Jump to content

Pravo na nužni dio nakon smrti oca!!!


monikazg7@gmail.com

Preporučene objave

Zanima me nužni dio nakon očeve smrti! Ovako ovo dugo traje , 2001.g. umro mi je otac nisam živjela sa njim nego sa mamom bili su rastavljeni , tada sam imala 19g. , posto je otac bio branitelj i imao ptsp umro je od raka teta njegova sestra koja ga je rijetko posjecivala prevarila me neznam dali je uspjela u tome , ovako : kuca je bila pola na njoj pola na ocu , ona je napravila nekakav kupoprodajni ugovor prije  nego je umro otac, ugovor u kojem ona navodi da je kupila pola kuce za 40 000kn i navodi da je stavila taj iznos da bi platila manji porez drzavi tako pise , ja sam jedina kci od oca pokrenula sam ostavinsku raspravu u vodnikovoj nakon smrti , nista jos nisam rijesila jer je to prodato zanima me dali imam pravo na nuzni dio? U meduvremenu teta je srusila staru kucu i napravila zgradu sa 10 stanova dali je imala pravo na to s obzirom da sam je ja tuzila ? Uzela je i grob na koji uopce ne dolazi tu su joj pokopani majka i otac slikala sam grob iz razloga da se vidi stanje sama zemlja i drveni kriz a napravila je 10 stanova dali imam pravo na kucu bez obzira jer je srusena i jer ima kupoprodajni ugovor ja ne posjedujem nista a ona dosta toga podstanar sam tatu je prevarila prije smrti a ja nemogu to dokazat njegova je krivica sta nije ostavio oporuku , hvala za odgovor

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako ona je znaci teta napravila kupoprodajni ugovor bez mog znanja naravno , ja sam je tuzila i stavila zabranu kod odvjetnika da nemoze prodat, svjedno je prodala sama se uknjizila u zemljisne knjige koje sam ja vidjela i tamo pise da nema dr nasljednika sve sta sam nasljedila je tatinu dividendu i na tome je ostalo , dali postoji zastara za ovo i dali ja mogu sad ponovno ovo pokrenut jer onda sam bila mlada i nisam bas imala za placanje odvjetnika tako da se nisam dalje bavila time , mislim da je ona napravila gresku jer stoji u ugovoru da je kupila za 40 000kn radi manjeg placanja poreza javno pise takvu glupost a da je stvarni iznos 40 000dem 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , monikazg7@gmail.com je napisao:

Ovako ona je znaci teta napravila kupoprodajni ugovor bez mog znanja naravno , ja sam je tuzila i stavila zabranu kod odvjetnika da nemoze prodat, svjedno je prodala sama se uknjizila u zemljisne knjige koje sam ja vidjela i tamo pise da nema dr nasljednika sve sta sam nasljedila je tatinu dividendu i na tome je ostalo ,

 

 

 

 

 

 

za sklapanje kupoprodajnog ugovora nije potrebno tvoje znanje i pristanak . potrebno je da ga potpišu prodavatelj i kupa.  u gruntovnici traži kopiju kupoprodajnog ugovora. utvrdi dali je potps prodavatelja očev ili je krivotvoren.

ako je očev nemožeš ništa.

ako sumnjaš da je potpis krivotvoren obrati se nadležnom općinskom državnom odvjetništvu. podnesi tužbu radi utvrđivanja ugovora ništavnim (nema zastare). u posutupku ćeš morat predložit vještačenje potpisa ( ako to prije ne ućini državno odvjetništvo u postupku).

kad je nasto kupoprodajni ugovor? dok je otac bio živ ili naknadno.

zabilježba spora ne stavlja se kod odvjetnika negu u  sudu(gruntovnic, na vlasnički list nekretnine). provjeri u povjesnom izvadku dali je bila upisana zabilježba spora. 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu je sve rekao, jedina šansa je "srušiti" ugovor, ali za to treba biti oprezan i ne se zaletjeti, pa vam sugeriram da pribavite u Gruntovnici kopiju ugovora, pronađete neko drugo pismeno ili osobni dokument na kojem stoji očev potpis, usporedite i ukoliko postoji oku vidljiva razlika, otiđite do odvjetnika, pa ćete dalje sudskim putem ići u utvrđivanje ništetnosti ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , bovu je napisao:

za sklapanje kupoprodajnog ugovora nije potrebno tvoje znanje i pristanak . potrebno je da ga potpišu prodavatelj i kupa.  u gruntovnici traži kopiju kupoprodajnog ugovora. utvrdi dali je potps prodavatelja očev ili je krivotvoren.

ako je očev nemožeš ništa.

ako sumnjaš da je potpis krivotvoren obrati se nadležnom općinskom državnom odvjetništvu. podnesi tužbu radi utvrđivanja ugovora ništavnim (nema zastare). u posutupku ćeš morat predložit vještačenje potpisa ( ako to prije ne ućini državno odvjetništvo u postupku).

kad je nasto kupoprodajni ugovor? dok je otac bio živ ili naknadno.

zabilježba spora ne stavlja se kod odvjetnika negu u  sudu(gruntovnic, na vlasnički list nekretnine). provjeri u povjesnom izvadku dali je bila upisana zabilježba spora. 

Stavio je to odvjetnik u gruntovnici zabranu a ugovor sigurno je ona imala to spremljeno prije smrti s obzirom da je tata bio tesko bolestan a datum i dr je mogla kad je htjela 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , monikazg7@gmail.com je napisao:

Stavio je to odvjetnik u gruntovnici zabranu a ugovor sigurno je ona imala to spremljeno prije smrti s obzirom da je tata bio tesko bolestan a datum i dr je mogla kad je htjela 

u gruntovnici zatraži povjesni izvadak (za zemljište na kom je kuća).

zatraži i kupoprodajni ugovor temeljek kog je izvršen upis vlasništva.

di je završio novac isplaćen po kupoprodajnom ugovoru? dali je isplata izvršena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija