Jump to content
  1. Spitfire

Spitfire

2. drot13

drot13

3. Sunčana strana ulice

Sunčana strana ulice

• Similar Content

• objavio Neo67
      Molim za pomoć, -
      Otac mi je bio nositelj stanarskog prava u stanu za otkup. Stan mi je darovao Ugovorom o darivanju 2004. godine, u kojem je naveo da rate otkupa ja plaćam, što sam činila sve do 2006. godine. Po isplati otkupnine sam se i uknjižila kao vlasnica.

Majka je umrla 2010. godine.
      Majka je 2003. godine svojem suprugu, a mojem ocu, oporučeno ostavila svu svoju imovinu, oporuka je proglašena 2011. godine.

Otac je umro 2012. godine.
      Otac je sačinio Ugovor o doživotnom uzdržavanju 2011. godine, kojim sam ja uzdržavateljica, dakle nasljednica cjelokupne imovine.

Napominjem: vlasnica stana nisam bila u trenutku vremenskog perioda kad je moja majka sačinila oporuku kojom ostavlja svu svoju imovinu suprugu, mojem ocu.
      Živjeli su u bračnoj zajednici.
      U stanu živim već 46 godina, a sada i s obitelji, stan sam ja otplatila, i ja ga održavala, i plaćala sve režije.

Pitanje: sada kad je ostavinski postupak u tijeku, moj brat je podnio tužbu za ništetnost darovnog ugovora i traži da se odmah uknjiži na pola (1/2) nekretnine - stana.
      Molim vas da mi odgovorite, što mogu očekivati i kako se braniti, da se moj brat ne uknjiži u nekretninu - stan.
    • objavio And Zox
      Ovako, moja je svekrva uplasena da ce joj Banka sjesti na 1/4 kuce, na kojoj je upisan njen bivsi muz, od kojeg je rastavljena vec 30 godina, ali taj dio kuce je jos uvijek glasio na njega u trenu njegove smrti. Poslije njegove smrti saznalo se da ima dugova, oko 12 tis eura, mozda i vise, to se ne zna tocno koliko. Imao je on i zemju, 2-3 gradilista i nesto sume u unutrasnjosti u trenu smrti.
      Da li postoji neka zakonska regulativa da se vjerovnici/drzava, ili kome je vec bio duzan, naplate od prodaje njegove zemlje, a da svekrvu ostave na miru, posto ona zivi u svojoj kuci i naravno da ne zeli da je banka istjera iz kuce zbog te 1/4, 
      kome se obratiti za pravno savjetovanje. Naslijednici bi mu bili  po zakonu njegovi sin i kcer, koji ne zele ni nasljedstvo ni dugove. Ostavinska rasprava jos nije bila, i nitko od djece ne zeli je pokrenuti, jer su culi da onaj koji pokrene
      ostavinsku, taj mora placati sve troskove postupka, i preuzima automatski pokojnikov dug.
      Osim te zemlje i sume, imao je i trosoban stan, kojeg je darovnim ugovorom poklonio bivsoj snahi deset dana prije smrti. Ali od tog stana nece biti naplate, jer se bivsa snaha osigurala kod odvjetnika da se stan ne dira zbog dugova. Ima li kakve nade za svekrvu da izbjegne dozivotno placanje tudjih dugova?

• objavio tomislavbrizic30@gmail.com
      Dali supruga odgovara za dug supruga prema poreznoj upravi hvala
    • objavio DeeplySuperficial
      Pozdrav svima,

nadam se da sam ovo pitanje pokrenula u dobroj temi...
      Prošle smo godine sklopili ugovor o najmu našeg apartmana na moru sa turističkom agencijom, koja se obvezala platiti određeni iznos na kraju svakog mjeseca.
      Prvi mjesec nije bilo problema, drugi mjesec su iznos uplatili s kašnjenjem, i na naš upit, da bi posljednji iznos od nekih 10.000kn još uvijek dugovali.
      Ne odgovaraju na telefon, mailove... Ovim putem tražim za savjet koji bi bio najbolji način naplate dugovanja.
      Hvala unaprijed.
    • objavio Bluehotelonanlonelyisland
      Majka koja je bila u udomiteljskoj obitelji jer je bila nepokretna, je umrla. S obzirom da nije mogla svojom mirovinom sama pokriti troškove smještaja, ostatak je nadoplaćivalo ministarstvo socijalne politike i mladih. S obzirom da sam jedinica i nemam ugovor o radu za stalno, zanima me može li se na ostavinskoj raspravi prihvatiti samo dio duga (recimo na kuću, ali ne na njive i šume) ili moram sve prihvatiti što je ona posjedovala? Isto tako s obzirom da sam jedinica i da smo bili socijalni slučaj dok sam se ja školovala imam li kakvo pravo na oprost bar dijela duga i kako to zatražiti ako imam? Što se duga tiče, mora li se on otplaćivati na način da dignem kredit u banci i sve isplatim državi odjednom ili se mogu nekako nagoditi da plaćam direktno državi na rate (jer kredit ne mogu dobiti)? Hvala svima koji znaju nešto. 
  • Online korisnici

• Napravi novi...