Jump to content

Novi zakon o vodama i zastara duga


pgrubisi

Preporučene objave

Poštovani 

Na objektu kojega sam vlasnik odnedavno skinuto je vodobrojilo 2012. godine  jer prethodni vlasnik nije plačao vodu, i ostavio je iza sebe pozamašan dug. Od mene se traži  naknada toga duga  kako bi se mogao ponovo priključiti na vodu. Pozvao sam se na zastaru računa ,  Vodovod mi osporava pravo na zastaru  i poziva se na novi zakon o vodama  iz 2017. godine. Molim Vaše mišljenje.

 

                                                                                                                         Hvala p grubišić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , pgrubisi je napisao:

Dali je onda dug otišao u zastaru ?

 

Ako pravodobno nisu pokrenuli postupak pred nadležnim organom u svrhu naplate duga,nastupila je zastara,no neovisno od zastare se radi o prljavoj politici  vjerovnika  koji izmirenje duga traži od treće osobe  uvjetujući ga time za priključak na vodu.

Vjerovnik ima pravni put da od dužnika naplati svoja potraživanja,no jasno da im se neide u sudski postupak upravo iz razloga zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija