Jump to content
  1. Željac047

Željac047

• Similar Content

• objavio megan18
      Pozdrav. 
      Planiramo kupiti veću parcelu sa građevinom, medjutim nema ucrtani put. 
      Put bi prolazio po drugoj maloj čestici koju bi dobili kupnjom parcele sa građevinom, te imali bismo udio 1/2 te manje parcele..
      Ostali suvlasnici parcele (njih 4) se sa time slažu, no rečeno nam je da ne možemo dobiti pravo služnosti puta ukoliko smo suvlasnici te čestice? 
      Da li je to točno, te na koji način onda riješiti put do naše parcele odnosno građevine? 
      Hvalaa!!

• objavio Ivana Abrahamsson
      Postovani
      Majka mi je preminula 2014godine , iste godine mi je napravila darovni Ugovor koji je Notarius publicus potvrdio ali nije upisala Oib. Kako se ovo može uknjižiti ? 
      Lp
      ivana 
    • objavio Ariela100
      Pozdrav,
      U vlasničkom listu navodim se kao jedan od suvlasnika jedne parcele koja je podijeljena na više čestica. Pojednostavljeno, nekad je ta parcela imala oznaku 1702, a sada ima 1702/1, 1702/2, 1702/3, 1702/4 i 1702/5, što je provedeno sukladno stanju u katastru. U katastru sam ja jedini posjednik čestica /2, /4 i /5, te sam za čestice /4 i /5  dobila rješenje o urbanističkoj suglasnosti. Neki od suvlasnika upisanih u vlasničkom listu su preminuli, a neki su živi, no u katastru su upisani uistinu pravni nasljednici. Čestice /4 i /5 bi htjela prodati, ali kupac želi te čestice u zasebnom vlasničkom listu. Da li se to može uraditi podnošenjem prijedloga za otpis tih čestica iz postojećeg ZK uloška i formiranjem novog ZK uloška samo za te čestice?
      Ako da, da li mi je za to potrebna suglasnost ostalih suvlasnika parcele ili ne i što je uopće potrebno priložiti uz takav prijedlog (parcelacijski elaborat)? Da li se moje čestice u pravnom prometu smatraju idealnim dijelom stvari, u odnosu kojeg imam ovlaštenja kao vlasnik? Znam da ostali suvlasnici imaju pravo prvokupa, pa bi ih trebala na neki način obavijestiti da ja to želim prodati po toj i toj cijeni, te ako se nitko ne odazove tek onda mogu po toj istoj cijeni prodati čestice nekom trećem. Kupac želi da se te čestice izdvoje iz sadašnjeg vlasničkog lista, jer bi mu stanje tako bilo čišće, budući da strahuje da bi ga drugi suvlasnici mogli kočiti prilikom dobivanja građevinske dozvole za gradnju.
      Uglavnom...pojasnit ću dodatno ako bude potrebno.
      Unaprijed hvala.
    • objavio Miss26
      Od kuda krenuti i kako ?
      Zbog teških i trajno poremećenih odnosa suprug i ja nakon 14 godina braka više ne možemo funkcionirati kao obitelj.
      Imamo dvoje malodobne djece ( 12.g, blizanci). Posjedujemo stan u kojemu smo vlasnici 50:50. Suprug je digao kredit.
      Problem je u tome što suprug a niti ja ne želimo napustiti stan, niti djecu naravno.
      Moja želja je zajedničko skrbništvo i moj ostanak u navedenom stanu sa djecom. Te isplata njegovih 50%.
      Kako da to ostvarim ako on ne želi isto što i ja????
      Njegova želja je da i dalje živimo svi zajedno ali svatko da vodi svoj život. Ja, to ne mogu prihvatiti jer smatram da time odašiljemo krivu sliku i poruku djeci.
      Molim za pravnu pomoć. 
    • objavio anast5
      Poštovani, 
      suprug je bez mog znanja poslao tuzbu za razvod braka. Dobila sam poziv na rociste (koje je za 2 mjeseca), ali nisam podigla pismenu obavijest. Posto bih htjela odgoditi rastavu, zanima me kakva je procedura te kako odgoditi prvo rociste(da li da ne podignem obavijest ili da se ne pojavim prvi put)?
  • Online korisnici

• Napravi novi...