Jump to content

Punomoć za Osobnu iskaznicu i putovanje van RH


IvkoZG

Preporučene objave

Poštovani, 

molio bih Vas informaciju vezanu za punomoć, odnosno predložene stavke od strane majke mog djeteta. Naime potrebna joj je punomoć za izradu dokumenata ( osobna iskaznica, putovnica ) koje trebaju potpisati oba roditelja, a budući da sam se odselio i nije mi zgodno svaki puta dolaziti i potpisivati predložila je da sastavimo punomoć koja bi ju ovlastila da u moje ime postupa samostalno. 

Osim za dokumente, potrebna je punomoć u smisli suglasnosti za putovanja djeteta van granica RH...

Danas sam dobio od ovaj predložak punomoći od strane dotične, a budući da dosada imam samo loša iskustva s njom, lagano pušem i na hladno. 

Prva tri stavka nisu problem no ovaj zadnji stavak punomoći ( podebljano ) je ono što me muči. 

Molio bih ukoliko netko ima vremena da mi objasni što se točno sve podrazumijeva s tim zadnjim dijelom ...

Hvala unaprijed, slijedi prijedlog punomoći ....

 

Ja, xxxxx xxxxx, rođen  _xxxxxxxx._____.  u Zagrebu sa prebivalištem u Republici Hrvatskoj na adresi: xxxxxxxxxxxxxxxxxx, br. osobne iskaznice:12345678  izdate xxxxxxx. od strane PU xxxxxx dajem sljedeću:

PUNOMOĆ

Kojom opunomoćujem, xxxxx xxxxx, OIB:xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxx x, 10000 Zagreb, da može u moje ime i za moj račun, a u vezi našeg zajedničkog djeteta i to:

xxxxx xxxxx (rođenog xxxxxxxx., OIB: xxxxxxxxxxxxxxx) xxxxxx xxxxxx x, 10000 Zagreb

poduzeti sljedeće radnje i postupke:

-          bez ikakvih ograničenja promijeniti njihovo prebivalište odnosno boravište na području  Republike Hrvatske  i potpisati sve isprave, zahtjeve  i  ostale dokumente  pred nadležnim  tijelima i ustanovama vezano za promjenu njihova prebivališta odnosno boravišta u RH, te preuzeti rješenja koja će biti donesena povodom tih zahtjeva i preuzeti njihove osobne isprave koji se tiču navedenih postupaka

 

-          samostalno ih prevesti preko državne granice Republike Hrvatske u sve zemlje Europske Unije i u druge zemlje izvan granica Europske Unije

 

-          samostalno donositi odluke o njihovu liječenju uključujući davanje suglasnosti za poduzimanje liječničinih  zahvata u svrhu njihova liječenja

 

-          zastupati ih u svim vrstama sudskih i upravnih postupaka pred nadležnim tijelima i sudovima u Republici Hrvatskoj

 

Ova punomoć vrijedi sve dok dijete ne postane punoljetno.
 

U Zagrebu, _____________________
 

Opunomoćitelj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nismo raspravili, doslovno je bilo poslano ti je na mail, ispuni što fali ovjeri i vrati mi ...

Vjerojatno će biti najbolje da kod javnog bilježnika napravim punomoć uz njegovu pomoć, a da poslani papir zanemarim ...

Hvala na odgovoru, ako netko ima još kakav prijedlog ili prijedlog same punomoći bio bih jako zahvalan!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smijem, iskreno sam skeptičan u dobre namjere majke, jer, kako to navodi i poštovani drot, navedenom punomoći dajete joj ovlasti za samostalno odlučivanje baš u svemu što se tiče djeteta, praktički, kao da sami sebi oduzimate pravo na roditeljsku skrb, ja bi dobro razmislio, posavjetovao se i sa odvjetnikom ili JB i njima dao sastaviti adekvatnu punomoć koja Vas, kao roditelja, nebi sasvim isključila iz daljnjeg odlučivanja i života Vašeg djeteta....oprezno, ne mora biti, ali može..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom zahvala na odgovorima, naime otišao sam k javnom bilježniku, preuredili smo punomoć i sada je funkcionalna ali ne i štetna po mene. 

A što se tiče namjera majke mog djeteta, siguran sam da nisu dobre, bar ne prema meni. 

Još jednom hvala na brzim odgovorima koji su mi bili od pomoći. 

LP!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija