Jump to content

Nalet divljači na auto


koka24

Preporučene objave

U jutarnjim satima, na auto bočno mi je naletila vepar. Otisao blatobran,svijetlo...uglavnom nastala je rupa. Vepar nije preživio, ostao u grabi te je došla policija, napravila zapisnik, brzine tu nije bilo. Vidi se na autu da je nisam ja trknula nego se direkt zabila u njega. Postoji znak za divljač na cesti. Mene zanima šta dalje kada bude zapisnik gotov? Šteta na autu je oko 10.000,00kn. Da li se ide u lovačko društvo čije je lovište ili šta? Hoče li uopće platiti neko tu štetu jer nije moja krivnja. S time da lovci kada su došli nisu htjeli uzet vepra nega da dođu županijske ceste po njega ili ko već , da je to trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam takav slučaj, trebalo bi lovačko društvo koje je posjednik lovišta sukladno čl. 1063. i čl. 1064. (...za štetu od opasne djelatnosti odgovara osoba koja se njome bavi...) Zakona o obveznim odnosima, tj. njihovo osiguravajuće društvo...

O navedenom smo već vodili raspravu na ovom forumu, pa ako Vam nije teško da potražite temu "šteta od divljači" ili tako nešto...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija