Jump to content

Odgovornost za dugove


baka123

Preporučene objave

Postovani majka mi je umrla a iza sebe nije imala imovine , Imala je kredit u banci i minus po tekucem računu . Ja sam joj jedino dijete i naslijedila sam posljednju mirovinu u iznosu 2049 kuna  .Naravno sama sam snosila trosak sahrane pa me zanima dali moram vratiti njene dugove .Po tekucem računu sam imala punomoc jer je bila stara pa nije bila u mogucnosti ici dizati mirovinu  .Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, baka123 je napisao:

majka mi je umrla a iza sebe nije imala imovine

 

Prije 3 minuta, baka123 je napisao:

naslijedila sam posljednju mirovinu u iznosu 2049 kuna  .

posljednja mirovina predstavlja imovinu vaše majke

 

Prije 5 minuta, baka123 je napisao:

Po tekucem računu sam imala punomoc

punomoć je prestala trenutkom smrti vaše majke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sam sebe nadopunim: to što nemaju pravnog uporišta da od vas se naplate, ne znači da i neće pokušati, štoviše u tim svojim pokušajima citirati će zakone za kojie nikada niste ni čuli, pozivati se na članke, prava i obveze vas kao nasljednika, iste će složidi dobro plaćene osobe, koje se s tim svaki dan susreću i umiju doslovno obmanuti načinom pisanja, a vi zaprepaštenim hrpom nabrojanih zakona brojeva i članaka, u dobroj volji kako on od vas traže uplatite makar simboličnih 20,50,100... kn, i upadate u začarani krug pravnog sustava koji kaže da ste u tome slučaju priznali dugovanje, za koje sada odgovarate u potpunosti + za sve troškove koji su proizašli iz pokušaja naplate istoga uvećano sve za zakonske zatezne kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , baka123 je napisao:

Hvala i lijep pozdrav!!

virtualni je propustio dodati da sa vjerovnicima ne razgovarate o dugu. razgovor o dugu je moguće priznanje duga.

samo ih uputite da u sudskom postupku traže namirenje duga od nasljednika.

na sudu obvezno navest nasljeđenu imovinu i njenu vrijednost. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , bovu je napisao:

moguće priznanje duga.

 

prije 5 sati , virtalni je napisao:

on od vas traže uplatite makar simboličnih 20,50,100... kn, i upadate u začarani krug pravnog sustava koji kaže da ste u tome slučaju priznali dugovanje

prvo bi trebalo rastumačiti koje to pravne učinke proizvodi priznanje duga(čl.240 ZOO),……jel prekida zastaru ili mislite da je to prihvatanje odgovornosti za dug u cjelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija