Jump to content
ljiljana2000

Porez na nasljedstvo

Preporučene objave

Da li sam dužna platiti porez na nasljedstvo Naslijedila sam svoju tetku očevu sestru u pola djela njezine imovine Ja sam joj nećakinja Zanima me na temelju čega porezna određuje cijenu nekretnina da li po tržišnoj vrijednosti ili porezna ima neka svoja pravila i ako ima više nekretnina u nasljedstvu da li se porez plaća za svaku posebno 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Oreilly
      Pozdrav,
      već dvije godine unatrag,  moram platiti porez na dohodak  cca 600 do 700 kn.
      U profesionalnoj sam mirovini i dobivam mirovinu od 680 kn (na što mi također skidaju nekakv porez), ali sam ujedno i normalno zaposlen plača varira od 5300 do 5800 kn.
      Tu su i nagrade poslodavca godišnje oko  3600kn + božičnica 1500 kn.

Supruga je 100-tni invalid i prima mirovinu 1700kn, djece nemamo.
      Bio sam prošle godine u poreznoj i razdvojili su mi osobni odbitak, zbog mirovine. To je kao trebala biti bolja solucija ali nije. Ove godine sam čak dobio već iznos za platiti.

Nešto sam čitao o olakšicama vezano uz invalidnost, ali mi to baš nije jasno.

Na koji način izbječi plačanje tog poreza ?

Hvala na odgovorima

• objavio EditaC
      Pozdrav,
      imam status redovnog studenta i voljela bih se baviti freelance radom preko stranica kao što su Fiverr i Upwork. Zanima me hoću li zbog toga izgubiti status redovnog studenta (također primam stipendiju) te na koji način me se oporezuje ako sam student, a novci mi sjedaju na račun bez studentskog ugovora? Do sad nisam uspjela doći do nekakvih cjelovitih informacija - neki su mi rekli da mogu freelanceati samo ako otvorim obrt ili tvrtku (što ne namjeravam jer mi je cilj zadržati studentska prava), a neki da mogu raditi normalno i zarađivati dokle god nakon svake uplate na moj račun ispunim joppd obrazac.  Također sam čula da je jedna od opcija primati novce na paypal račun, i da se u tom slučaju moj prihod ne oporezuje ako ga ostavim na paypalu i koristim samo za internet kupnju. S obzirom na to da se bavim umjetničkim radom, bi li autorski ugovor bio dobra opcija? Kako takav ugovor funkcionira kada je poslodavac iz inozemstva, i bih li izgubila studentska prava? Ako itko ima bilo kakvu korisnu informaciju, unaprijed se zahvaljujem. 
    • objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
    • objavio MaxisAnime
      Postovanje svima,
      trebam pomoc, molim vas
      situacija je ovakva, roditelji su mi trazili da se odjavim s njihove adrese(prebivaliste) jer dugo ne zivim s njima, i da mi mladi brat ima pravo na djecji, razlog da moja placa(sezonki poslovi) prelazi neki postotak i da ne moze on imati( moja placa je 4.500/5000kn) a oca (5000kn)
      danas sam bio u MUP-u i teta na salteru mi dala papir di pise prebivaliste i boraviste di moram ispunit i dati njima, ja imam di biti trenutno kod nekog(boraviste) i rekla je teta da kad istekne 5god da imam 3 god se prijavljivat na tu adresu..sta poslje toga jeli moram onda na prebivaliste traziti?
      stanodavac ce dati izjavu da sam kod njega i da ne trebam nikakve doprinose/novce mu davat
      i sta moram u poreznoj? jeli poreznu,osobnu i bankovne racune sve moram promjeniti na tu novu adresu boravista
      i dali gospodin gubi sva prava (pomoc pri crvenom krizu, ljecnicki jer je umirovljenik i ima pomoc od drzave finacijsku) zbog moje porezne knjizice
      ako se ispisem iz prebivalista onda nemam nista kod svojih roditelja, vise?
      iz sibensko-kninske sam zupanije
      hvala i oprostite na dugom tekstu
      moze i privatna poruka pa se cujemo i pozivom za detaljnije
    • objavio mamaOS
      lijepi pozdrav svima!
      imamo jedan specificnu situaciju
      otac je umro prije 10mj, 
      sva djeca su se odrekla nasljedstva u korist mame,no medutim sestra koja se ne javlja 2 godine nije
      mama je vlasnik 4/5 svega
      sad je nastao problem,auto treba registrirati,koristi ga sestra koja je s mamom,
      postoji li kakav nacin ili auto jednostavno na njivu?
      Hvala lijepa na odgovoru
  • Online korisnici

• Napravi novi...