Jump to content

Ucjena, nasljedstvo i pravda


kcdu

Preporučene objave

Nakon 20 godina su isplivale neke obiteljske tajne kakve sam dosad gledala samo u sapunicama. Da skratim, da li postoji pravni temelj za ispravit nepravdu prema preminulom obiteljskom članu čiji čitav životni trud može nestati manipulacijama supružnika. Radi se o djedu i baki. Kad je on prije 20 godina bio u smrtnoj postelji (prema priči susjeda, navodnog svjedoka - što se saznalo tek nedavno) ona mu je prijetila fizičkim nasiljem ako ne prepiše sve na nju. Imaju jedno dijete koje se na ostavinskoj složilo s takvom oporukom. Osim dugogodišnjih prijetnji ostalim članovima da će prodati kuću (emocionalne ucjene) to bi se na kraju moglo i desiti (da plati dom). Ta kuća je djedovo nasljedstvo koju je sam gradio, sam sadio vrt, voćnjak, ukrašavao i svaki trag njegovog postojanja je u toj kući. Tu se rodio i tu je umro. Zbog sentimetalne vrijednosti, ali i nepravde koja mu je učinjena u zadnjim trenucima njegova života, pa i sad nakon, da li postoji pravno rješenje bilo nasljedno ili krivično? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija