Jump to content

Liječničko povjerenstvo


kira

Preporučene objave

prije 18 sati , kira je napisao:

Dali je netko u zadnje vrijeme bio na vještačenju kod liječničkog povjerenstva u Mihanovićevoj, ( ja sam pozvan na vještačenje u svezi povećanja HRVI), molim iskustva, zadnji puta sam bio u mjesecu prosincu 2016.g,

Hvala

 

I ja sam pozvan na pregled po zalbi za hrvi.sto ocekivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bio,..tuga i žalost, (staro je povjrenstvo, gospođe i gospodin dr,vrlo arogantni i navodno upućeni s tim da je dr./gosp, svako toliko iznosi kako je i on bio u HV i da sve zna !!!?),..Svako od nas ima svoj slučaj, ja sam išao za povećanje HRVI po temelju PTSP i po više uvaženih tužbi na US, no ne pomaže, oni traže neznaju ni sami što,..drže se ratnog puta i liječničkih nalaza.

Liječnički alazi moraju biti permanentni, detaljno opisani što više i da ste po njihovom morali biti u najmanju roku hospitalizirani, nejsno ne razumljivo,,,strašno,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , kira je napisao:

Ja bio,..tuga i žalost, (staro je povjrenstvo, gospođe i gospodin dr,vrlo arogantni i navodno upućeni s tim da je dr./gosp, svako toliko iznosi kako je i on bio u HV i da sve zna !!!?),..Svako od nas ima svoj slučaj, ja sam išao za povećanje HRVI po temelju PTSP i po više uvaženih tužbi na US, no ne pomaže, oni traže neznaju ni sami što,..drže se ratnog puta i liječničkih nalaza.

Liječnički alazi moraju biti permanentni, detaljno opisani što više i da ste po njihovom morali biti u najmanju roku hospitalizirani, nejsno ne razumljivo,,,strašno,

...i da ste po njihovom morali biti u najmanju ruku hospitalizirani ...što je tu čudno ili nejasno ? specijalist mi je davno objasnio da oni "dijele" stanje bolesti na tri dijela : prvi i najlakši redovna kontrola sa starom ili novom th,druga malo teži oblik grupna terapija i treči teški hospitalizacija i to na malu podjelu da li si naručen na hospitalizaciju ili si možda dovežen hitnom (iznenadno ) u bolnicu.po mome bez hospitalizacije ne vrijedi izlaziti na komisiju.mada ima iznimaka.sve je na vještacima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, evo vidite svatko tumači na svoj način, zanemarili ste pet presuda US koji upravo osporavaju postupanje LP, nešto ne štima!, da oni su mi rekli da unatoč dijagonozi koja se evidentira, od 1995.g, izdanu od prof.dr.sc., s terapijom, da ima "teško i lakše" stanje, to valjda znači od 20 do 40%, e sad di tko pripada, valjda odlučuje povjrenstvo. Dakle cijene prethodni nalaz liječnika sc.,po meni oni teški(40 %), moraju biti hospitalizirani (no koliko), dali na vještačenje dolaze iz bolnice, zapravo koja je to terapija., koji su to simtomi /ispadi temeljem kojih bi vasa današnje bolnice primali na liječenje,,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Mene ce sigurno odbit.1.bol.lezanje i 5.dnevnih bolnica i hrpa nalaza.vidicemo sto ce bit.?

Trebalo bi prvo "odraditi" bolničko pa onda na komisiju .ali nema ništa sigurnog.puno se nerviraš oko toga što će biti.ako ne prođeš ideš drugi put.nije smak svijeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, buda2 je napisao:

Trebalo bi prvo "odraditi" bolničko pa onda na komisiju .ali nema ništa sigurnog.puno se nerviraš oko toga što će biti.ako ne prođeš ideš drugi put.nije smak svijeta.

Tako je buda2!no sikiriki! Imam vrimena a isto sam u mirovini profesionalnoj.pravomocno rjesenje od 2010.god.a valjda mi to nece dirat.e onda bi bas otisa na kvasinu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bio 2016.god. na bolničkom liječenju i na ponovnom testiranju, podnio sam zahtjev za povećanje invalidnosti i zahtjev za vještačenje kod HZMO za povečanje omjera rat-mir.Na prvom u Zagrebu nisam prošao jer bih tada dobio 40% i to je najveći omjer koji se za sada može dobiti po osnovi bolesti PTSP.Također sam pozvan na vještačenje u HZMO i tu mi je  zahtjev za povećanje odbijen.To je već drugi put da su mi odbili oba dva zahtjeva.Sad neka mi netko odgovori  pošto je evidentno pogoršanje bolesti  zašto komisije ruše nalaze spec. psihijatra od jedne najbolje bolničke ustanove u RH. Mislim da jednostavno dobiju naputak da nikom po osnovu bolesti ne dižu omjer invalidnosti i mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , CheKirac je napisao:

Ja sam bio 2016.god. na bolničkom liječenju i na ponovnom testiranju, podnio sam zahtjev za povećanje invalidnosti i zahtjev za vještačenje kod HZMO za povečanje omjera rat-mir.Na prvom u Zagrebu nisam prošao jer bih tada dobio 40% i to je najveći omjer koji se za sada može dobiti po osnovi bolesti PTSP.Također sam pozvan na vještačenje u HZMO i tu mi je  zahtjev za povećanje odbijen.To je već drugi put da su mi odbili oba dva zahtjeva.Sad neka mi netko odgovori  pošto je evidentno pogoršanje bolesti  zašto komisije ruše nalaze spec. psihijatra od jedne najbolje bolničke ustanove u RH. Mislim da jednostavno dobiju naputak da nikom po osnovu bolesti ne dižu omjer invalidnosti i mirovine.

Tako nekao.puštaju na kapaljku.ali nekome se posreći i prođe ,tako da se nemože tvrditi da svi padaju.na kraju rješenja piše da bolest postoji ali ne u toj mjerivda bi došlo do promjene u opču ili povečanje omjera u korist "ratnog" dijela.tko ima volje treba ići svake dvije godine na bolničko pa na komisiju.jednom će se valjda naići na valjanog vještaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , buda2 je napisao:

Tako nekao.puštaju na kapaljku.ali nekome se posreći i prođe ,tako da se nemože tvrditi da svi padaju.na kraju rješenja piše da bolest postoji ali ne u toj mjerivda bi došlo do promjene u opču ili povečanje omjera u korist "ratnog" dijela.tko ima volje treba ići svake dvije godine na bolničko pa na komisiju.jednom će se valjda naići na valjanog vještaka.

Moze li mi netko odgovorit na pitanje oce li mene ona vjestakinja ponovo zvat na vjestacenje kad mi prode pregled u zg.u.posto je stavila moj zahtjev u postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Moze li mi netko odgovorit na pitanje oce li mene ona vjestakinja ponovo zvat na vjestacenje kad mi prode pregled u zg.u.posto je stavila moj zahtjev u postupak?

Ne.pa bio si već jednom kod nje.šta bude u zg ,takvo rješenje ćeš dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bila na povjerenstvu,iz razloga sto je 2007 po osnovi bolesti,ptsp,ukinut!!Vec 5,6 god idem u dnevnu,

uz hrpu tableta zoloft itd.. neke druge stvari,kicma,inkontin. da ne spominjem.nisam isla lezat u

bolnicu,jer radim kod privatnika,koji bi me izbacio na cestu,a zakon jos nije bio dosao!!

a u Splitu mi je bar dvoje doktora specijalista, na krizinama,spec. za psihotraumu za branitelje

reklo da ,citiram, da sam medju onim koje nece odbit kad dam zahtjev!!

imam ratni put (271 dan borbeni,116 pukovnija Metkovicka, prva crta.istureno zapovjednistvo, prakticno u hercegovini, Bukanje,Vlake- Prema trebinju,granatiranje,raketiranje

bila u opasnosti po zivot),dobila ratni put gl.stozer kop. vojske.Karlovac,koji su i napisali ovo sto sam navela u recenici prije!!

potpisano od brigadira,bili su brzi i izuzetno,izuzetnoooo,korektni,da svi rade svoj posal ovako,bili bi sretna drzava

zahvaljujem im jos jednom ovim putem!!Da li sam pogrijesila sto nisam

vec dala zahtjev prije,iako bi me odbili,zato sto je jasno da je po osnovi bolesti zaprijeceno,da li samim

tim imam manje sanse i da li da cekam zakon da stupi na snagu?Citam danas  da vec sad ima 40000(cini mi se puno??)

zahtjeva za hrvi,zato i pitam da li sam falila,jer oni su i prije zakona dali zahtjev! nije mi jasno,

jer sam citala bas na legalisu,prije 2,3 god. da je bolje sacekat!nije mi jasno!

jos nesto ja bih isla i na invalidsku i na hrvi!cujem da su to dva odvojena procesa i da ne

ovise jedan o drugom?hrvi moze valjda povecat mirovinu?!!imam 58g

bila bih zahvalna da mi netko odgovori!

Djina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, ddelic je napisao:

Nisam bila na povjerenstvu,iz razloga sto je 2007 po osnovi bolesti,ptsp,ukinut!!Vec 5,6 god idem u dnevnu,

uz hrpu tableta zoloft itd.. neke druge stvari,kicma,inkontin. da ne spominjem.nisam isla lezat u

bolnicu,jer radim kod privatnika,koji bi me izbacio na cestu,a zakon jos nije bio dosao!!

a u Splitu mi je bar dvoje doktora specijalista, na krizinama,spec. za psihotraumu za branitelje

reklo da ,citiram, da sam medju onim koje nece odbit kad dam zahtjev!!

imam ratni put (271 dan borbeni,116 pukovnija Metkovicka, prva crta.istureno zapovjednistvo, prakticno u hercegovini, Bukanje,Vlake- Prema trebinju,granatiranje,raketiranje

bila u opasnosti po zivot),dobila ratni put gl.stozer kop. vojske.Karlovac,koji su i napisali ovo sto sam navela u recenici prije!!

potpisano od brigadira,bili su brzi i izuzetno,izuzetnoooo,korektni,da svi rade svoj posal ovako,bili bi sretna drzava

zahvaljujem im jos jednom ovim putem!!Da li sam pogrijesila sto nisam

vec dala zahtjev prije,iako bi me odbili,zato sto je jasno da je po osnovi bolesti zaprijeceno,da li samim

tim imam manje sanse i da li da cekam zakon da stupi na snagu?Citam danas  da vec sad ima 40000(cini mi se puno??)

zahtjeva za hrvi,zato i pitam da li sam falila,jer oni su i prije zakona dali zahtjev! nije mi jasno,

jer sam citala bas na legalisu,prije 2,3 god. da je bolje sacekat!nije mi jasno!

jos nesto ja bih isla i na invalidsku i na hrvi!cujem da su to dva odvojena procesa i da ne

ovise jedan o drugom?hrvi moze valjda povecat mirovinu?!!imam 58g

bila bih zahvalna da mi netko odgovori!

Djina

Dobar dan.evo sad gleda na egrađani u vezi mog zahtjeva na mirovinskom i ovako pise primopredaja spisa u rad i za vas spis zaduzen referent za inz.moze mi neko od iskusnih forumasa rec sto to znaci i ova skracenica inz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dobar dan.evo sad gleda na egrađani u vezi mog zahtjeva na mirovinskom i ovako pise primopredaja spisa u rad i za vas spis zaduzen referent za inz.moze mi neko od iskusnih forumasa rec sto to znaci i ova skracenica inz.

Buda2 jel znas sto to znaci?molim ljepo ako neko zna neka napise?Pliz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dobar dan.evo sad gleda na egrađani u vezi mog zahtjeva na mirovinskom i ovako pise primopredaja spisa u rad i za vas spis zaduzen referent za inz.moze mi neko od iskusnih forumasa rec sto to znaci i ova skracenica inz.

Ivice ,stani malo na loptu ! Preoptrećen si ( jedini od kako pratim Legalis) o tome šta nešto znači.bit će onako kako su odredili vještaci (ne onako kako bi ti htio ) i nemožeš nikako to njihovo promjeniti.zato ti savjetujem ,dok su lijepi dani baci se u šetnju.kad dođe vrijeme poštar će donijeti rješenje.ako možeš odradi bolničko pa na opču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, buda2 je napisao:

Ivice ,stani malo na loptu ! Preoptrećen si ( jedini od kako pratim Legalis) o tome šta nešto znači.bit će onako kako su odredili vještaci (ne onako kako bi ti htio ) i nemožeš nikako to njihovo promjeniti.zato ti savjetujem ,dok su lijepi dani baci se u šetnju.kad dođe vrijeme poštar će donijeti rješenje.ako možeš odradi bolničko pa na opču.

Ma nisam toliko opterecen sa ovim,bio sam i u setnji.samo me zanimalo stanje predmeta.razumis buda2.o.k.!cujemo se.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ddelic je napisao:

Nisam bila na povjerenstvu,iz razloga sto je 2007 po osnovi bolesti,ptsp,ukinut!!Vec 5,6 god idem u dnevnu,

uz hrpu tableta zoloft itd.. neke druge stvari,kicma,inkontin. da ne spominjem.nisam isla lezat u

bolnicu,jer radim kod privatnika,koji bi me izbacio na cestu,a zakon jos nije bio dosao!!

a u Splitu mi je bar dvoje doktora specijalista, na krizinama,spec. za psihotraumu za branitelje

reklo da ,citiram, da sam medju onim koje nece odbit kad dam zahtjev!!

imam ratni put (271 dan borbeni,116 pukovnija Metkovicka, prva crta.istureno zapovjednistvo, prakticno u hercegovini, Bukanje,Vlake- Prema trebinju,granatiranje,raketiranje

bila u opasnosti po zivot),dobila ratni put gl.stozer kop. vojske.Karlovac,koji su i napisali ovo sto sam navela u recenici prije!!

potpisano od brigadira,bili su brzi i izuzetno,izuzetnoooo,korektni,da svi rade svoj posal ovako,bili bi sretna drzava

zahvaljujem im jos jednom ovim putem!!Da li sam pogrijesila sto nisam

vec dala zahtjev prije,iako bi me odbili,zato sto je jasno da je po osnovi bolesti zaprijeceno,da li samim

tim imam manje sanse i da li da cekam zakon da stupi na snagu?Citam danas  da vec sad ima 40000(cini mi se puno??)

zahtjeva za hrvi,zato i pitam da li sam falila,jer oni su i prije zakona dali zahtjev! nije mi jasno,

jer sam citala bas na legalisu,prije 2,3 god. da je bolje sacekat!nije mi jasno!

jos nesto ja bih isla i na invalidsku i na hrvi!cujem da su to dva odvojena procesa i da ne

ovise jedan o drugom?hrvi moze valjda povecat mirovinu?!!imam 58g

bila bih zahvalna da mi netko odgovori!

Djina

To što piše da ima 40000 zahtjeva (Jutarnji ) ne znači da će svi i dobiti pozitivno rješenje.ne obazirite se na to.gledajte sebe.pripremite "papire" i čekajte kada novi zakon stupa na snagu i predat ćete zahtjev za RVI.neka Vas ne optrečuje ono što Vam kažu specijalisti u ST.mjerodavno je ono što će reči vještaci u komisiji.

Možete komotno predati zahtjev za invalidsku mirovinu.to su dvije zasebne komisije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

papiri su pripremljeni,a pise svasta ka da sam luda 100 gradi!i drago mi je i nije mi drago!osjecam da na ovom forumu mogu napisat istinu,koju nemogu rec ni obitelji

,ratni put je je čist ka sunce,sta jos triba??koliko citam u prvom citanju zakona i ministra medveda

inace imam dnevnu u prvom misecu...da li da pokusam lezat u bolnici,da li vrijedi,(jer moram

na poslu to nekako provuc,to je vise pitanje za mene)

prvostupanjska je u splitu ,jer zivim u st,a drugostupanjska  u zg,za hrvi !koliko sam shvatila.

da li to vrijedi i za invalidsku mirovinu ,to, prvostupanjska,drugostupanjska!

ili se inv.mir. rjesava u st?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, ddelic je napisao:

papiri su pripremljeni,a pise svasta ka da sam luda 100 gradi!i drago mi je i nije mi drago!osjecam da na ovom forumu mogu napisat istinu,koju nemogu rec ni obitelji

,ratni put je je čist ka sunce,sta jos triba??koliko citam u prvom citanju zakona i ministra medveda

inace imam dnevnu u prvom misecu...da li da pokusam lezat u bolnici,da li vrijedi,(jer moram

na poslu to nekako provuc,to je vise pitanje za mene)

prvostupanjska je u splitu ,jer zivim u st,a drugostupanjska  u zg,za hrvi !koliko sam shvatila.

da li to vrijedi i za invalidsku mirovinu ,to, prvostupanjska,drugostupanjska!

ili se inv.mir. rjesava u st?

 

prije 1 sat , buda2 je napisao:

To što piše da ima 40000 zahtjeva (Jutarnji ) ne znači da će svi i dobiti pozitivno rješenje.ne obazirite se na to.gledajte sebe.pripremite "papire" i čekajte kada novi zakon stupa na snagu i predat ćete zahtjev za RVI.neka Vas ne optrečuje ono što Vam kažu specijalisti u ST.mjerodavno je ono što će reči vještaci u komisiji.

Možete komotno predati zahtjev za invalidsku mirovinu.to su dvije zasebne komisije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ddelic je napisao:

papiri su pripremljeni,a pise svasta ka da sam luda 100 gradi!i drago mi je i nije mi drago!osjecam da na ovom forumu mogu napisat istinu,koju nemogu rec ni obitelji

,ratni put je je čist ka sunce,sta jos triba??koliko citam u prvom citanju zakona i ministra medveda

inace imam dnevnu u prvom misecu...da li da pokusam lezat u bolnici,da li vrijedi,(jer moram

na poslu to nekako provuc,to je vise pitanje za mene)

prvostupanjska je u splitu ,jer zivim u st,a drugostupanjska  u zg,za hrvi !koliko sam shvatila.

da li to vrijedi i za invalidsku mirovinu ,to, prvostupanjska,drugostupanjska!

ili se inv.mir. rjesava u st?

Ako je ikako moguće obavite bolničko liječenje.može samo pomoći.nikako odmoći.

Prvostupanjsko u ST a drugostupanjsko u ZG.vrijedi za obje komisije.LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ddelic je napisao:

inace imam dnevnu u prvom misecu...da li da pokusam lezat u bolnici,da li vrijedi,(jer moram

na poslu to nekako provuc,to je vise pitanje za mene)

prvostupanjska je u splitu ,jer zivim u st,a drugostupanjska  u zg,za hrvi !koliko sam shvatila.

da li to vrijedi i za invalidsku mirovinu ,to, prvostupanjska,drugostupanjska!

ili se inv.mir. rjesava u st?

Što se tiče ležanja u bolnici, zašto ne ako ste u mogućnosti, čim više, to bolje...

Za invalidsku mirovinu, vještačenje u prvom stupnju, Vam vrši HZMO, ispostava Split, tj. sada su vještaci zasebni (odvojeni od HZMO-a), samo koriste njihove prostorije, tako da se vještačenje u prvom stupnju provodi u vašoj ispostavi, dok se drugostupanjska komisija nalazi u središnjici HZMO u Zagrebu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče mirovine, najvjerojatnije nećete morati u Zagreb na vještačenje, vijeće vještaka Vas vještači u Splitu, HZMO ispostava Split Vam, temeljem nalaza vijeća vještaka, donosi Rješenje na koje Vi imate pravo žalbe, ako se žalite na nalaz vijeća vještaka, prvostupanjsko tijelo (HZZO ispostava Split), dostavlja kompletan predmet na razmatranje vijeću viših vještaka u Zagrebu koje donosi svoj nalaz i mišljenje....

I u prvom i u drugom slučaju (ili se Vi žalili ili ne), nadležna ustrojstvena jedinica Zavoda (Split) dostavlja Ministarstvu nadležnom za mirovinski sustav, na obveznu reviziju nalaza i mišljenja vijeća vještaka ili vijeća viših vještaka....

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Što se tiče mirovine, najvjerojatnije nećete morati u Zagreb na vještačenje, vijeće vještaka Vas vještači u Splitu, HZMO ispostava Split Vam, temeljem nalaza vijeća vještaka, donosi Rješenje na koje Vi imate pravo žalbe, ako se žalite na nalaz vijeća vještaka, prvostupanjsko tijelo (HZZO ispostava Split), dostavlja kompletan predmet na razmatranje vijeću viših vještaka u Zagrebu koje donosi svoj nalaz i mišljenje....

I u prvom i u drugom slučaju (ili se Vi žalili ili ne), nadležna ustrojstvena jedinica Zavoda (Split) dostavlja Ministarstvu nadležnom za mirovinski sustav, na obveznu reviziju nalaza i mišljenja vijeća vještaka ili vijeća viših vještaka....

 

Postovani.ako moze netko da mi odgovori.trebam u mihanovicevu 3.na pregled u zg.u..pa me zanima koliko je udaljena od glavnog autobusnog kolodvora.?L.P.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Postovani.ako moze netko da mi odgovori.trebam u mihanovicevu 3.na pregled u zg.u..pa me zanima koliko je udaljena od glavnog autobusnog kolodvora.?L.P.!

Nije daleko, ali je ovako malo teže pojasniti, možda najbolje, kako i poštovani buda2 sugerira, taxi prijevoz...Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , buda2 je napisao:

Ma i nije baš tako.a morao si kupiti i kartu za bus iz ST.a to gledaj kao neko ulaganje koje će ti se vratiti.dobit ćeš status rvi a time i veću mirovinu i tako "kompenzirati" ovaj mali trošak.

Daj bože da bude tako buda2.pitaj boga sto ce oni vjestaci iz zg.a.jos trazit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Daj bože da bude tako buda2.pitaj boga sto ce oni vjestaci iz zg.a.jos trazit.

Bio u st.25.10.na vjestacenju za opcu i danas gledam na egrađani spis rjesen i arhiviran.a ona vjestakinja rekla da ce spis stavit u pstupak.ipak ga nije stavila u postupak.sto sad.ko zna sto su napisali brzo me rjesla.bojim se da mi nije stogow t smuljala u vezi ove moje profesionalne.molim vasa misljenja?željac047.!buda2.sto vi mislite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Bio u st.25.10.na vjestacenju za opcu i danas gledam na egrađani spis rjesen i arhiviran.a ona vjestakinja rekla da ce spis stavit u pstupak.ipak ga nije stavila u postupak.sto sad.ko zna sto su napisali brzo me rjesla.bojim se da mi nije stogow t smuljala u vezi ove moje profesionalne.molim vasa misljenja?željac047.!buda2.sto vi mislite?

Zna li netko od iskusnih forumasa? Bio bi zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekla i slagala. Možda i nije ona, nego vijeće vještaka, tko će ga znati. Uglavnom, dobit češ rješenje da uvidom u medicinsku dokumentaciju nema osnove za priznavanje opće invalidnosti te se i dalje priznaje profesionalna nesposobnost  itd itd, imaš pravo na žalbu središnjoj službi HZMO-a koja po žalbi može (zavisno od papirologije) poništiti njihovo rješenje i poslati te na ponovno vještačenje ili odbiju i oni. Ako te odbiju možeš podnijet tužbu upravnom sudu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Spitfire je napisao:

Rekla i slagala. Možda i nije ona, nego vijeće vještaka, tko će ga znati. Uglavnom, dobit češ rješenje da uvidom u medicinsku dokumentaciju nema osnove za priznavanje opće invalidnosti te se i dalje priznaje profesionalna nesposobnost  itd itd, imaš pravo na žalbu središnjoj službi HZMO-a koja po žalbi može (zavisno od papirologije) poništiti njihovo rješenje i poslati te na ponovno vještačenje ili odbiju i oni. Ako te odbiju možeš podnijet tužbu upravnom sudu itd.

Baš tako.kad dobiješ rješenje znat ćeš na čemu si.prouči Spitkin odgovor i znaš što ti je red činiti.do tada ŠETNJA U PRIRODI !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, buda2 je napisao:

Baš tako.kad dobiješ rješenje znat ćeš na čemu si.prouči Spitkin odgovor i znaš što ti je red činiti.do tada ŠETNJA U PRIRODI !

O.k.onda se ne trebam zabrinut za prof.mir?jos mi samo to treba.!a imam i neki manji kredit na njoj. A ako sto smulja ona k..a!!ne bi je volio susresti!!nista popit ce 2 xsanaxsa da se malo smirim!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

O.k.onda se ne trebam zabrinut za prof.mir?jos mi samo to treba.!a imam i neki manji kredit na njoj. A ako sto smulja ona k..a!!ne bi je volio susresti!!nista popit ce 2 xsanaxsa da se malo smirim!!

A kad mogu ocekivat  to rjesenje i st.e.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Bio u st.25.10.na vjestacenju za opcu i danas gledam na egrađani spis rjesen i arhiviran.a ona vjestakinja rekla da ce spis stavit u pstupak.ipak ga nije stavila u postupak.sto sad.ko zna sto su napisali brzo me rjesla.bojim se da mi nije stogow t smuljala u vezi ove moje profesionalne.molim vasa misljenja?željac047.!buda2.sto vi mislite?

Kao što sam pisao,ne vjeruj riječima nego sloviima,mjerodavno je ono što se napiše u riješenju a ne ko je što rekao,moj Ivice imam osjećaj da si previše naivan,pisao sam da joj ne spominješ da si predao zahtjev za HRV-i a uvjeren sam da si joj to rekao i zato ti je rekla bez HRV-i nema šanse da dobiješ opću.ko normalan više može nekome vjerovati na riječ u ovoj državi,Ivice probudi se živiš u RH

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , dalmatino-39 je napisao:

Kao što sam pisao,ne vjeruj riječima nego sloviima,mjerodavno je ono što se napiše u riješenju a ne ko je što rekao,moj Ivice imam osjećaj da si previše naivan,pisao sam da joj ne spominješ da si predao zahtjev za HRV-i a uvjeren sam da si joj to rekao i zato ti je rekla bez HRV-i nema šanse da dobiješ opću.ko normalan više može nekome vjerovati na riječ u ovoj državi,Ivice probudi se živiš u RH

Nisam joj nista rekao vec je vidila u komp.!sve je povezano.cim sam dosa odma mi je rekla da sam vec nedavno tu bio.ma bice sto bude sto cu ja kad je takav sistem.imam vrimena opet pridam za 6.mj.hvala vam na javljanju puno mi znace vasii savjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivice, sretno sutra. (Opaska: Sad vidim da si danas imao termin, oprosti).
Znam osobno kroz što prolaziš i kako ti je, jer sam i sam prolazio, još prolazim i prolaziću tko zna dokle (dok me dragi Bog ne pozove k sebi).
Ovdje ti je sve već rečeno... NE VJERUJ u tim ustanovama NIKOME pa čak ni da nosi svećeničko odijelo.
To ti je sve povezano u paukovu mrežu, oni su svi rodbinski, kumski i prijateljski vezani, i pravnica koja bi ti recimo trebala pomoći jer joj je to posao, bude te prva zaje..la.
Ako nemaš vezu ili novce... danas je teško dobiti Opću, ma kako bolestan bio i ma kakvu dokumentaciju imao (oni to ionako pobacaju, zato i traže originale, pa dok ti opet povadiš originale ode godina-dvije).

uređeno: od petar2013
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Oce li se meni isplacivat invalidnina sad kad sam dobio 20%.privremeno i koliko se ceka?molim odgovor.

Isplaćivaće ti se oko 115 kuna mjesečno,riješiće se za mjesec.dva dobićeš zaostatke,Željac od kada se to dobije za godinu dana stalno,dobiju ali rijetki,ima nas koji smo čekali za trajno i po 4-5 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Isplaćivaće ti se oko 115 kuna mjesečno,riješiće se za mjesec.dva dobićeš zaostatke,Željac od kada se to dobije za godinu dana stalno,dobiju ali rijetki,ima nas koji smo čekali za trajno i po 4-5 godina

Meni je reka vjestak u zg.u da cu 2020.dobit za trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Pozitivno potvrđeno 20% privremeno godinu dana.ja zadovoljan.

A sa mirovinskog odbijen za opću.

To je prvi put privremeno drugostupanjsko ? 

Po zakonu poslijie trečeg  drugostupanjskog privremenog ide trajno.razmak između vještačenja je 12 mjeseci (prije se događalo razlika i 15 mjeseci).

Iduči put za opču odradiš bolničko i pokušaš ponovno.

Sad ide i novi izračun mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, buda2 je napisao:

To je prvi put privremeno drugostupanjsko ? 

Po zakonu poslijie trečeg  drugostupanjskog privremenog ide trajno.razmak između vještačenja je 12 mjeseci (prije se događalo razlika i 15 mjeseci).

Iduči put za opču odradiš bolničko i pokušaš ponovno.

Sad ide i novi izračun mirovine.

Ocu odradicu bolnicko.kako sad ide novi obracun mirovine?molim te da mi obrazlozis sto sve mogu sa 20%.hrvi?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ocu odradicu bolnicko.kako sad ide novi obracun mirovine?molim te da mi obrazlozis sto sve mogu sa 20%.hrvi?

 

Imaš pravo na invalidninu i novi izracun mirovine na osnovu privremenog statusa hrvi-a. 

Kada ti istekne datum privremenog statusa, moras u hzmo predati papir od ureda državne uprave, da ti je postupak u tijeku da ti ne diraju mirovinu. Kada dobijes ponovo novo rjesenje o statusu, moras ga ponovo dostaviti u hzmo i tako sve do trajnoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Kompa je napisao:

Imaš pravo na invalidninu i novi izracun mirovine na osnovu privremenog statusa hrvi-a. 

Kada ti istekne datum privremenog statusa, moras u hzmo predati papir od ureda državne uprave, da ti je postupak u tijeku da ti ne diraju mirovinu. Kada dobijes ponovo novo rjesenje o statusu, moras ga ponovo dostaviti u hzmo i tako sve do trajnoga.

O.k.tako cu napravit.a kad pocinje izracun mir.privremenog statusa i imam li pravo na participaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, crny46 je napisao:

imaš pravo na participaciju-to ćeš dobiti automatizmom,dakle ne moraš slati ni tražiti.

kad ti rješenje postane pravomoćno ( otprilike 30ak dana kad dobiješ rješenje ureda za branitelje) odnesi to rješenje u HZMO....i to je to.

O.k.a oceli mi mirovina po novom izracunu bit ista veca.aj molim te reci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

O.k.a oceli mi mirovina po novom izracunu bit ista veca.aj molim te reci?

E to znaju samo referenti koji rade izračun mirovine.puno pitanja.vjerujem da imaš vremena a na legalisu(dio o braniteljima ) imaš na topićima sve što te zanima.treba malo odvojiti vremena,koji sat, i pretresti topiće koji se bave mirovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, buda2 je napisao:

E to znaju samo referenti koji rade izračun mirovine.puno pitanja.vjerujem da imaš vremena a na legalisu(dio o braniteljima ) imaš na topićima sve što te zanima.treba malo odvojiti vremena,koji sat, i pretresti topiće koji se bave mirovinom.

O.k buda2.pogledacu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dalmatino-39.koliko se tebi povecala mir.kad si dobio privremeni status 20%.hrvi.il mi natakni ime teme di o tome sve pise da mi je lakse nac.:Dmože?

Prvo za novi izračun mirovine ćeš opet morati na vještačenje bez obzira na taj privremeni status HRV-i.ja sam ga imao za trajno pa kada sam zatražio novi izračun rekli su mi da moram na vještačenje a dobio sam veću mirovinu oko 10-tak kuna,tako nemoj očekivati čuda pošto si već u najnižoj,malo će se podignuti,čak mi nisu ništa ni podignuli dok nisam pravio žalbu,onda su mi kao djelomično uvažili žalbu pa podignuli mirovinu za 10-tak kuna,neznam točno ali tu je negdje

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, dalmatino-39 je napisao:

Prvo za novi izračun mirovine ćeš opet morati na vještačenje bez obzira na taj privremeni status HRV-i.ja sam ga imao za trajno pa kada sam zatražio novi izračun rekli su mi da moram na vještačenje a dobio sam veću mirovinu oko 10-tak kuna,tako nemoj očekivati čuda pošto si već u najnižoj,malo će se podignuti

Oce me oni zvat na vjestacenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Oce me oni zvat na vjestacenje?

 

Prije 3 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Oce me oni zvat na vjestacenje?

Neće,moraš sam zatražiti,u ovoj državi ako ne tražiš nećeš ni dobiti,jedino može biti obrnuto ako oni traže ide automatik,gledaj ovako na stvari:ako si imao veću mirovinu od najniže braniteljske kao civil,znači prelazio oko 2050 kuna(ponavljam bez statusa branitelja,to vidiš po prvom rješenju za mirovinu)onda bi mogao očekivati nešto veću mirovinu,ja bi bez statusa branitelja imao mirovinu oko 1800-1900 kuna a primam oko 2040 jer imam status branitelja,znači meni se mirovina povećala i bez statusa HRV-i,nadam se da me razumiješ

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, dalmatino-39 je napisao:

 

Neće,moraš sam zatražiti,u ovoj državi ako ne tražiš nećeš ni dobiti,jedino može biti obrnuto ako oni traže ide automatik,gledaj ovako na stvari:ako si imao veću mirovinu od najniže braniteljske kao civil,znači prelazio oko 2050 kuna(ponavljam bez statusa branitelja,to vidiš po prvom rješenju za mirovinu)onda bi mogao očekivati nešto veću mirovinu,ja bi bez statusa branitelja imao mirovinu oko 1800-1900 kuna a primam oko 2040 jer imam status branitelja,znači meni se mirovina povećala i bez statusa HRV-i,nadam se da me razumiješ

Razumjem!ja sad imam 2074.kn.!:)!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se nećeš obogatiti ja sa statussom HRV-i još uvijek primam NIŽU OD NAJNIŽE BRANITELJSKE MIROVINE,koja je navodno nekim zakonom zajamčena,probaj ništa ne gubiš.ja sam bio na vještačenju i u ZD me vještakinja uredno odbila,onda sam zatražio uvid u rješenje i napravio žalbu u kojoj sam naveo da imam status HRV-i po kojem imam pravo na na omjer rat-mir koji mi nije obračunat,uzet u obzir i oni su to kao uvažili naravno onaj važniji dio za opću su uredno odbili i tako sam dobio 10-tak kuna,ponavljam primam nižu od najniže braniteljske mirovine

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, dalmatino-39 je napisao:

Mislim da se nećeš obogatiti ja sa statussom HRV-i još uvijek primam NIŽU OD NAJNIŽE BRANITELJSKE MIROVINE,koja je navodno nekim zakonom zajamčena,probaj ništa ne gubiš.ja sam bio na vještačenju i u ZD me vještakinja uredno odbila,onda sam zatražio uvid u rješenje i napravio žalbu u kojoj sam naveo da imam status HRV-i po kojem imam pravo na na omjer rat-mir koji mi nije obračunat,uzet u obzir i oni su to kao uvažili naravno onaj važniji dio za opću su uredno odbili i tako sam dobio 10-tak kuna,ponavljam primam nižu od najniže braniteljske mirovine

O.k.!pokusaj opet pridat za opcu napravi bolnicko licenje.ja cu ga također napravit!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , dalmatino-39 je napisao:

Mislim da se nećeš obogatiti ja sa statussom HRV-i još uvijek primam NIŽU OD NAJNIŽE BRANITELJSKE MIROVINE,koja je navodno nekim zakonom zajamčena,probaj ništa ne gubiš.ja sam bio na vještačenju i u ZD me vještakinja uredno odbila,onda sam zatražio uvid u rješenje i napravio žalbu u kojoj sam naveo da imam status HRV-i po kojem imam pravo na na omjer rat-mir koji mi nije obračunat,uzet u obzir i oni su to kao uvažili naravno onaj važniji dio za opću su uredno odbili i tako sam dobio 10-tak kuna,ponavljam primam nižu od najniže braniteljske mirovine

Najniža braniteljska mirovina je ona koju dobiva branitelj koji je u invalidskoj mirovini bez statusa RVI. Ti imaš taj status pa imaš i drugi izračun.ako nisi dragovoljac,nemaš čin i imaš malo radnog staža ,nemaš opču nemožeš ni očekivati da imaš izračun cca. 4000 kuna mirovine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Najniža braniteljska mirovina je ona koju dobiva branitelj koji je u invalidskoj mirovini bez statusa RVI. Ti imaš taj status pa imaš i drugi izračun.ako nisi dragovoljac,nemaš čin i imaš malo radnog staža ,nemaš opču nemožeš ni očekivati da imaš izračun cca. 4000 kuna mirovine. 

A sa statusom r.v.i.? I 28.god. radnog staža?i kad dobijem opcu a dobit cu je!!buda2?:)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dalmatino-39.koliko se tebi povecala mir.kad si dobio privremeni status 20%.hrvi.il mi natakni ime teme di o tome sve pise da mi je lakse nac.:Dmože?

Sjedneš ispred kompa i griješ stolicu.isto kao da si u školi ?? i otvaraš temu po temu.naslov valjda znaš pročitati i proučiš ono što te zanima.za to ti treba cca.2 sata.ti bi sve na gotovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

A sa statusom r.v.i.? I 28.god. radnog staža?i kad dobijem opcu a dobit cu je!!buda2?:)!

Jako si nestrpljiv.želiš da ti se sve sredi za 5 minuta.e ,to tako ne ide.svi smo to mi prošli.zašto ne bi i ti ? to šteti zdravlju.ako do sada nisi imao status rvi možeš se još malo strpiti.tek kad dobiješ rješenje podnosiš zahtjev da ti se odredi omjer za ponovni izračun mirovine.zapamti nema ni jednog istog izračuna mirovine taki da ti je bezpredmetno ispitavati kolika će ti biti mirovina.referent će ti izračunati po važećim parametrima.

Evo ako će te "umiriti" ja ću ti izračunati napamet pa ćeš vidjeti di konačnog izračuna.

Ovo otprilike 3780-  4228 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Najniža braniteljska mirovina je ona koju dobiva branitelj koji je u invalidskoj mirovini bez statusa RVI. Ti imaš taj status pa imaš i drugi izračun.ako nisi dragovoljac,nemaš čin i imaš malo radnog staža ,nemaš opču nemožeš ni očekivati da imaš izračun cca. 4000 kuna mirovine. 

Buda nije istina,pravo na najnižu braniteljsku mirovinu ostvaruje hrvatski branitelj koji prima nižu od navedene mirovine a to nema veze sa statusum HRV-i,čitao si moje rješenje i znaš iznos ako si stari buda sa foruma,nema to veze staž ovo,ono ako zakon kaže da je zagarantirana najniža npr. u iznosu 1 kunu onda mora biti 1 kunu ako je pravna država al ovo je sve samo nije pravna država i tako je kako je,u banana državi svaki činovnik tumači zakon kako njemu paše,ljudi ne tražite neku pravdu nego muljajte,varajte,podmićujte ako možete,ugledajte te se na vladajuće inače vam ne gine prosjački štap

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, buda2 je napisao:

Jako si nestrpljiv.želiš da ti se sve sredi za 5 minuta.e ,to tako ne ide.svi smo to mi prošli.zašto ne bi i ti ? to šteti zdravlju.ako do sada nisi imao status rvi možeš se još malo strpiti.tek kad dobiješ rješenje podnosiš zahtjev da ti se odredi omjer za ponovni izračun mirovine.zapamti nema ni jednog istog izračuna mirovine taki da ti je bezpredmetno ispitavati kolika će ti biti mirovina.referent će ti izračunati po važećim parametrima.

Evo ako će te "umiriti" ja ću ti izračunati napamet pa ćeš vidjeti di konačnog izračuna.

Ovo otprilike 3780-  4228 kn.

Ma znam buda2 da ne ide tako brzo.ipak hvala ti na info.!strpljen spasen.hvala bogu dragom da su mi priznali 20%.!:)!zahvalan sam do neba!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ma znam buda2 da ne ide tako brzo.ipak hvala ti na info.!strpljen spasen.hvala bogu dragom da su mi priznali 20%.!:)!zahvalan sam do neba!!

Nemoj se zavaravati.HRVI 20%  Možeš samo dobiti omjer rat 20% mir 80% profesionalno a mirovina ti neće biti nešto veća (To ti je Dalmatino-39 jučer objasnio).O općoj nesposobnosti možeš samo sanjati.To ti je surova stvarnost.Budi sretan da su ti priznali HRVI (barem dopunsko imaš besplatno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, beroduba je napisao:

Nemoj se zavaravati.HRVI 20%  Možeš samo dobiti omjer rat 20% mir 80% profesionalno a mirovina ti neće biti nešto veća (To ti je Dalmatino-39 jučer objasnio).O općoj nesposobnosti možeš samo sanjati.To ti je surova stvarnost.Budi sretan da su ti priznali HRVI (barem dopunsko imaš besplatno)

Pa dobro je se nadati pa i sanjati!a i nemos bit siguran da necu dobit opcu.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dalmatino-39 je napisao:

Željac od kada se to dobije za godinu dana stalno,dobiju ali rijetki,ima nas koji smo čekali za trajno i po 4-5 godina

Poštovani, oprostite nisam prije vidio Vaš post i pitanje..

Pa koliko sam shvatio, ako se ne varam, to je Ivici drugo vještačenje, drugi put dobiva Rješenje za privremenu invalidnost, a obično se treći put dobiva za stalno, na to sam ciljao, no nikad se nezna, slažem se...

Još jednom oprostite što Vam na vrijeme nisam odgovorio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Željac047 je napisao:

Poštovani, oprostite nisam prije vidio Vaš post i pitanje..

Pa koliko sam shvatio, ako se ne varam, to je Ivici drugo vještačenje, drugi put dobiva Rješenje za privremenu invalidnost, a obično se treći put dobiva za stalno, na to sam ciljao, no nikad se nezna, slažem se...

Još jednom oprostite što Vam na vrijeme nisam odgovorio..

Da to mi je drugo vjestacenje.a isto mi je vjestak u zg.u.reka da cu 2020,god.!dobit za trajno.ma ja zadovoljan i sa ovi 20%.!sad cekam rjesenje iz zg.a.i nastavljam sa ljecenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija