Jump to content
zbedenik

Porez na dohodak

Preporučene objave

Poštovani,

zaposlen sam u jednom poduzeću, a imam i registriran OPG.

Godišnji prihodi od OPG-a se kreću oko 10.000kn.

Ove godine iznimno dobio sam sredstva iz mjera ruralnog razvoja (mjera 6.3), jedna rata, u iznosu od 56,862.75kn.

Osim toga ostvario sam prihod iz redovnih poticaja u iznosu od 7.485kn, iz nacionalnog programa za pčelarstvo iznos od 3.482kn, pomoć županjiskog pčelarskog saveza zbog elementarne nepogode u iznosu od 555kn, te konačno, na županijskom natječaju za razvoj poljoprivredne proizvodnje iznos od 15.000kn (potpora male vrijednosti).

Ukupno, ovi prihodi iznose 83.384kn.

Naredne godine prihodi će ponovo biti na razini prethodnih, dakle cca 10.000.

Interesira me moram li se na kraju godine upisati u upisni poreznih obveznika, odnosno platiti porez (paušal??) koliko će to već iznositi.

Ako se upišem, mogu li se odmah naredne godine i ispisati?

Hvala i pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Oreilly
      Pozdrav,
      već dvije godine unatrag,  moram platiti porez na dohodak  cca 600 do 700 kn.
      U profesionalnoj sam mirovini i dobivam mirovinu od 680 kn (na što mi također skidaju nekakv porez), ali sam ujedno i normalno zaposlen plača varira od 5300 do 5800 kn.
      Tu su i nagrade poslodavca godišnje oko  3600kn + božičnica 1500 kn.

Supruga je 100-tni invalid i prima mirovinu 1700kn, djece nemamo.
      Bio sam prošle godine u poreznoj i razdvojili su mi osobni odbitak, zbog mirovine. To je kao trebala biti bolja solucija ali nije. Ove godine sam čak dobio već iznos za platiti.

Nešto sam čitao o olakšicama vezano uz invalidnost, ali mi to baš nije jasno.

Na koji način izbječi plačanje tog poreza ?

Hvala na odgovorima

• objavio EditaC
      Pozdrav,
      imam status redovnog studenta i voljela bih se baviti freelance radom preko stranica kao što su Fiverr i Upwork. Zanima me hoću li zbog toga izgubiti status redovnog studenta (također primam stipendiju) te na koji način me se oporezuje ako sam student, a novci mi sjedaju na račun bez studentskog ugovora? Do sad nisam uspjela doći do nekakvih cjelovitih informacija - neki su mi rekli da mogu freelanceati samo ako otvorim obrt ili tvrtku (što ne namjeravam jer mi je cilj zadržati studentska prava), a neki da mogu raditi normalno i zarađivati dokle god nakon svake uplate na moj račun ispunim joppd obrazac.  Također sam čula da je jedna od opcija primati novce na paypal račun, i da se u tom slučaju moj prihod ne oporezuje ako ga ostavim na paypalu i koristim samo za internet kupnju. S obzirom na to da se bavim umjetničkim radom, bi li autorski ugovor bio dobra opcija? Kako takav ugovor funkcionira kada je poslodavac iz inozemstva, i bih li izgubila studentska prava? Ako itko ima bilo kakvu korisnu informaciju, unaprijed se zahvaljujem. 
    • objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
    • objavio MaxisAnime
      Postovanje svima,
      trebam pomoc, molim vas
      situacija je ovakva, roditelji su mi trazili da se odjavim s njihove adrese(prebivaliste) jer dugo ne zivim s njima, i da mi mladi brat ima pravo na djecji, razlog da moja placa(sezonki poslovi) prelazi neki postotak i da ne moze on imati( moja placa je 4.500/5000kn) a oca (5000kn)
      danas sam bio u MUP-u i teta na salteru mi dala papir di pise prebivaliste i boraviste di moram ispunit i dati njima, ja imam di biti trenutno kod nekog(boraviste) i rekla je teta da kad istekne 5god da imam 3 god se prijavljivat na tu adresu..sta poslje toga jeli moram onda na prebivaliste traziti?
      stanodavac ce dati izjavu da sam kod njega i da ne trebam nikakve doprinose/novce mu davat
      i sta moram u poreznoj? jeli poreznu,osobnu i bankovne racune sve moram promjeniti na tu novu adresu boravista
      i dali gospodin gubi sva prava (pomoc pri crvenom krizu, ljecnicki jer je umirovljenik i ima pomoc od drzave finacijsku) zbog moje porezne knjizice
      ako se ispisem iz prebivalista onda nemam nista kod svojih roditelja, vise?
      iz sibensko-kninske sam zupanije
      hvala i oprostite na dugom tekstu
      moze i privatna poruka pa se cujemo i pozivom za detaljnije
    • objavio ivanko22
      Prošle godine sam radio mjesec dana, sam sada na burzi pa me zanima da li trebam prijaviti porez na dohodak  za taj jedan mjesec i koji je postupak, hvala.
  • Online korisnici

• Napravi novi...