,funkcija je i dalje ista bez obzira što bi se eventualno promijenio vlasnik,no ako ste već odlučili tako,onda  riješite situaciju sa trenutnim vlasnikom nečekajući situaciju da u posjed nekretnine stupi novi vlasnik kojem bi tek tad počeli osporavati otvaranje kapije na način koji ste opisali.

Iskreno i meni je nejasno, no najvjerojatnije se radi o tome da se sadašnjem vlasniku, uskoro bivšem, kao rođaku, dozvolilo korištenje kliznih vrata koja su prelazila u zajedničku česticu kao suvlasništvo, tj. po formiranju nove čestice, samo na česticu kojoj ste Vi vlasnik, dok se budućem, a koji neće biti u nikakvom srodstvu, nebi dozvolilo..... po meni, baš kao što Vam sugerira i poštovani Matrix, najbolje bi bilo da se dogovorite sa sadašnjim (rođakom), kako ubuduće nebi bilo većih problema sa budućim vlasnikom, jer ako do sada to nije bio nikakav problem, nevidim razlog zašto bi to smetalo ubuduće kada vlasnik bude neka druga osoba koja neće biti Vaš rođak, najbolje je to riješiti dogovorno i na vrijeme... , oprostite samo iznosim svoje mišljenje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija