Jump to content

STATUS HRVATSKOG BRANITELJA


Zaboravljeni branitelj

Preporučene objave


Poštovani,molio bih Vas za jedno pojašnjenje u vezi mog statusa HRVATSKOG BRANITELJA.
Naime, pripadnik sam HVO-a i u borbenom sektoru sam proveo 3 i pol godine s tim da imam i medicinsku dokumentaciju o stradavanju.Odlikovan sam  spomenicom domovinskog rata i ništa drugo nisam dobio niti od HVO-a a niti od HV-a.Dali ću napokon dobiti status Hrvatskog branitelja pošto živim 22 godine u Republici Hrvatskoj!?
Zanima me kakva su moja prava po novom zakonu o Hrvatskim braniteljima i kome se trebam javiti i obratiti da ta ista prava i ostvarim.
 
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
 
 
Lijep pozdrav!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DI SAM BIO DO SADA?!

U rat sam krenuo iz domoljubnih pobuda a ne da se okoristim.Čim sam demobiliziran tražio sam bilo kakav posao i hvala Bogu našao sam ga i to kod privatnih poslodavaca.25 godina radnog staža je iza mene a trebao bih još 15 godina raditi ali moje zdravstveno stanje nije takvo da ću to moći izdržati.

Danas kad odmotam film ispada  da smo mi istinski branitelji koji smo dali mladost i zdravlje za Domovinu ispali budale jer nam je ta ista Domovina bila maćeha. 25 godina radim i plaćam poreze ovoj državi,mučim se da prehranim svoju obitelj a zauzvrat institucije ove države mi nisu dale niti status hrvatskog branitelja.

'Ako si prolijevao svoju krv za ovu zemlju da bi to kasnije do smrti naplaćivao, reci koliko ta ljubav košta da je platimo i kupi prnje odavde, idi tamo gdje se domovina može kupiti za novac'. General Patton

   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zaboravljeni branitelj je napisao:


Poštovani,molio bih Vas za jedno pojašnjenje u vezi mog statusa HRVATSKOG BRANITELJA.
Naime, pripadnik sam HVO-a i u borbenom sektoru sam proveo 3 i pol godine s tim da imam i medicinsku dokumentaciju o stradavanju.Odlikovan sam  spomenicom domovinskog rata i ništa drugo nisam dobio niti od HVO-a a niti od HV-a.Dali ću napokon dobiti status Hrvatskog branitelja pošto živim 22 godine u Republici Hrvatskoj!?
Zanima me kakva su moja prava po novom zakonu o Hrvatskim braniteljima i kome se trebam javiti i obratiti da ta ista prava i ostvarim.
 
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
 
 
Lijep pozdrav!
 

Znači da si bio pripadnik HVO-a a ne pripadnik ZNG ,a od '92 HV.status branitelja ne dobivaš po mjestu stanovanja.šta kaže međudržavni sporazum između RH i BiH po tom pitanju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija