Jump to content
fiorano

Financijske usluge

Preporučene objave

Otvorio bih d.o.o. te internet stranicu preko koje bih nudio kratkoročne zajmove fizičkim osobama. Ovisno o iznosu, roku otplate i broju rata, na ispostavljenom računu za stranku bi bile naveden stavke:

• kratkoročni zajam
  • trošak obrade
  • pristojba

Zajam spada pod financijske usluge koje su oslobođene plaćanja PDV-a. Za pozajmice sa troškom obrade do 30 kn nije potrebna suglasnost Ministarstva financija.

Mogu li staviti sve tri navedene stavke u račun te na koji način se oporezuje ovako izdan račun? Prolazi li i navedena pristojba pod oslobođenje od PDV-a, ili ju trebam nazvati nekako drugačije?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Kockakvadrat
      Imam jedno pitanje vezano za kupnju nekretnine. Naime, uskoro idem u banku dići stambeni kredit. Naravno, kuća treba određenu adaptaciju za koju ja nemam novčanih sredstava dovoljno. Ono što želim jest, u dogovoru s prodavačem naravno, da stavi kupoprodajnu cijenu npr 40.000E, te da međusobno potpišemo ugovor/e kod bilježnika i odvjetnika da bi mi, nakon što mu banka isplati novce, vratio u gotovini npr. 10.000E (jer je zapravo usmena dogovorena cijena nekretnine 30.000E) na ruke da imam za potrebnu adaptaciju. 
      Ono što me zanima jest koliko je to sigurno i kako se najbolje osigurati, pogotovo pravno, od toga ako mi prodavatelj ne želi isplatiti svotu na ruke nakon što mu banka isplati novce? Što je najbolje napraviti, kako se najbolje osigurati? Kakve dokumente napisati i kod koga? 
      Unaprijed hvala! 
    • objavio Matrix
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška
    • objavio RA_1992
      Pozdrav,
      Mm je nedavno posudio 11.800kn staroj prijateljici. Obećala je da vraća za par dana, čim joj legne provizija od prodaje nekretnina. Nije previše sumnjao s obzirom da je ona prije pomagala drugima jer je jako, jako bogata i ona i familija joj i dečko. Međutim, šalje nam kunske i eurske cifre uplata ali nema ništa na našem računu. Čak su nam i u banci rekli da je cura malo pametnija i očito nas je unaprijed planirala prevariti. Uplate šalje ili navečer ili petak posljepodne i dobro zna da banka ne radi do jutra idućeg radnog dana. Prema tome novac je njen do tad i može ga podići na prvom bankomatu, a banka ne može izvršiti prijenos novca jer uđe u nedozvoljeni minus.
      Uplate su bile 92.500 njoj + još 2.500 na račun njene prijateljice kojoj je navodno trebalo za stan, a ova joj je dugovala. Zatim 6.800. Imamo sve uplatnice i njene poruke i lažne screenshotove s potpisom bez izvršenja.
      Zanima nas kako bi ovo završilo na sudu? Treba li prvo ići na policiju ili možemo napisati tužbu i poslati na sud? Koliko spor traje i bili ju to pritisnulo da vrati novce? Što s uplatom od 2.500kn koja je na račun njene prijateljice? One zarađuju mjesečno koliko mi kroz čitavu zimsku sezonu, ne znamo kako se uvalila u silne dugove. Ali mi od ovoga živimo i nama je ovo velik novac, a ne neka šala. Njoj tjedni džeparac...ali očito je pretjerala i zaglibila pa sad vuče druge za sobom.
      Unaprijed hvala!
      Pozdrav!
    • objavio tona844
      Poštovani,
      Imam otvoren zaštićeni račun na koji mi poslodavac isplaćuje plaću i tekući s kojeg se namiruje Fina. Uz to imam kredit koji se redovno naplaćuje na način da ga isplaćuje poslodavac. Prošli poslodavac je vršio isplatu tako da je 2/3 isplaćivao na zaštićeni račun, od 1/3 je radi administrativne zabrane (preskočena rata) prvo podmirivao kredit, a ostatak sredstava od 1/3 uplaćivao na Finu. 
      Pri zapošljavanju kod novog poslodavca mi je rečeno da to više zakonski nije moguće. Molim Vas informaciju dali je to istina i daljnje upute i Zakonske smjernice na koje se mogu pozvati pri rješavanju problema.
      Unaprijed zahvaljujem.
    • objavio Shifter
      Pozdrav forum kolegama!
      Zanima me sljedeće: da li je moguće darivati pola nekretnine koja ima teretovnicu banke zbog stambenog kredita?
      Ukratko ja sam vlasnik kuće i putem stambenog kredita sam kupio istu, te sam u dogovoru sa roditeljima došli do zaključka da bi moj stambeni kredit plaćali pola-pola, s time da nakon isplate kredita bi ja i moja majka ili otac dijelili vlasništvo te nekretnine. 
      Sada me zanima kako je to izvedivo. Bio sam kod javnog bilježnika gdje smo to htjeli riješiti putem darovnog ugovora ali je problem šta trebamo tražiti dozvolu od banke da se taj ugovor realizira. U banci su nam rekli da je to nemoguće dokle god je hipoteka na kući da se darivanje može jedino realizirati nakon isplate kredita i brisanje teretovnice.
      Da li postoji još neki način da se napravi nekakav ugovor di će se ovjeriti kod javnog bilježnika da su moji roditelji obavezni plaćati mi pola anuiteta kredita, te nakon isplate cijelokupnog kredita da im pripadne polovica nekretnine?
      Ako netko ima primjer sličnog ugovora ili u kratkim crtama da mi objasni kako sastaviti takav ugovor bio bi jako zahvalan.
      Isprike na dugome postu i unaprijed zahvaljujem !

Lijepi pozdrav!
  • Online korisnici

• Napravi novi...