Jump to content

Zapisnik o prometnoj nesreći


Tonks

Preporučene objave

Pozdrav, prije 2 mjeseca sudjelovala sam u prometnoj nesreći.

Policajac koji je radio zapisnik očevid rekao je da će zapisnik biti gotov kroz mjesec i pol, da neću dobiti nikakvu obavijest i da trebam sama telefonom provjeravati je li gotov zapisnik ili ne. Eventualno ću znati ako mi stigne kakva kazna nastala na temelju zapisnika. Bez zapisnika ne mogu rješavati ništa niti s osiguranjem niti s drugim vozačem ni ništa. Postoji li kakav rok za izdavanje zapisnika ili nekakav način za ubrzavanje tog procesa? Koliko se uobičajeno čeka na zapisnik?

Zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Tonks je napisao:

Svaka 2 dana ih zovem. :) I danas mi je žena rekla da ne postoji rok u kojem oni to moraju napraviti, a to mi nema smisla. 

Ja sam prije mj dana imao lagani sudar sa službenim autom morao zvat radi zapisnika, a šteta je skroz mala malo je branik oguljen i tjt samo ja nezz ko je kriv i kad sam zvao djelatnica me ismijala kako ne znam reg auta kako da znam kad taksi ima dosta auta i svaki dan dobim drugi di bi stigo da pamtim tablice auta a nisam sliikao tablice samo od drugog sudionika imam kasnije sam našo, pa kad sam zvao početkom mjeseca rekla je da može biti za mjesec, mj i pol do dva da se čeka, a policajac je rekao da bi trebo kroz 4 tjedna , eto tako je meni rečeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 19 sati , sivko je napisao:

Ako nije poslao i takse ništa od zapisnika,nije bitno tko traži nego da su priložene takse.

Ja sam zvao sada postaju radi moje prometne di sam bio ozlijeđen, a bila je prije 2 mj i kažu da je gotov i da ga mogu podići svaki radni dan od 10-13 uz 20 kn biljega. Nikakve takse nisam slao sada jel to ovisi o postaji? Jel moguće da je odvjetnik poslao takse a nije ga pokupio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Čovjek2 je napisao:

Ja sam zvao sada postaju radi moje prometne di sam bio ozlijeđen, a bila je prije 2 mj i kažu da je gotov i da ga mogu podići svaki radni dan od 10-13 uz 20 kn biljega. Nikakve takse nisam slao sada jel to ovisi o postaji? Jel moguće da je odvjetnik poslao takse a nije ga pokupio?

" Stranka u postupku, sudionik prometne nesreće ili njegov zakonski opunomoćenik, koji u tom slučaju prilaže pisanu punomoć, uz priloženu propisanu državnu pristojbu - taksu, može se pisanom zamolbom ili osobno obratiti policijskoj postaji čiji su službenici obavili očevid i tražiti presliku zapisnika o očevidu prometne nesreće u kojoj je sudjelovao. Po dovršenoj obradi spisa uz ispunjavanje prethodnih uvjeta, u roku od 30 dana nakon prometne nesreće, koji u izuzetnim slučajevima može biti i duži, sudionik može preuzeti zapisnik o očevidu prometne nesreće, koji je izvršila policija."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija